Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Відбулися фахові зустрічі українських суддів з німецькими колегами

З 25 по 28 листопада 2014 року у місті Лейпциг (ФРН) перебувала з візитом делегація суддів адміністративних судів України на чолі з Головою Вищого адміністративного суду України Олександром Нечитайлом. Організаторами візиту виступили Німецький Фонд міжнародного правового співробітництва, Вищий адміністративний суд України та Федеральний адміністративний суд Німеччини.

До складу української делегації також увійшли судді Вищого адміністративного суду України Ірина Борисенко, Світлана Головчук, Андрій Логвиненко, Антон Лосєв, Валентин Мороз, Ігор Штульман, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Світлана Пилипець, голова Харківського апеляційного адміністративного суду Геннадій Бершов та голова Львівського апеляційного адміністративного суду Сергій Богаченко.

 

Під час візиту представники української делегації відвідали Федеральний адміністративний суд Німеччини, де ознайомилися з організацією його роботи та оглянули приміщення суду. Також у Федеральному адміністративному суді Німеччини українські судді провели фахові зустрічі з німецькими суддями, у ході яких обговорили актуальні питання адміністративного процесуального права з наступної тематики: значення адміністративного судочинства для розвитку правової держави; забезпечення незалежності адміністративної юстиції/суддів адміністративних судів та протидії впливу з боку інших гілок влади; вплив рішень Федерального адміністративного суду Німеччини та Вищого адміністративного суду України на судову практику судів першої та другої інстанцій адміністративних судів Німеччини та України відповідно; значення адміністративного процедурного права для адміністративного судочинства та судової практики адміністративних судів; сучасні та актуальні проблеми у застосуванні адміністративного процесуального права. 

З німецького боку у фахових зустрічах взяли участь Віце-президент Федерального адміністративного суду Німеччини Йозеф Хріст, головуючий суддя ФАС Німеччини Вернер Нойманн, судді Мартін Штайнкюлер та Інго Крафт, а також заступник Директора Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер.

Як відзначив Олександр Нечитайло, подібні фахові заходи є надзвичайно важливими та корисними як для вирішення численних теоретичних питань в галузі адміністративного процесуального права, так і для розуміння суто практичних проблем, які виникають у суддів під час розгляду адміністративних справ.

Нагадаємо, що це не перший візит до Федерального  адміністративного суду Німеччини суддів адміністративних судів з України. Подібний захід відбувався також у лютому 2009 року.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру