Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Заступник Голови КААС взяв участь у міжнародному семінарі для суддів на тему «Безгромадянство та громадянство» у Молдові

З 22 по 23 жовтня 2015 року у Вадул-луй-Воде (Республіка Молдова)  Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців та Національним інститутом юстиції Молдови було організовано міжнародний семінар для суддів на тему «Безгромадянство та громадянство». Участь у семінарі взяли голова Національного бюро УВКБ ООН у Молдові Троян Цуркану та співробітники цього Бюро, представники Бюро з питань міграції та притулку Молдови, співробітник Бюро УВКБ ООН для Європи, також судді таких країн як Україна, Вірменія та Грузія. Україну на заході представив заступник голови Київського апеляційного адміністративного суду Василь Ключкович.  

Метою проведення заходу була необхідність посилення захисту осіб без громадянства та осіб, що ризикують залишитися без громадянства, у країнах Східного Партнерства шляхом застосування засобів міжнародного захисту та кращих практик, а також вивчення національної та регіональної судової практики. В рамках заходу його учасниками були обговорені такі питання як міжнародно-правове регулювання  питань громадянства та безгромадянства (захист відповідних категорій осіб, попередження та скорочення випадків безгромадянства), статус осіб без громадянства в Європі, а також розгляд спорів у сфері безгромадянства міжнародними судовими органами. Окрему увагу під час заходу було приділено нормативно-правовому регулюванню питань громадянства та безгромадянства у Республіці Молдова; представники державних органів Молдови у сфері міграції та притулку ознайомили учасників семінару з інших країн з процедурами набуття та втрати громадянства у Молдові, процедурою визнання безгромадянства у Молдові. Крім того, під час заходу судді з України, Вірменії та Грузії зробили стислі виступи щодо законодавчого регулювання питань громадянства та безгромадянства у своїх країнах, а також огляд судової практики розгляду спорів у сфері громадянства та безгромадянства.  

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру