Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Відбувся візит делегації суддів адміністративних судів до Німеччини

У рамках співробітництва Вищого адміністративного суду України з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва з 4 по 10 грудня 2016 року відбувся візит делегації суддів адміністративних судів України до Федеративної Республіки Німеччина.

До складу української делегації увійшли суддя, секретар другої судової палати Вищого адміністративного суду України Ігор Олендер, заступник голови Донецького апеляційного адміністративного суду Ігор Геращенко, голова Луганського окружного адміністративного суду Сергій Чиркін та в.о. голови Рівненського окружного адміністративного суду Людмила Жуковська.

У ході візиту учасники української делегації взяли участь  у німецько-українському колоквіумі з питань адміністративного процесуального права, ознайомилися із засадами адміністративного судочинства Німеччини і організацією роботи Вищого адміністративного суду землі  Рейнланд-Пфальц (друга інстанція) та адміністративних судів м. Кобленц і м. Майнц (перша інстанція), а також оглянули приміщення цих судів, відвідали судове засідання по усному розгляду адміністративної справи у Вищому адміністративному суді землі  Рейнланд-Пфальц та провели фахові зустрічі з німецькими суддями.

Зокрема, з українською делегацією зустрілися Президент Конституційного суду та Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Ларс Брокер та судді Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Дагмар Вюнш, Клаус-Ахім Боніковскі, Александер Волфф, Хартмут Мюллер-Ренчлер, Зігрід Емменеггер, Андреас Хаммер, Крістоф Штібер, Томас Штанекер, президент Адміністративного суду м. Майнц Беттіна Фраймунд-Холлер, віце–президент Адміністративного суду м. Майнц Крістоф Бертольд, старший менеджер проектів Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Вольфрам Хертіг, а також службовці Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц.

У ході фахових зустрічей українських суддів з німецькими колегами були обговорені такі теми: компетенція адміністративного судочинства в Німеччині; проходження справ по інстанціях та провадження по засобах оскарження в німецькому адміністративному процесі; принципи німецького адміністративного процесу; стаття 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; конституційне судочинство Німеччини та конституційна скарга; право на мирні зібрання в Німеччині та Україні; незалежність суддів; службовий нагляд та керівництво персоналом; призначення суддів; обіймання посад з адміністративними функціями в судах; організація роботи суду та порядок розподілу справ; «належне» управління та адміністративне судочинство; об’єднання суддів як професійні організації; сучасні засоби комунікації в адміністративному судочинстві; співпраця адміністративних судів із засобами масової інформації та громадськістю; адміністративний суд як заклад юридичної освіти.

Також українські судді відвідали Ландтаг (парламент) землі Рейнланд-Пфальц (м. Майнц), де оглянули його приміщення та зустрілися із Президентом Ландтагу Гендрік Герінг.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру