Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відбувся візит делегації суддів адміністративних судів до Німеччини

У рамках співробітництва Вищого адміністративного суду України з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва з 4 по 10 грудня 2016 року відбувся візит делегації суддів адміністративних судів України до Федеративної Республіки Німеччина.

До складу української делегації увійшли суддя, секретар другої судової палати Вищого адміністративного суду України Ігор Олендер, заступник голови Донецького апеляційного адміністративного суду Ігор Геращенко, голова Луганського окружного адміністративного суду Сергій Чиркін та в.о. голови Рівненського окружного адміністративного суду Людмила Жуковська.

У ході візиту учасники української делегації взяли участь  у німецько-українському колоквіумі з питань адміністративного процесуального права, ознайомилися із засадами адміністративного судочинства Німеччини і організацією роботи Вищого адміністративного суду землі  Рейнланд-Пфальц (друга інстанція) та адміністративних судів м. Кобленц і м. Майнц (перша інстанція), а також оглянули приміщення цих судів, відвідали судове засідання по усному розгляду адміністративної справи у Вищому адміністративному суді землі  Рейнланд-Пфальц та провели фахові зустрічі з німецькими суддями.

Зокрема, з українською делегацією зустрілися Президент Конституційного суду та Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Ларс Брокер та судді Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Дагмар Вюнш, Клаус-Ахім Боніковскі, Александер Волфф, Хартмут Мюллер-Ренчлер, Зігрід Емменеггер, Андреас Хаммер, Крістоф Штібер, Томас Штанекер, президент Адміністративного суду м. Майнц Беттіна Фраймунд-Холлер, віце–президент Адміністративного суду м. Майнц Крістоф Бертольд, старший менеджер проектів Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Вольфрам Хертіг, а також службовці Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц.

У ході фахових зустрічей українських суддів з німецькими колегами були обговорені такі теми: компетенція адміністративного судочинства в Німеччині; проходження справ по інстанціях та провадження по засобах оскарження в німецькому адміністративному процесі; принципи німецького адміністративного процесу; стаття 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; конституційне судочинство Німеччини та конституційна скарга; право на мирні зібрання в Німеччині та Україні; незалежність суддів; службовий нагляд та керівництво персоналом; призначення суддів; обіймання посад з адміністративними функціями в судах; організація роботи суду та порядок розподілу справ; «належне» управління та адміністративне судочинство; об’єднання суддів як професійні організації; сучасні засоби комунікації в адміністративному судочинстві; співпраця адміністративних судів із засобами масової інформації та громадськістю; адміністративний суд як заклад юридичної освіти.

Також українські судді відвідали Ландтаг (парламент) землі Рейнланд-Пфальц (м. Майнц), де оглянули його приміщення та зустрілися із Президентом Ландтагу Гендрік Герінг.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру