Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники адмінсудів узяли участь у Регіональній проміжній Конференції УВКБ ООН у Грузії

15–16 листопада 2016 року в рамках другої фази проекту «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу» Регіональним Відділом підтримки правового захисту Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (RPSU) у м. Тбілісі (Грузія) було організовано Регіональну проміжну Конференцію проекту. До участі у заході від кожної країни регіону було запрошено 6 учасників: 2 представника органів у сфері надання притулку, 2 судді та 2  представника органів охорони державного кордону.

Від Вищого адміністративного суду України участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович та суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Степан Домусчі.

До складу української делегації також увійшли заступник директора департаменту-начальник відділу по роботі з шукачами захисту Державної міграційної служби України Петро Синявський, завідуючий сектору збору інформації по країнах походження ДМСУ Ітані Абдул Кадер Мустафа, начальник управління у справах іноземців та адміністративного провадження Адміністрації Державної прикордонної служби України Олександр Пінчук та начальник відділу по роботі з іноземцями та адміністративного провадження Західного регіонального управління ДПСУ Ігор Коваль. Разом із представниками державних органів України участь у заході також взяли співробітники Представництва УВКБ ООН в Україні - національний спеціаліст з визначення статусу біженця Ольга Олійник та старший радник з правових питань Юг Біссо.

Серед представників УВКБ ООН та запрошених експертів були: Регіональний представник УВКБ ООН на Південному Кавказі Сімоне Волькен та її заступник Хай Шелоу, директор Регіонального європейського бюро УВКБ ООН Венсан Кошетель, керівники відділів цього Бюро УВКБ ООН Кемлін Ферлі та Пітер Стокхолдер, представники Регіонального бюро УВКБ ООН країн Близького Сходу та Північної Африки Габріела Венгерт та Агата Бяльчик, регіональний координатор проекту «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу» Анна Гехт Девіс, суддя суду першої інстанції м. Харлем (Нідерланди) Себастьян де Грот, голова апеляційної палати з питань імміграції Норвегії Йохан Берг та ін.

У перший день конференції делегації Молдови, Грузії, Білорусі, Азербайджану, Вірменії та України представили огляд основних досягнень у покращенні системи надання притулку та основних труднощів, які виникають у відповідній країні. Учасники Конференції заслухали огляд УВКБ ООН щодо останніх тенденцій відносно надання притулку у країнах регіону та взяли участь в обговоренні основних пробілів в існуючих національних системах надання притулку та пошуку відповідних рішень для їх усунення. Запрошені експерти ознайомили учасників із рекомендаціями інших країн щодо реагування на можливі труднощі, пов’язані із прийомом біженців у приймаючих країнах, таких як думка громадськості, ксенофобія, проблеми у сфері безпеки, брак фінансування, інтеграція біженців тощо. Експерти також зробили розгорнутий огляд відносно шукачів притулку із Сирії та Іраку.

У другий день Конференції для кожної групи учасників – співробітників першої інстанції системи надання притулку, суддів та співробітників прикордонних служб – були організовані окремі засідання. Засідання для суддів було присвячене темі «Незалежність судової системи та контрольні функції в рамках процедури надання притулку». На початку засідання в рамках першої сесії кожна країна регіону представила іншим учасникам огляд існуючої практики розгляду судами міграційних спорів. Також експерти з Норвегії та Нідерландів розповіли про відповідний досвід своїх країн. Під час другої сесії засідання, модератором якої став Михайло Смокович,  судді, серед іншого, обговорили питання оцінки доказів при розгляді справ, що стосуються питань безпеки. 

Наприкінці другого дня конференції за результатами обговорення в рамках тематичних засідань кожна група учасників представила свої висновки. Учасники Конференції також обговорили питання діяльності проекту у 2017 році.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру