Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники адмінсудочинства взяли участь у навчальному візиті до Ради Європи та Європейського суду з прав людини щодо розгляду спорів стосовно біженців

З 17 по 19 жовтня 2016 року в рамках Фази ІІ проекту «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу» Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців за підтримки Ради Європи для суддів країн Східної Європи та Південного Кавказу, які спеціалізуються на розгляді спорів щодо біженців, було організовано візит до м. Страсбург, Французька Республіка. Метою візиту було ознайомлення учасників із процедурами  та практикою Європейського суду з прав людини, структурою та процедурами Ради Європи з приділенням уваги питанням підвищення кваліфікації суддів.

До складу української делегації увійшли Світлана Головчук – суддя Вищого адміністративного суду України, глава делегації, Михайло Цуркан – радник, суддя ВАСУ у відставці, Віктор Олійник – голова Дніпропетровського окружного адміністративного суду, Олексій Шешеня – голова Закарпатського окружного адміністративного суду.

В межах навчального візиту участь у заході також взяли делегації суддів із Вірменії, Грузії, Азербайджану, Білорусі, Молдови, Росії.

Учасники візиту ознайомились з роботою Європейського суду з прав людини (організація роботи, внутрішні процедури, структура, Регламент Суду, статистичні дані, внутрішні процедури, що передбачені Правилом 39 Регламенту Суду, база даних HUDOC); зі структурою та процедурами Ради Європи, особливий акцент було зроблено на питаннях підготовки суддів та нарощуванні потенціалу; із функціонуванням Європейської програми освіти у сфері прав людини для спеціалістів юридичних професій (Програма HELP).

            Також в рамках круглого столу, організованому співробітниками Секретаріату ЄСПЛ, судді змогли обговорити такі питання, як доступ до території та захист від примусового повернення (стаття 3 ЄКПЛ, стаття 4 Протоколу № 4 до ЄКПЛ), єдність та возз’єднання родини (стаття 8 ЄКПЛ), право на свободу та безпеку (стаття 5 ЄКПЛ), захист права власності (стаття 1 Протоколу Першого до ЄКПЛ), право на ефективний засіб правового захисту (стаття 13 ЄКПЛ), виконання рішень ЄСПЛ. Крім того, до програми візиту були включені такі питання: представлення результатів звітів Комісара РЄ з прав людини, підготовлених за результатами його візитів до країн регіону; ключові резолюції ПАРЄ та доповіді Комітету з питань міграції, біженців та переміщених осіб; висновки Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, щодо умов міграційного затримання, зроблені на основі звітів по країнам;  висновки доповідей Групи експертів із протидії торгівлі людьми (ГРЕТА) по країнам регіону; Європейська соціальна хартія та доповіді країн-учасниць.

Крім того, українська делегація взяла участь в організованій 19 жовтня спеціальній робочій сесії УВКБ ООН з питань застосування на національному рівні практики ЄСПЛ у сфері надання притулку. 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру