Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Суддя ВАСУ Наталія Блажівська взяла участь у роботі круглого столу з обговорення ефективних засобів відшкодування шкоди, завданої неналежними умовами тримання під вартою

 Суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська у складі української делегації взяла участь у роботі круглого столу «Створення ефективних засобів відшкодування шкоди, завданої неналежними умовами тримання під вартою», який відбувся 8 – 9 липня 2014 року у м. Страсбург (Франція). Захід організовано і проведено Департаментом виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи.  
 
До складу української делегації також увійшли Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Наталія Севостьянова, головний консультант правового управління Верховного Суду України Віра Атоманська, заступник начальника управління міжнародних зв’язків Міністерства внутрішніх справ України Олександра Ткаченко та старший прокурор міжнародно-правового управління Генеральної прокуратури України Максим Воротінцев.
 
У ході круглого столу учасники проаналізували проблематику виконання рішень Європейського суду з прав людини, якими констатовано неналежні умови тримання під вартою, ознайомилися зі стандартами Європейського комітету з питань запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує людську гідність поводженню чи покаранню, що стосуються умов тримання під вартою, обговорили питання підсудності справ щодо оскарження протиправності дій посадових осіб закладів тримання під вартою, а також обмінялися пропозиціями щодо покращення стандартів тримання під вартою і створення на національному рівні ефективних механізмів відшкодування шкоди.
 
Крім того, учасники круглого столу ознайомилися з національним досвідом Польщі, Румунії, Франції, Росії, Італії та Молдови щодо підходів до вирішення найбільш актуальних проблем, пов’язаних з триманням під вартою.
 
На думку Наталії Блажівської, існує потреба якнайшвидшого приведення умов тримання під вартою до європейських стандартів. Вкрай важливим є забезпечення постійного діалогу з іноземними колегами та експертами Ради Європи з метою обміну досвідом та вивчення актуальної практики Європейського суду з прав людини з питань неналежного тримання під вартою.
 

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру