Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді Вищого адміністративного суду України вивчили досвід суддівської освіти в Канаді

З 10 по 21 листопада 2014 року в рамках українсько-канадського проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку» відбувся візит делегації Національної школи суддів України до Канади. Від Вищого адміністративного суду України участь у цьому візиті взяли судді Любов Гончар та Тетяна Чумаченко, які є викладачами Національної школи суддів України та розробниками навчальних курсів для суддів, що розробляються в рамках Проекту. Делегацію очолив ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук.
 
Метою візиту було ознайомлення з діяльністю Національного суддівського інституту Канади, а також участь у семінарі з питань розвитку навичок новопризначених суддів.
 
У ході візиту члени делегації відвідали Національний суддівський інститут Канади (м. Оттава), ознайомилися з його структурою, а також обговорили з представниками Інституту питання щодо організації його діяльності та принципи його взаємодії з судами та суддями. Значну увагу під час візиту було приділено вивченню електронних ресурсів Національного суддівського інституту Канади та обговоренню питань щодо запровадження дистанційного навчання в Україні.
 
Крім того, учасники делегації відвідали Міністерство юстиції Канади і Верховний Суд Канади та взяли участь у зустрічах з представниками цих установ.    
 
Другу частину візиту члени делегації провели у м. Ніагара-он-зе-Лейк, (провінція Онтаріо), де відвідали суд провінції Онтаріо, який є найбільш завантаженим судом першої інстанції в Канаді, а також взяли участь у семінарі з питань розвитку навичок новопризначених суддів територіальних судів та судів провінцій. У ході семінару учасники візиту ознайомилися з методикою професійної підготовки суддів на основі практичних навичок, навчилися користуватися електронними посібниками для суддів, обговорили з канадськими колегами важливість досудових засідань та ознайомилися з навичками, необхідними для їхнього успішного проведення. Крім того, під час семінару канадські колеги поділилися своїм досвідом у врегулюванні конфліктів, які можуть виникнути у судовому засіданні між суддею та адвокатом.
 
Члени української делегації у свою чергу поділилися досвідом України щодо підготовки суддів, призначених на посаду вперше, а також поінформували канадських колег про створення робочих груп з розробки навчальних практичних курсів на основі навичок, встановлення нових стандартів суддівської освіти, впровадження сучасних методик навчання на основі навичок у базову навчальну програму Національної школи суддів України та ін.  
 
Довідково: «Освіта суддів – для економічного розвитку» (далі – Проект) - це п’ятирічний проект в Україні (2012 – 2017), який фінансується Урядом Канади. Виконавцем Проекту з боку Канади є Національний суддівський інститут. В Україні основними партнерами Проекту є Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Національна школа суддів України, а також пілотні суди в Одеській та Івано-Франківській областях: Малиновський районний суд міста Одеси, Івано-Франківський міський суд, Одеський та Івано-Франківський окружні адміністративні суди. В Канаді основним партнером Національного суддівського інституту є Управління Уповноваженого з федеральних судових питань Канади.  
 
Метою проекту є надання Україні допомоги у сфері покращення бізнес-середовища за рахунок підвищення ефективності судів. Досягнення мети проекту планується за допомогою удосконалення системи підвищення кваліфікації діючих суддів шляхом зміцнення інституційного та кадрового потенціалу Національної школи суддів України і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у частині її відповідальності за підготовку суддів, сприяння Національній школі суддів України у розробленні навчальних програм та курсів підвищення кваліфікації суддів, а також розвитку і застосування в Україні механізмів досудового врегулювання спорів за допомогою професійного судді.
     

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру