Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Судді адмінсудів України беруть участь у заходах Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця (IARLJ)

За підтримки Регіонального представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні суддя Волинського окружного адміністративного суду Оксана Андрусенко взяла участь у 10-ій Всесвітній конференції Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця (IARLJ), на тему «Вдосконалення законодавства щодо захисту прав біженців у світі: сучасні виклики для систем надання притулку, як нових, так і встановлених». Захід проходив у м. Туніс (Туніська Республіка) з 22 по 24 жовтня 2014 року.
 
Конференція стала світовим форумом, участь у якому взяли судді з країн Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки, Австралії. Загальна кількість учасників сягнула 120 осіб.
 
До програми конференції були включені такі теми: останні досягнення відносно затримання, заборони та офшорних технологій (вплив на визначення статусу біженця та судової практики); доступ до правосуддя та правова допомога для біженців та шукачів притулку – що може зробити судова влада; визначення статусу біженця, порівняльний аналіз; зближення та послідовність процедури розгляду та судової практики, визначення сфер невідповідності; роль регіональних судів з прав людини та регіональних угод для розвитку міжнародного права щодо захисту біженців.

Нагадаємо, що це вже не перший захід Міжнародної асоціації, участь у якому беруть українські судді. 2011 року суддя Вищого адміністративного суду України Олександр Мироненко брав участь у 9-ій Всесвітній конференції на тему «Між прикордонним контролем, проблемами безпеки та міжнародного захисту: судова перспектива», яка проходила 7-9 вересня 2011 року у м. Блед (Республіка Словенія).


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру