Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Делегація суддів адміністративних судів України взяла участь у роботі 11-ї Всесвітньої конференції Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця

Делегація суддів адміністративних судів України взяла участь у роботі 11-ї Всесвітньої конференції Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця, яка проходила в м. Афіни (Грецька Республіка) з 29 листопада по 1 грудня 2017 року. Україну на заході представили суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Василь Гуляк, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Олександр Єщенко, атакож заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва, яка була запрошена на захід як член Міжнародної асоціації. Участь українських суддів у заході, а також делегацій суддів Вірменії, Азербайджану, Грузії та Молдови відбулася за підтримки Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (за проектом «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу» (друга фаза).
 
Напередодні Конференції для учасників були також організовані два тематичні семінари (початкового та просунутого рівня – в залежності від рівня підготовки учасників). Семінар просунутого рівня, участь у якому взяла суддя Елла Катаєва, був присвячений розгляду таких тем як збройні конфлікти та притулок, тероризм та притулок, серйозні кримінальні злочини та притулок. Під час семінару початкового рівня, участь у якому взяли і делегації суддів країн регіону Східної Європи та Південного Кавказу,  учасники ознайомились з такими темами: аналіз обґрунтування підстав надання статусу біженця; виключення зі статусу біженця; співучасть; розгляд заяв вразливих категорій заявників (домашнє насильство, сексуальна орієнтація), ефективні методи проведення співбесіди та оцінка правдоподібності при визначенні статусу біженця, державний захист. Учасники семінару розглянули навчальні справи з приділенням особливої уваги встановленню зв’язку із критеріями визначення поняття «біженець» (політичні погляди, домашнє насильство щодо жінок, неповнолітні, сексуальна орієнтація та приналежність до певної соціальної групи, загальний ризик, ухилення від військового обов’язку).  
 
Програма Конференції складалася з таких сесій: міжнародний захист та мобільність людства; сучасні виклики в контексті права з питань захисту біженців та  міграції (судова перспектива); права людини – поточні регіональні питання; безгромадянство; забезпечення безпеки на судових слуханнях міграційних справ та справ щодо надання притулку; питання безпеки/інформація із грифом «секретно»; переслідування з боку недержавних акторів.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру