Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Українські судді ознайомилися з практикою розгляду адмінсудами ФРН справ, пов’язаних із наданням притулку

 Українська делегація суддів адміністративних судів на чолі із в.о. Голови Вищого адміністративного суду України Михайлом Смоковичем узяла участь у навчальному візиті до Федеративної Республіки Німеччина (м. Карлсруе та м. Мангейм).
Захід, організований Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в рамках Фази II проекту «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу» для суддів країн регіону, відбувся 17 – 19 жовтня 2017 року. До складу української делегації також увійшли заступник голови Львівського апеляційного адміністративного суду Олег Заверуха,суддя Київського апеляційного адміністративного суду Оксана Епель.Учасниками візиту стали також судді Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови. 
У перший день візиту учасники відвідали Федеральний конституційний суд ФРН (м. Карлсруе), де із суддею цього судуУльріхом Майдовські обговорили положення Закону ФРН «Про притулок», особливості його застосування  адміністративними судами та Федеральним конституційним судом ФРН. Того ж дня відвідали місцевий підрозділ Федерального управління з міграції та біженців та ознайомилися з його функціями.
Другий день візиту був присвячений ознайомленню із системою адміністративних судів Німеччини та історією становлення адміністративної юстиції в цій країні. Так, зокрема, перший незалежний Вищий адміністративний суд Німеччини в Бадені з’явився у 1863 році. Під час відвідання Вищого адміністративного суду землі Баден-Вюртемберг (м. Мангейм) представників міжнародної делегації ознайомили з матеріалами судової справи про надання притулку заявнику із Сирії та надали можливість бути присутніми у судовому засіданні при розгляді цього спору. По завершенні процесу відбулося обговорення із суддею Майклом Хоппе особливостей процедури розгляду адміністративними судами Німеччини справ щодо надання притулку в контексті забезпечення національної безпеки.  Крім цього про досвід німецьких суддів щодо застосування інформації по країні походження при розгляді справ щодо надання притулку розповів суддя Стефан Бейшель-Бенедетті.
У той же день пані Галина Плінінгер з факультету мовних навичок та інтеграції Центру освіти дорослих ознайомила гостей з роботою, що проводиться у Німеччині з метою інтегрування біженців.
У ході третього дня візиту делегація відвідала Адміністративний суд м. Карлсруе, де її вітав президент Ханс Страусс.
Відбулося підбиття підсумків, обмін думками у ході якого українські судді ознайомили учасників візиту з інших країн та німецьких колег з практикою розгляду адміністративними судами України спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов'язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні. 
 

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру