Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Судді адміністративних судів ознайомилися з досвідом адміністративного судочинства Німеччини

У рамках співробітництва Вищого адміністративного суду України з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва з 6 по 12 грудня 2015 року відбувся візит делегації суддів адміністративних судів України до Федеративної Республіки Німеччина.

До складу української делегації увійшли суддя Вищого адміністративного суду України Світлана Пасічник, голова Тернопільського окружного адміністративного суду Надія Данилевич, голова Черкаського окружного адміністративного суду Василь Коваленко та суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Олег Боднарюк.

У ході візиту учасники української делегації взяли участь в одинадцятому німецько-українському колоквіумі з питань адміністративного процесуального права, ознайомилися із засадами адміністративного судочинства Німеччини і організацією роботи Вищого адміністративного суду землі  Рейнланд-Пфальц (друга інстанція) та адміністративних судів м. Кобленц і м. Майнц (перша інстанція), а також оглянули приміщення цих судів, відвідали судове засідання по усному розгляду адміністративної справи у Вищому адміністративному суді землі  Рейнланд-Пфальц та провели фахові зустрічі з німецькими суддями.

Зокрема, з українською делегацією зустрілися Президент Конституційного суду та Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Ларс Брокер та судді цього суду Дагмар Вюнш, Гернот Шаусс, Клаус-Ахім Боніковскі, Хартмут Мюллер-Рентшлер, Андреас Хаммер, Крістоф Штібер, Томас Штанекер, Мартін Штайнкюлер, Президент Адміністративного суду               м. Майнц Беттіна Фраймунд-Холлер, Віце – президент Адміністративного суду м. Майнц у відставці Вільфрід Екарт, Президент Адміністративного суду         м. Трір Георг Шмідт, Директор Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Вероніка Келлер-Енгельс та  її заступник  Штефан Хюльсхьорстер,  а також службовці Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц.

У ході фахових зустрічей українських суддів з німецькими колегами були обговорені такі теми: компетенція адміністративного судочинства в Німеччині; проходження справ по інстанціях та провадження по засобах оскарження в німецькому адміністративному процесі; принципи німецького адміністративного процесу; стаття 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; конституційне судочинство Німеччини та конституційна скарга; право на мирні зібрання в Німеччині та Україні; незалежність суддів; службовий нагляд та керівництво персоналом; призначення суддів; обіймання посад з адміністративними функціями в судах; організація роботи суду та порядок розподілу справ; «належне» управління та адміністративне судочинство; сучасні засоби комунікації в адміністративному судочинстві; співпраця адміністративних судів із засобами масової інформації та громадськістю; адміністративний суд як заклад юридичної освіти.

Також українські судді відвідали Ландтаг (парламент) землі Рейнланд-Пфальц (м. Майнц), де оглянули його приміщення та зустрілися із Президентом Ландтагу Йоахімом Мертесом.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру