Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Судді адміністративних судів взяли участь у десятому німецько-українському колоквіумі з питань адміністративного процесуального права

У рамках співробітництва Вищого адміністративного суду України з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва з 14 по 20 грудня 2014 року відбувся візит делегації суддів адміністративних судів України до Федеративної Республіки Німеччина.
До складу української делегації увійшли суддя Вищого адміністративного суду України Ірина Бухтіярова, голова Чернігівського окружного адміністративного суду Віталій Добрянський, голова Хмельницького окружного адміністративного суду Віктор Касап та голова Сумського окружного адміністративного судуМикола Шаповал.
У ході візиту учасники української делегації взяли участь у ювілейному, десятому німецько-українському колоквіумі з питань адміністративного процесуального права, ознайомилися із засадами адміністративного судочинства Німеччини і організацією роботи Вищого адміністративного суду землі  Рейнланд-Пфальц (друга інстанція) та адміністративних судів м. Кобленц і м. Майнц (перша інстанція), а також оглянули приміщення цих судів, відвідали судові засідання по усному розгляду адміністративних справ у цих судах та провели фахові зустрічі з німецькими суддями.
Зокрема, з українською делегацією зустрілися Президент Конституційного суду та Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Ларс Брокер та судді цього суду Дагмар ВюншГернот ШауссКлаус-Ахім БоніковскіХартмут Мюллер-РентшлерАндреас ХаммерАлександер Волффом,Томас ШтанекерМартін ШтайнкюлерЗігрід Емменегер, Президент Адміністративного суду м. КобленцРальф Гайс та суддя цього суду Наталі Арнольд, Президент Адміністративного суду м. Майнц Беттіна Фраймунд-Холлер, Віце – президент Адміністративного суду м. Майнц Вінфрід Екарт та головуюча суддя цього суду Штефанія Ланг, Президент Адміністративного суду м. Трір Георг Шмідт, а також заступник Директора Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Штефан Хюльсхьорстер та менеджер проектів Фонду Вольфрам Гертіг.
У ході фахових зустрічей українських суддів з німецькими колегами були обговорені такі теми: компетенція адміністративного судочинства в Німеччині; проходження справ по інстанціях та провадження по засобах оскарження в німецькому адміністративному процесі; німецький Закон «Про адміністративну процедуру»: захист основних прав шляхом адміністративних процедур; усний розгляд справи у німецькому адміністративному процесі; принципи німецького адміністративного процесу; стаття 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; правовий захист під час виборів; службовий нагляд та керівництво персоналом; призначення суддів; обіймання посад з адміністративними функціями в судах; співпраця адміністративних судів з пресою; організація роботи суду та порядок розподілу справ; «належне» управління та адміністративне судочинство; конституційне судочинство Німеччини; право на мирні зібрання в Німеччині та Україні; незалежність суддів; об’єднання суддів як професійні організації; сучасні засоби комунікації в адміністративному судочинстві (електронне опрацювання даних на робочому місці судді, власна база даних суду, електронний правовий обіг/електронні документи).
Також українські судді відвідали Ландтаг (парламент) землі Рейнланд-Пфальц (м. Майнц), де взяли участь у пленарному засіданні та провели зустріч із його Президентом Йоахімом Мертесом.
За результатами візиту представники української делегації відмітили важливість проведення таких заходів та відзначили, що фахові зустрічі українських та німецьких суддів є корисними для розвитку адміністративної юстиції в Україні, підвищення ефективності судочинства з метою захисту прав, свобод та інтересів громадян і юридичних осіб.
 

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру