Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відбувся візит делегації ВАСУ до Королівства Швеція з питань адміністративного судочинства (захід В7-2)

З 14 по 19 квітня 2013 року тривав візит делегації Вищого адміністративного суду України до Королівства Швеція з питань адміністративного судочинствав рамках Проекту Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (захід В7-2). До складу делегації ВАСУ увійшли заступник Голови ВАСУ (глава делегації) Михайло Цуркан, суддя Конституційного Суду України Олександр Пасенюк, суддя ВАСУ, голова Ради суддів адміністративних судів України Микола Кобилянський, суддя ВАСУ Людмила Черпіцька,  начальник правового управління Вадим Демченко та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Дарина Мудрак.
В рамках візиту делегація відвідала Окружний суд міста Стокгольма, Адміністративний суд міста Стокгольма, Апеляційний адміністративний суд Стокгольма та Апеляційний суд з розгляду міграційних спорів, Верховний адміністративний суд Швеції. В ході проведених зустрічей з представниками цих установ делегація ВАСУ отримала детальну інформацію про систему адміністративних судів Швеції, розгляд адміністративних справ та його особливості, а також організацію їх діяльності та систему підготовки суддів адміністративних судів. Крім того в усіх установах, які відвідала делегація, для представників ВАСУ було проведено оглядові екскурсії, що дало можливість ознайомитися із технічним оснащенням приміщень судів, особливо залів судових засідань.
На початку візиту делегація відвідала Окружний суд міста Стокгольма (суд першої інстанції загальної юрисдикції), де зустрілася з головою суду Андерсом Ека. Під час зустрічі пан Ека детально ознайомив українську делегацію з обов’язками, які виконує голова суду. Він також розпровів про діяльність та завдання Ради з питань законодавства. Голова судової палати Апеляційного адміністративного суду м. Гетеборг, керівник Проекту Twinning з боку Швеції Гьоран Бодін, який супроводжував членів делегаціїпротягом всього візиту, зробив для українських колег презентацію судової системи Швеції. Особливу увагу він приділив питанню призначення на посаду судді та проходження складної системи підготовки кандидатів, які бажають стати суддями.   
В рамках візиту делегація також зустрілася з старшим суддею, головою відділу Адміністративного суду міста Стокгольм(судом першої інстанції з розгляду адміністративних спорів і найбільшим адміністративним судом Швеції) Петером Енандером, суддею, головою департаменту вказаного суду Гуннаром Густафсоном та суддею Карін Кьонігсон, які також є суддями Суду з розгляду міграційних спорів міста Стокгольма, а також асистеном судді Олександрою Вінгмарк.  
Делегація також відвідала Апеляційний адміністративний суд Стокгольма та Апеляційний суд з розгляду міграційних спорів, де зустрілася з в.о. Голови Апеляційного адміністративного суду Стокгольму Стеном Вахлквістом, який розповів про основні аспекти діяльності суду, керівником апарату Томасом Кейсу та помічниками судді Монікою Лозанцик та Генріком Хасселмарком. Старша суддя, керівник першого відділу Апеляційного адміністративного суду Стокгольму Аніта Ліндер, яка брала активну участь у заходах Проекту Twinning, що проходили в Україні і були присвячені питанням застосування положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, представила діяльність Апеляційного суду з розгляду міграційних справ у світлі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Делегація також відвідала Верховний адміністративний суд Швеції, де зустрілася з Головою суду Максом Меліном, суддею Томасом Булєм та помічником судді Марією Андерсон.  Українські фахівці обговорили з Томасом Булєм, який є одним з найкращих фахівців Швеції з питань засосування положень Конвенції 1950 року, питання імплементації Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у правові системи України та Швеції, а також питання застосування судами її положень та практики Європейського суду з прав людини під час розгляду адміністративних спорів. 
В ході візиту члени делегації детально ознайомились з системою судів Швеції. Судова система Швеції є дволанковою – вона складається із судів загальної юрисдикції та з судів адміністративної юрисдикції. До системи загальних судів входять 41 суд першої інстанції та 6 апеляційних судів, очолює систему Верховний суд Швеції. До системи адміністративних судів Швеції входять 12 судів першої інстанції, 4 апеляційні адміністративні суди та Верховний адміністративний суд Швеції. Також до системи адміністративних судів входять 3 суди з розгляду міграційних спорів у містах Стокгольмі, Мальме та Гетеборзі (незабаром буде створено четвертий суд у місті Люле), які фактично входять до складу адміністративних судів першої інстанції вказаних міст, а також Апеляційний суд з розгляду міграційних спорів міста Стокгольм, який є останньою інстанцією з розгляду цієї категорії спорів.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру