Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відбувся візит делегації ВАСУ до Франції з питань розробки навчальних програм для суддів та працівників апарату адміністративних судів (С2)

З 1 по 5 жовтня 2012 року тривав візит делегації Вищого адміністративного суду України до Французької Республіки з питань розробки навчальних програм для суддів та працівників апарату адміністративних судів в рамках Проекту Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (захід С2). До складу делегації ВАСУ увійшли заступник Голови ВАСУ (глава делегації) Михайло Цуркан, судді ВАСУ Галина Голубєва та Олександр Стародуб, головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Олександр Лукашенко та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Дарина Мудрак.
В рамках візиту делегація відвідала Державну раду Франції, адміністративний трибунал м. Париж, Центр підготовки суддів адміністративних судів та Національну школу магістратури. В ході проведених зустрічей з представниками цих установ делегація ВАСУ отримала детальну інформацію про систему адміністративних судів Франції, організацію їх діяльності, розгляд адміністративних справ та його особливості, систему підготовки суддів адміністративних судів та суддів загальних судів та систему підвищення їх кваліфікації.
На початку візиту делегація ВАСУ зустрілась з Жан-Марком Сове, Віце-головою Державної ради Франції (за законодавством Франції Державну раду очолює прем’єр-міністр, але фактичне керівництво здійснює віце-голова Ради). Заступник Голови ВАСУ, керівник делегації Цуркан М.І. передав пану Сове вітання від Голови ВАСУ Темкіжева І.Х., зазначивши, що Голова ВАСУ із вдячністю прийняв запрошення пана Сове відвідати Державну раду Франції у 2013 році. Під час зустрічі керівник Державної ради детально ознайомив українську делегацію з обов’язками, які виконує очільник Державної ради. Делегація також зустрілася з Матіасом Гуйомаром, державним радником Франції. Учасники зустрічі обговорили питання імплементації Конвенції прав людини та основоположних свобод у правові системи України та Франції, а також питання застосування судами її положень та практики Європейського суду з прав людини під час розгляду адміністративних спорів. Пан Гуйомар повідомив членів делегації ВАСУ про те, що 5 жовтня Державна рада має прийняти рішення у справі, що якраз стосується практики ЄСПЛ Також відбулися зустрічі делегації з Марком Ель Нучі, державним радником Франції, керівником секції міжнародних відносин, та Івом Дутріо, державним радником Франції, керівником Проекту Twinning з боку Франції. В ході зустрічі учасники обговорили питання співробітництва адміністративних судів України та Франції, зокрема, в рамках Проекту Twinning, значення заходів Проекту, які стосуються питань навчання та підвищення кваліфікації, а також сучасний стан розвитку адміністративної юстиції обох країн. Марк Ель Нучі та Ів Дутріо також провели для делегації екскурсію по приміщенню Державної Ради. Представники адміністративної юстиції України провели зустріч з державним радником Франції, керівником постійної місії з проведення інспектування адміністративних судів Андре Шільте, який поінформував представників ВАСУ про методологію проведення перевірок адміністративних судів у Франції.
В ході візиту представники ВАСУ детально ознайомились з системою підготовки та підвищення кваліфікації суддів та працівників апарату адміністративних судів Франції. З цією метою делегація відвідала Центр підготовки суддів адміністративних судів, де зустрілася з його директором Флоранс Ері. Делегацію детально ознайомили з діяльністю Центру, який було створено 2008 року за ініціативою керівництва Державної ради Франції, та системою підготовки та підвищення кваліфікації суддів та працівників апарату адміністративних судів Франції. В Центрі працюють 10 осіб, які відповідають за обробку пропозицій судів щодо проходження навчання, складення навчального річного плану навчання та підвищення кваліфікації та його організацію. Пані Ері зазначила, що законодавством Франції не визначено обов’язковість проходження суддями адміністративних судів підвищення кваліфікації (лише право, для реалізації якого суддя має три дні на рік) , і це значно ускладнює роботу Центру. Крім того, під час перебування у Центрі підготовки суддів адміністративних судів делегація зустрілася з Сильвестром Перро, співробітником компанії «Демос», яка займається навчанням та консалтингом. Він очолює відділ, який проводить навчання менеджменту в різних сферах державного управління, в тому числі і для адміністративних судів. Під час зустрічі були обговорені питання підготовки голів судів, керівників судових палат, керівників апарату судів. Також представники ВАСУ зустрілися з головою судової палати адміністративного трибуналу м. Сержі-Понтуаз Франсісом Полізі, який в якості тренера проводить навчання для суддів з питань містобудівництва.
Делегація також відвідала Адміністративний трибунал м. Париж. Під час зустрічі з головою трибуналу Мішель де Сегонзак та її заступником Жаком Рув’єром представники ВАСУ були детально ознайомлені з діяльністю суду першої інстанції, особливостями адміністративного процесу в адміністративному суді Франції. Члени делегації ВАСУ також зустрілися з співробітниками адміністративного трибуналу, які увійшли до сектору навчальної підготовки працівників адміністративного трибуналу м. Париж, створеної за ініціативою його голови. Діяльність такого сектору є специфікою саме цього трибуналу, оскільки через значну плинність кадрів в суді досить гостро стояло питання проведення додаткового навчання для нових працівників. З боку адміністративного трибуналу у зустрічі взяли участь керівник апарату Йоланд Моркате, громадський доповідач, керівник сектору навчальної підготовки Домінік Перфітіні, громадський доповідач, член сектору навчальної підготовки Пантік Мартен-Женьє, суддя-доповідач Ерік Бріансон, заступник керівника апарату, керівник служби з впровадження навчальних програм, офіс з питань надання правової допомоги Лоранс Франсуа, керівник канцелярії секції Летиція Колеф, суддя адміністративного трибуналу м. Парижа Катрін Бобко, керівник служби з питань діловодства Даніель Мейрьо. Також на зустрічі були присутні радник з питань впровадження навчальних програм (навчання адміністративного персоналу) Центру підготовки суддів адміністративних судів Валері Юртез та радник з питань навчальних програм (навчання суддів),центр підготовки суддів адміністративних судів Марлен Гоммез.
Крім того, делегація відвідала Національну школу магістратури, яка займається питаннями підготовки магістратів – суддів загальних судів та прокурорів. Делегація зустрілася з Франком Лагьє, суддею, керівником відділу двосторонніх відносин міжнародного департаменту Національної школи, та Ізабель Саліу, координатором навчальних програм з безперервної професійної підготовки. Представники ВАСУ були детально ознайомлені з системою підготовки суддів загальних судів та системою підвищення їх кваліфікації.
 

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру