Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Українська делегація суддів та працівників апарату адмінсудів ознайомилися із практичною моделлю судової статистики у судах Швеції (А11)

У рамках Проекту Twinning з 1 по 9 вересня 2012 року відбувся візит української делегації до судових установ Швеції для набуття досвіду щодо найкращої практичної моделі судової статистики та критеріїв визначення навантаження на суддів (захід А11).
До складу української делегації, яку очолював заступник Голови Вищого адміністративного суду України Дмитро Ліпський, увійшли суддя ВАСУ, секретар четвертої судової палати Олександр Нечитайло, керівник апарату ВАСУ Станіслав Которобай, начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики ВАСУ Наталія Богданюк, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Світлана Пилипець, начальник відділу контролю за єдністю судової практики управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики ВАСУ Олена Тимченко, керівник апарату Київського апеляційного адміністративного суду Інна Пшегарницька.
Під час візиту українська делегація відвідала Національну судову адміністрацію Швеції, де провела зустрічі з представниками цієї установи паномЙорйаном Хагглундом(юридичний департамент), пані Карін Сангрен (департамент з питань розвитку), паном Карлом Фуренгреном (департамент з фінансових та бухгалтерських питань) та паном Понтусом Тором (департамент з фінансових та бухгалтерських питань).
Українські гості ознайомилася зі шведським адміністративним правом, особливостями судочинства Швеції, та, зокрема, адміністративного судочинства, із системою документообігу та розподілу справ між суддями, дізналися про правові бази даних. Особливу увагу було приділено питанням судової статистики, зокрема господарі презентували інформаційну систему для збору та опрацювання даних судової статистики VERA та електронну базу даних SIV.
Під час перебування в адміністративному суді м. Стокгольм делегація оглянула приміщення, зустрілася із головою цього суду пані Марі Андерссон.Для української делегації провели презентацію і загальний опис судової системи, ознайомили зі спеціалізацією та співпрацею між судами. Старший суддя, керівник підрозділу паніАнна-Марія Аслундх-Нільсон роз’яснила делегації ведення процесів документообігу від моменту реєстрації судової справи (заповнення відповідної реєстраційної картки, тощо) до розподілу судових справ. Помічник судді пані Александра Вінгмарк ознайомила із джерелами для формування судового рішення, адміністративний директорпані Роз-Марі Сандсторм поінформувала щодо статистично-стратегічних джерел: управлінням та моніторингом.
Також українська делегація відвідала Апеляційний адміністративний суд м. Стокгольм, де їх привітав адміністративний директор пан Томас Кейс, який розповів про стратегічні ресурси та моніторинг, а також ознайомив із веденням статистики по судовим справам. Про загальну діяльність суду поінформувала спеціаліст з юридичних питань пані Крістіана Лірестам. Щодо професійних освітніх програм для майбутніх суддів повідомила асоційований суддя пані Наташа Отте Відгрен. Також відбулася зустріч в апеляційному суді з міграційних питань Стокгольму, в якому старший суддя з розгляду апеляційних справ, керівник підрозділу пані Ева Йогандер ознайомила українську делегацію з особливостями розгляду цієї категорії спорів та відповідними статистичними даними.
У Верховному адміністративному суді Швеції (м. Стокгольм) українську делегацію привітав Голова Верховного адміністративного суду пан Метс Малін. Реєстратор пані Катеріна Петковська провела загальну презентацію діяльності Суду, розповіла про відбір судових рішень, апеляційні фільтри. Із практикою та інформаційною стратегією суду ознайомила спеціаліст з юридично-адміністративних питаньпані Ліза Енглунд, яка також презентувала програму із судової статистики.
В рамках візиту українську делегацію також супроводжував Голова Апеляційного адміністративного суду м. Гьотеборг (Швеція) пан Гьоран Бодін, який є співкерівником проекту Twinning з боку Швеції.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру