Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

В рамках проекту Twinning проведено консультації щодо подальшого вирішення доктринальних проблем адміністративного права і адміністративного процесу (B6)

З 16 по 20липня 2012 року тривала друга місія експертів в рамках заходу В6 «Надання консультацій щодо подальшого вирішення доктринальних проблем адміністративного права і адміністративного процесу» Проекту Twinning.
 
16 липня експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус і голова палати Адміністративного трибуналу м. Бордо (Франція) Філіп Пузулєпровели  зустріч із суддею ВАСУ Оленою Калашниковою, начальником правового управління Вадимом Демченком, начальником відділу міжнародно-правового співробітництва Світланою Пилипець та постійним радником Проекту TwinningКрістофом Вюртцем, під час якої продовжили обговорення актуальних питань доктрини адміністративного права і адміністративного процесу, розпочате у січні ц.р.
 
Нагадаємо, що перша місія заходу В6 відбувалася з 30 січня по 3 лютого поточного року. Тоді експерти обговорили з українськими колегами, зокрема, питання ролі Верховного Суду України в судовій системі України, проблеми неоднакового застосування норм матеріального та процесуального права при винесенні рішень судом касаційної інстанції, підходи та критерії у визначенні належності спору до адміністративної юстиції тощо. За результатами минулого візиту та з урахуванням передового досвіду держав-членів ЄС експерти Литви і Франції підготували звіт з рекомендаціями для України.
 
Саме ці пропозиції обговорювалися під час другої місії експертів до України. Українська сторона запропонувала експертампідготувати більш конкретні пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів та/або навести шляхи можливого вирішення проблем адміністративного судочинства, в тому числі використовуючи позитивний досвід «європейського» адміністративного судочинства.
 
У рамках другої місії експерти також відвідали Конституційний Суд України, Інститут держави і права імені В.М. Корецького, Центр політико-правових реформ.
 
У результаті проведених консультацій експерти Проекту мають конкретизувати надані рекомендації і максимально наблизити їх до потреб української адміністративної юстиції для застосування їх на практиці.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру