Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Делегація ВАСУ ознайомилася з діяльністю органів суддівського самоврядування в системі адмінсудів Франції (A2)


Делегація Вищого адміністративного суду України з 4 по 9 червня 2012 року перебувала з навчальним візитом у Франції, дечерез активний діалог з колегами ознайомилася з функціонуванням органів суддівського самоврядування в системі адміністративних судів Франції, їх роллю у питаннях організації роботи у суді з розгляду справ, а також з діяльністю Європейського суду з прав людини. Візит відбувся в рамках виконання заходів А2 Проекту Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні».
       До складу делегації, яку очолювавсуддя ВАСУ, голова Ради суддів адміністративних судів України Микола Кобилянський, увійшлисуддя ВАСУ, секретар Ради суддів адміністративних судів України Тетяна Шипуліна, суддя Київського окружного адміністративного суду, член Ради суддів адміністративних судів України Андрій Волков, заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Володимир Бондарчук, начальник відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Оксана Струсевич.
Відповідно до програми візиту та технічного завдання делегація відвідала ряд установ та провела відповідні зустрічі.
Так, 4 червня у Державній Раді Франції (м. Париж)відбулася зустріч з Державним радником, делегатом з міжнародних відносин Тері Ольсоном. Пан Ольсон детально ознайомив з основними засадами організації адміністративного судочинства Франції та з організацією роботи Державної Ради Франції.
Під час зустрічі з керівником Секції з розгляду скарг паном Стірном було обговорено питання стосовно способів реагування суду на системні проблеми, що можуть призвести до численних звернень до суду; існування роз’яснень, листів, методичних рекомендацій з боку вищих судів на адресу судів нижчого рівня, їх обов’язковість для суддів щодо застосування норм матеріального і процесуального права; визначення навантаження на суддів; обов’язковості рішень суду касаційної інстанції для судів нижчого рівня.
У ході зустрічі з Президентом Державної Ради Франції паном Жаном-Марком Сове Голова Ради суддів адміністративних судів України Микола Кобилянський розповів про історію створення адміністративної юстиції в Україні, систему адміністративних судів, створення і роботу Ради суддів адміністративних судів України, її структуру та функції. У свою чергу пан Жан-Марк Сове повідомив про діяльністьорганів суддівського самоврядування в системі адміністративних судів Франції, їх структуру і види, функції і компетенцію, склад; способи вирішення питань, пов’язаних з призначенням суддів на адміністративні посади; способи реагування на прояви неповаги до суду чи суддів, поширення негативної інформації з боку політиків, офіційних осіб інших гілок влади, засобів масової інформації, громадян; здійснення контролю за виконанням рішень органів самоврядування; участь органів самоврядування у кадровому доборі працівників суду; підвищення кваліфікації; принципи співпраці органів суддівського самоврядування та державних органів.
5 червня делегація відвідала Адміністративний трибунал Парижа, де ознайомилася з його роботою та зустрілася з Головою цього суду пані Сегонак і заступником суду паном Рув‘є. Обговорювалися питання структури суду, порядку надходження, реєстрації та розгляду справ, існування роз’яснень, листів, методичних рекомендацій з боку вищих судів на адресу судів нижчого рівня, обов’язковість рішень суду касаційної інстанції для судів нижчих інстанцій, роботи органів суддівського самоврядування на рівні суду першої інстанції.
  6 червня делегація провела кілька зустрічей у Державній Раді Франції. Державний радник, керівник Інспекційної місії для адміністративних судів пан Шільте поділився досвідом інспектування судів, розповів про межі надання практичної та методичної допомоги судам, підстави для дисциплінарної відповідальності суддів і види дисциплінарних стягнень.
З керівником Дирекції перспективного прогнозування та фінансів паном Брусчіні українська делегація мала змогу обговорити питання визначення потреб у фінансуванні суду, матеріального забезпечення, джерел фінансування, визначення потреб у фінансуванні та матеріальному забезпеченні та ін.
Під час зустрічі з Генеральним секретарем з питань адміністративних трибуналів та апеляційних адміністративних судів пані Хелмлінгер сторони обговорили питання професійної кар’єри та оцінки роботи судді; способи вирішення питань, пов’язаних з призначенням суддів на адміністративні посади; участі органів самоврядування у кадровому доборі працівників суду тощо.
Зустріч із заступником керівника Верховної комісії з питань кодифікації паном Лабетулем була присвячена питанням професійної етики суддів.
7 червня делегація відвідала Апеляційний адміністративний суд м. Версаль, де ознайомилася з його роботою та зустрілася з Головою суду пані Буадеффр.
8 червня делегація перебувала з візитом в Адміністративному трибуналі м. Страсбург, де ознайомилася з його роботою та зустрілася із заступником Голови суду паном Жозе Мартінесом.
Під час обох зустрічей делегація продовжила ознайомлення з питаннями організації діяльності адміністративних судів Франції, зокрема, обговорено питання класифікації справ, визначення навантаження на суддів, визначення потреб у фінансуванні суду, порядку організаційного та матеріального забезпечення судів, вирішення питань внутрішньої діяльності, координація роботи судів зі ЗМІ та ін.
Того ж дня делегація відвідала Європейський суд з прав людини (м. Страсбург). У ході візиту до Суду делегація провела зустрічі з юристом секретаріату Суду Дмитром Третьяковим, а також з юристами Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Олесею Бартовщук та Нікітою Коломійцем, під час яких обговорено ряд питань, зокрема щодо обов’язковості рішень Європейського суду для країн-членів Ради Європи; впливу рішень Європейського судузправ людини на внутрішнє право країн-членів Ради Європи.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру