Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

В рамках проекту Twinning обговорили питання правового статусу суду як сторони судового процесу (B2)

З 14 по 18травня 2012 року відбувся захід В2 «Надання допомоги у визначенні правового статусу суду як сторони судового процесу з урахуванням досвіду країн-членів ЄС» Проекту Twinning.
 
На початку заходу експерти проекту – суддя Верховного адміністративного суду Литви, молодший керівник проекту Твіннінг Віргіліус Валанчус і суддя Адміністративного суду м. Версаль (Франція) Франк Жозек зустрілися із заступником Голови ВАСУ Михайлом Цурканом, суддею ВАСУ, секретарем другої судової палати Миколою Сорокою, суддею ВАСУ Оленою Калашніковою, начальником правового управління Вадимом Демченком, начальником відділу міжнародно-правового співробітництва Світланою Пилипець, головним спеціалістом міжнародно-правового співробітництва Дариною Мудрак та постійним радником проекту TwinningКрістофом Вюртцем.
 
Заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан зазначив, що для працівників судової системи України питання правового статусу суду як сторони судового процесу представляє великий інтерес. Зокрема, актуальними є з’ясування підстав участі суду як сторони у судовому процесі, визначення переліку рішень, дій/бездіяльності суду, що можуть оскаржуватися у суді, ознайомлення з особливостями порядку визначення підсудності спору, стороною в якому є суд, вивчення потреб у створенні в суді спеціальних підрозділів, що виконуватимуть представницькі функції.
 
Під час зустрічі українська сторона особливо цікавилася зарубіжним досвідом, а саме: як в країнах ЄС вирішується питання участі суду у судовому провадженні в якості сторони, доцільністю та можливістю залучення юристів з комерційних організацій для представництва суду, на якій основі має відбуватися співпраця суду та найнятих юристів (договір, контракт), можливість включення у кошторис коштів для витрат на оплату найнятих юристів із комерційних організацій або незалежних адвокатів.
 
Керівник правового управління ВАСУ Вадим Демченко розповів експертам,що український суд, як юридична особа, може бути стороною в адміністративних, господарських і цивільних спорах. Також суддя, як представник судової влади може бути відповідачем та позивачем по вищеназваним справам. Але, за словами В.Демченка, деякі законодавчі новели, впроваджені в Україні, гальмують розвиток адміністративного судочинства. Наприклад, це стосується участі судів у конституційному провадженні. «До судової реформи 2010 року в Україні вищі спеціалізовані суди мали право безпосередньо звертатися до Конституційного Суду України за тлумаченнями певних норм конституції і законів, нині ж за новим законодавством вищі суди не можуть безпосередньо звертатися до КСУ, вони можуть лише ініціювати це питання перед Пленумом Верховного Суду України. Але ж далеко не в усіх випадках існує єдина точка зору на доктринальні питання судочинства в Україні між Верховним Судом та іншими вищими спеціалізованими судами», - зауважив керівник правового управління ВАСУ.
 
В рамках місії В2 експерти проекту Twinningтакож відвідали Конституційний Суд України,Вищий господарський суд України, Київський апеляційний адміністративний суд, а також Центр політико-правових реформ та Академію адвокатури України.  
 
За підсумком зустрічей експерти проекту мають підготувати звіт про досвід країн-членів ЄС щодо визначення правового статусу суду як сторони судового процесу, а також запропонувати визначення статусу суду як сторони судового провадження в Україні для подальшої підготовки пропозицій щодо розробки змін до законодавчих актів України.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру