Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Експерти проекту Twinning оцінили стан ведення документообігу в пілотних адмінcудах та у ВАСУ (А5)


З 17 по 20 квітня 2012 року відбувся захід А5 «Оцінка стану ведення документообігу в пілотних судах першої та другої інстанцій та у ВАСУ» Проекту Twinning.
Суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус та державний радник Франції Француаза Дюкаруж, які цього разу здійснювали експертну місію, на прикладі діяльності пілотних Одеського окружного та Одеського апеляційного адміністративних судів, а також Вищого адміністративного суду України ознайомилися з порядком ведення документообігу в адміністративних судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій.
17 та 18 квітня експерти відвідали Одеський окружний та Одеський апеляційний адміністративні суди. Під час робочих зустрічей з керівництвом, суддями та працівниками апарату пілотних судів експертам ЄС було ознайомлено із приміщеннями, структурою, інфраструктурою та програмним забезпеченням судів. Експерти відвідали відділи діловодства та обліку звернень громадян, де ознайомились з веденням діловодства суду та усіма аспектами документообігу в суді (прийом, реєстрація та розподіл вхідної кореспонденції в суді, проходження судових документів та формування справ, підготовка справ до слухання, архівне зберігання документів та справ у суді тощо). Також експертам було продемонстровано роботу засобів технічного процесу фіксації судового засідання, ознайомлено із комп’ютерним забезпеченням залів судових засідань та роботою комп’ютерної програми «Документообіг спеціалізованого суду».
19 та 20 квітня експерти відвідали Вищий адміністративний суд України. У ВАСУ у зустрічах з експертами взяли участь керівник апарату ВАСУ Станіслав Которобай, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, начальник управління документального забезпечення Людмила Басенко, начальник управління інформаційних технологій Роман Кайдашев, заступник начальника управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Юлія Хмарук, начальники відділів забезпечення роботи судових палат Олена Ткаченко та Олеся Марценюк. Експерти ознайомилися з роботою окремих підрозділів Вищого адміністративного суду України, які відповідають за реєстрацію та розподіл справ, подальше проходження справ, ведення судової статистики тощо.
В ході обговорень експерти цікавились питаннями документообігу суду, функціонуванням комп’ютерної програми «Документообіг спеціалізованого суду» та її технічними можливостями. Вони також звернули увагу на велику кількість паперової документації та поцікавились питаннями впровадження інформаційних технологій, які б дозволили уникнути такої кількості документів у паперовому вигляді
В рамках місії експерти також відвідали Державну судову адміністрацію України, де провели робочу зустріч з представниками ДСА та Держпідприємства «ІСС», під час якої отримали інформацію стосовно технічних аспектів процедури проходження справ в адміністративних судах, а також окреслили перспективи вдосконалення  судового документообігу.
За підсумком місії експерти мають підготувати аналітичний звіт щодо управління справами в адміністративних судах з вивченням найкращої європейської практики і рекомендаціями стосовно покращання роботи.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру