Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

В рамках проекту Twinning обговорювали шляхи вирішення проблем доступу до практики Європейського суду з прав людини (В4)

З 19 по 23 березня 2012 року відбувся захід В4 «Надання допомоги у забезпеченні доступу до судової практики Європейського суду з прав людини» (1 місія) Проекту Twinning. Загалом Проектом передбачено проведення в рамках цього заходу трьох експертних місій, за підсумком реалізації яких експерти мають підготувати звіт про існуючі у країнах ЄС моделі забезпечення суддів інформацією про судові рішення Європейського суду з прав людини, а також звіт щодо вибраних судових рішень Європейського Суду, що безпосередньо стосуються адміністративних судів, який міститиме стислий аналіз судової практики Суду.
Цього разу експертну місію здійснювали суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус та старший суддя Апеляційного адміністративного суду м. Стокгольм (Швеція) Аніта Меріен Ліндер.
З боку ВАСУ у зустрічах з експертами взяли участь заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан, суддя ВАСУ, секретар НКР Василь Співак, суддя ВАСУ Людмила Черпіцька, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, начальник правового управління Вадим Демченко, начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Наталія Богданюк, заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Володимир Бондарчук, головний консультант управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Юлія Хмарук, головний спеціаліст міжнародно-правового співробітництва Дарина Мудрак, старший консультант відділу правової роботи правового управління Ольга Ткаченко, постійний радник проекту TwinningКрістоф Вюртц.
Під час зустрічі з експертами проекту Twinning заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан нагадав, що Україна ратифікувала «Європейську конвенцію про захист прав та свобод людини» 11 вересня 1997 року та прийняла спеціальний Закон «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року № 3477. Утім, за словами М.Цуркана, належному застосуванню Конвенції та практики Європейського суду перешкоджає така проблема як обмеженість доступу суддів до рішень Європейського суду щодо України та щодо інших держав.
В рамках місії В4 експерти також провели двосторонні зустрічі з суддями Конституційного Суду України  Олександром Пасенюком, Олегом Сергейчуком та Наталею Шапталою, заступником Голови Верховного Суду України – секретарем судової палати в адміністративних справах Віктором Кривенко, представниками Міністерства юстиції України, Національної школи суддів України і Центру суддівських студій.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру