Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

У Вищому адміністративному суді обговорювали шляхи вдосконалення суддівського самоврядування (А3)

28 лютого 2012 року в рамках проекту Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» відбувся семінар «Шляхи вдосконалення суддівського самоврядування».
Участь у семінарі взяли, зокрема, з боку України Голова Вищого адміністративного суду України Ігор Темкіжев, заступник Голови ВАСУ, керівник проекту Twinning Дмитро Ліпський, голова Ради суддів адмінсудів Микола Кобилянський, Голова Державної судової адміністрації Роман Кирилюк, голова Ради суддів господарських судів Олександр Удовиченко, судді та працівники апарату ВАСУ, члени Ради суддів адміністративних судів України, Ради суддів України, представники Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Експертами проекту Twinning на семінарі виступили державний радник Франції П’єр Франсуа Расін тасуддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус.
Під час заходу українські та європейські фахівці обмінялися досвідом щодо інституту суддівського самоврядування у державах-членах Європейського Союзу та Україні, а також обговорили шляхи вдосконалення суддівського самоврядування в Україні.
Як відзначив у своїй промові Голова ВАСУ Ігор Темкіжев, питання забезпечення незалежності адміністративних судів перебуває у центрі уваги як громадськості, так і самих представників суддівського корпусу. «Адміністративні суди із самого початку запровадження адміністративної юстиції із готовністю відгукувались на всі ініціативи, направлені на підвищення якості судочинства, довіри суспільства до діяльності судової влади», - відзначив І.Темкіжев.
Голова ВАСУ висловив сподівання, що наслідком цього заходу проекту Твіннінг будуть розширення знань українських фахівців про досвід європейських країн з питань організації діяльності органів суддівського самоврядування, обсягу їхніх функцій та їхнього значення для забезпечення незалежності суддівського корпусу, обмін думками серед самих українських учасників, а також одержання рекомендацій експертів проекту щодо покращення функціонування інституту суддівського самоврядування в Україні.  
Державний радник Франції П’єр Франсуа Расін поділився французьким досвідом взаємодії органів суддівського самоврядування із органами, які наділені управлінськими повноваженнями, а також торкнувся теми внутрішньо-організаційного контролю, що здійснюється органами суддівського самоврядування.
Суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус розповів учасникам семінару про інститут суддівського самоврядування в європейських країнах. Крім цього, пан Валанчус оглянув питання дієвості та впливу рішень органів суддівського самоврядування в країнах ЄС та в Україні на розв’язання проблем суддівського співтовариства та в цілому дотримання гарантій незалежності судової системи.
Окрему увагу учасники заходу приділили вивченню механізмів призначення та обрання на посади суддів, а також механізмів призначення суддів на адміністративні посади в країнах-членах ЄС та в Україні. Як зауважив Голова Ради суддів адміністративних судів Микола Кобилянський, віднесення до повноважень рад суддів надання рекомендацій до Вищої ради юстиції щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах та звільнення їх з таких посад сприяє посиленню ролі органів суддівського самоврядування.
Голова Ради суддів адмінсудів торкнувся також теми подальших шляхів удосконалення суддівського самоврядування. На думку М.Кобилянського, одним із таких шляхів може бути законодавче закріплення участі органів суддівського самоврядування у підготовці та узгодженні державного бюджету в частині фінансування судів і контролю за розподілом цих коштів. Оскільки саме орган суддівського самоврядування може діяти виключно в інтересах суддівського співтовариства, якнайкраще дбаючи про належну організацію діяльності судів і суддів. До речі, про це йдеться і у висновках Звіту місії експертів проекту Twinning в рамках заходу А1 «Вивчення функцій та діяльності органів суддівського самоврядування в системі адміністративних судів», який аналізує функціонування системи суддівського самоврядування та висвітлює її сильні та слабкі сторони. Даний звіт також доповнено порівняльним аналізом кращих практик та досвіду країн-членів ЄС у даній галузі.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру