Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Обговорювалися потреби для розбудови інформаційно-технічної інфраструктури адміністративних судів та проводилися консультації щодо вирішення доктринальних проблем адміністративної юстиції (А19, В6)

З 30 січня по 3 лютого 2012 року відбулася низка заходів проекту Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні». Так, протягом тижня тривали місії експертів в рамках виконання заходів А19 «Оцінка існуючої інформаційно-технічної інфраструктури та потреб адміністративних судів» та В6 «Надання консультацій щодо подальшого вирішення доктринальних проблем адміністративного права і адміністративного процесу» (1 місія).
Експертну місію А19 здійснювали Голова Верховного адміністративного суду Литви Річардас Пілічаускас та Голова Апеляційного адміністративного суду м. Гьотеборг (Швеція) Гьоран Бодін.
З боку ВАСУ у зустрічах з експертами взяли участь заступник Голови ВАСУ, керівник проекту Twinning з боку України Дмитро Ліпський, керівник апарату ВАСУ Станіслав Которобай, начальник управління інформаційних технологій Роман Кайдашев, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, начальник управління документального забезпечення та контролю Людмила Басенко, начальник відділу забезпечення роботи четвертої судової палати Олеся Марценюк, заступник начальника управління узагальнення судової практики та судової статистики Іларіон Рудик, начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Віктор Магрело, начальник відділу реєстрації та обліку судових документів управління документального забезпечення та контролю Володимир Силкін, головний спеціаліст відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Володимир Корнієнко, провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Анастасія Іваненко. Також до участі у заходах було запрошено заступника генерального директора державного підприємства «Інформаційні судові системи» Віталія Живаєва.
Під час зустрічей експертів з представниками ВАСУ відбулася презентація та обговорення існуючої інформаційно-технічної інфраструктури адміністративної юстиції, обговорення потреб для її розбудови. Експертів проекту Twinning було ознайомлено з організацією роботи інформаційної системи ВАСУ. Відбулася презентація комп’ютерної програми «Доокументообіг адміністративних судів». Також експерти відвідали Київський апеляційний та Київський окружний адміністративні суди та зустрілися з експертами Проекту «Україна: справедливе правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
За результатами місії європейські експерти мають підготувати звіт з рекомендаціями щодо інформаційної інфраструктури, необхідного програмного та апаратного забезпечення адміністративних судів України.
Також паралельно в рамках Компоненту В «Розвиток правової бази адміністративного судочинства» тривав захід В6, експертами якого виступили суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус та голова палати Адміністративного трибуналу м. Бордо Філіп Пузулє. В рамках реалізації заходу експерти обговорили з українськими колегами низку актуальних питань доктрини адміністративного права та процесу, зокрема: роль Верховного Суду України в системі адміністративних судів, перспектива розвитку адмінсудів в Україні, проблеми неоднакового застосування норм матеріального та процесуального права при винесенні рішень судом касаційної інстанції, підходи та критерії у визначенні належності спору до адміністративної юстиції тощо.
З боку ВАСУ участь у зустрічах з європейськими колегами взяли суддя ВАСУ, заступник голови Ради суддів адміністративних судів України Любов Гончар, суддя ВАСУ, секретар НКР Василь Співак, судді ВАСУ Юрій Цвіркун та Людмила Черпіцька, начальник правового управління Вадим Демченко, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Дарина Мудрак.
Експерти також відвідали Верховний Суд України, Конституційний Суд України, Інститут держави і права імені В.М. Корецького, Центр політико-правових реформ.
За результатами візиту експерти Литви і Франції нададуть звіт з рекомендаціями щодо вирішення доктринальних проблем адміністративного права та адміністративного процесу з урахуванням передового досвіду держав-членів ЄС.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру