Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Відбулись чергові заходи проекту Твіннінг «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (В1)

З 16 по 20 січня 2012 року відбулася низка заходів проекту Твіннінг «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні».
 
З 16 по 20 січня в рамках Компоненту В «Розвиток правової бази адміністративного судочинства» відбувся перший захід В1 «Надання допомоги у визначенні поняття адміністративних договорів». Експертну місію заходу В1 здійснювали Голова Верховного адміністративного суду Литви Річардас Пілічаускас і суддя адміністративного суду м. Гренобль (Франція) Крістіан Соньо.
16 січня за участі Голови ВАСУ Ігоря Темкіжева у ВАСУ відбулася зустріч, присвячена обговоренню питань визначення поняття адміністративного договору.
В рамках місії експерти також провели двосторонні зустрічі з представниками Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Київського апеляційного адміністративного суду та Центру політико-правових реформ.
За результатами місії експерти представлять порівняльний звіт, який включатиме підходи країн-членів ЄС до визначення поняття адміністративних договорів та пропозиції українській стороні щодо регламентування поняття адміністративних договорів у правовому полі України.
 
Також з 17 по 20 січня в рамках Компоненту С «Підвищення спроможності у проведенні навчання для потреб методичної допомоги у сфері адміністративного судочинства» тривав перший захід С1 «Аналіз потреб у проведенні навчання». Експертну місію заходу С1 здійснювали суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус та керівник секції Національного суду з прав надання притулку (Франція) Марі–Флоранс Бошар.
17 січня 2012 року експерти проекту Твіннінг провели зустріч з представниками ВАСУ, під час якої ознайомилися з проблемами у сфері освіти та підвищення кваліфікації суддів та працівників апаратів адмінсудів України. З українського боку участь у зустрічі взяли заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан, суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович, судді ВАСУ Тетяна Весельська, Олександр Гашицький, Олександр Ситников, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, начальник відділу підвищення кваліфікації управління кадрів та підвищення кваліфікації Олександр Лукашенко, начальник відділу узагальнення судової практики Іларіон Рудик та  постійний радник проекту Крістоф Вюртц.
 Під час зустрічі експерти проекту Твіннінг запропонували представникам ВАСУ висловити побажання щодо потреб у проведенні навчання суддів і працівників апаратів адміністративних судів. Учасники заходу з української сторони в свою чергу акцентували увагу на тому, що адміністративні суди України надзвичайно заінтересовані у вивченні досвіду європейських країн у сфері формування судової практики, забезпечення методичної допомоги судам першої і апеляційної інстанцій при розгляді справ, а також сприяння у тлумаченні нових законів та їх застосуванні у практичній роботі. У Вищому адміністративному суді також вважають за потрібне розробити навчальні програм для різних форм навчання, зокрема, дистанційного, з їх подальшим узгодженням з учбовими програмами Національної школи суддів України. Крім того, як було зазначено під час зустрічі з європейськими експертами, нагальним питанням є підготовка викладачів і тренерів для реалізації навчальної програми для адміністративного судочинства.
Під час місії С1 експерти також провели зустрічі з представниками Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Проекту «Україна: справедливе правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
 
У рамках реалізації заходу 20 січня 2012 року відбулося також засідання Керівного комітету проекту Твіннінг. З боку ВАСУ участь у засіданні взяли  заступник Голови ВАСУ, керівник проекту Twinning з боку ВАСУ Дмитро Ліпський, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва, контактна особа ВАСУ з питань взаємодії по проекту TwinningСвітлана Пилипець, начальник управління інформаційних технологій Роман Кайдашев, начальник управління організаційно-методичного забезпечення Лариса Олійник,начальник управління узагальнення судової практики та судової статистики Наталія Богданюк, начальник підвищення кваліфікації управління кадрів та підвищення кваліфікації Олександр Лукашенко, начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Віктор Магрело, начальник аналітично-статистичного відділу управління узагальнення судової практики та судової статистики Олена Тимченко, головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Дарина Мудрак.
До складу іноземної делегації увійшлидержавний радник, керівник проекту Twinning з боку сторони ЄС Ів Дутріо (Франція), заступник Голови адміністративного суду м. Версаля, постійний радник проекту TwinningКрістоф Вюртц (Франція), суддя Вищого адміністративного суду Литви, молодший керівник проекту Twinning з боку сторони ЄС Віргіліус Валанчіус, Голова Апеляційного адміністративного суду м. Гьотеборг, молодший керівник проекту Twinning з боку сторони ЄС Бодін Гьоран (Швеція), генеральний директор Агентства Франції з питань міжнародного правового співробітництва (ACOJURIS) Каріма Зуаві та представники Агентства Адріан Ельбе та Катрін Бру. Також у зустрічі взяли участь представник Делегації Європейського Союзу в Україні Андрій Співак та завідувач сектору координації проектів Twinningвiддiлу управлiння проектами Центру адаптації державної служби до стандартiв Європейського Союзу Олеся Цикалюк.
Під час засідання керівного комітету його учасники обговорили результати вже реалізованих заходів, методи роботи, які будуть застосовуватися при підготовці та реалізації заходів. По завершенню засідання було затверджено перший квартальний звіт проекту.
 
Окремо слід зазначити про робочу зустріч керівництва ВАСУ на чолі з Головою суду Ігорем Темкіжевевим з Головою Верховного адміністративного суду Литви Річардасом Пілічаускасомта колишнім головою ВАС Литви, суддею цього суду Віргіліусом Валанчусом, яка відбулась 18 січня 2012 року в рамках участі литовських колег в чергових заходах проекту Твінінг.
 
З 30 січня цього року стартує наступний етап проекту Твіннінг «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні»: на черзі виконання заходів А19 проекту «Оцінка існуючої інформаційно-технічної інфраструктури та потреб адміністративних судів» та В6 «Надання консультацій щодо подальшого вирішення доктринальних проблем адміністративного права і адміністративного процесу».

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру