Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

У ВАСУ відбувся заключний етап переговорів щодо підготовки контракту проекту Twinning

12-13 травня 2011 року у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч представників ВАСУ з делегацією партнерів ВАСУ з підготовки проекту Twinning«Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні». Метою зустрічі стало проведення заключного етапу переговорів щодо підготовки контракту відповідного проекту.
 
З боку ВАСУ у зустрічі взяли участь Голова ВАСУ Олександр Пасенюк, заступник Голови ВАСУ, керівник проекту Twinning з боку ВАСУ Дмитро Ліпський, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва, контактна особа ВАСУ з питань взаємодії по проекту TwinningСвітлана Пилипець, начальник управління інформаційних технологій Роман Кайдашев, начальник управління організаційно-методичного забезпечення Лариса Олійник,начальник управління кадрів та підвищення кваліфікації Тамара Бойко, заступник начальника правового управління Олена Єзерницька, заступник начальника управління узагальнення судової практики та судової статистики Іларіон Рудик, помічник Голови ВАСУ Каріна Миронченко, головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Дарина Мудрак.
 
До складу іноземної делегації увійшлиДержавний радник, керівник проекту Twinning з боку сторони ЄС Ів Дутріо (Франція), заступник Голови адміністративного суду м. Версаля, постійний радник проекту TwinningКрістоф Вюртц (Франція), суддя Вищого адміністративного суду Литви, молодший керівник проекту Twinning з боку сторони ЄС Віргіліус Валанчіус, Голова Апеляційного адміністративного суду м. Гьотенбург, молодший керівник проекту Twinning з боку сторони ЄС Бодін Гьоран (Швеція), представник Агентства Франції з питань міжнародного правового співробітництва (ACOJURIS) Адріан Ельбе. Також у зустрічі взяли участь представник Делегації Європейського Союзу в Україні Андрій Співак та завідувач сектору координації проектів Twinning Адміністративного офісу Програми TwinningОлеся Цикалюк.
 
 У ході дводенної зустрічі відбулося детальне обговорення питань реалізації кожного з компонентів проекту Twinning, формування робочого плану контракту та графіку заходів. Сторони також детально обговорили бюджетні питання майбутнього проекту.
 
Передбачається, що в разі успішного погодження з боку ВАСУ проекту контракту, найближчим часомвідбудеться підписання контракту між Представництвом Європейського Союзу в Україні та консорціумом держав-членів ЄС (Франція, Литва та Швеція).
Також передбачається, що наприкінці серпня ц.р. до ВАСУ приїде постійний радник проекту (заступник Голови адміністративного суду м. Версаля Крістоф Вюртц) Роботу в рамках проекту планується розпочати у вересні ц.р.
 
 
Довідково:
 
Метою проекту Twinning є надання допомоги адміністративній юстиції в Україні, представленій Вищим адміністративним судом України, у процесі створення адміністративної судової системи відповідно до демократичних принципів і передової практики ЄС.
 
Тривалість проекту – 24 місяці. Початок реалізації проекту – квітень 2011 року, завершення проекту – липень 2013 року. Початку провадження проекту передуватиме процедура написання розгорнутого контракту.
 
Проект Twinning складається з 4-х компонентів.
 
В рамках компонентів проекту передбачається досягнення таких результатів:
 
Компонент А «Розширення інституційних можливостей адміністративного судочинства».
У рамках компоненту А буде надаватися допомога з метою підвищення інституційної ефективності адміністративних судів в Україні. Заходи поділені на три основні теми, які відповідають відповідним результатам, які планується досягнути:
 
1)     Самоврядування адміністративних судів;
2)     Покращення управління адміністративних судів ( документообіг у вибраних пілотних судах першої та другої інстанції; судова статистика і робоче навантаження на суддів);
3)     Підвищення ефективності ВАСУ по наданню методологічної допомоги іншим адміністративним судам;
4)     Розширення можливостей по розробці рекомендацій щодо застосування права;
5)     Електронне управління.
 
Компонент В «Розвиток правової бази адміністративного судочинства»
Діяльність в рамках Компоненту В буде спрямована на розвиток правової бази, яка в основному пов’язана, однак не обмежується поправками до Кодексу адміністративного судочинства.
 
Компонент C «Нарощування потенціалу системи адміністративного судочинства»
Компонент C спрямований на підтримку розширення повноважень суддів і персоналу ВАСУ, а також інших вибраних суддів і персоналу адміністративних судів шляхом проведення тренінгів, а також на підтримку розробки учбових планів для суддів і персоналу адміністративних судів України.
 
Компонент D «Підвищення обізнаності громадськості щодо адміністративного судочинства»
Заходи за компонентом D спрямовані на підтримку підвищення рівня поінформованості українського суспільства про адміністративні суди. Очікується, що ці заходи допоможуть розробки рекомендацій для прес-секретарів адміністративних судів. Короткострокові експерти рекомендуватимуть до впровадження найкращі практичні приклади зв'язків адміністративних судів з громадськістю з метою підвищення рівня поінформованості українського суспільства про адміністративні суди та їхні функції.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру