Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Міжнародне співробітництво адміністративних судів у другому півріччі 2013 року

Міжнародне співробітництво

Вищого адміністративного суду України у другому півріччі 2013 року

 

Липень

1 – 2 липня

У м. Донецьк відбувся дводенний семінар з питань застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та проектом Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»). З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лектора взяв суддя у відставці Гашицький О. В. Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяв заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. та головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. Лектором семінару також виступив експерт проекту Twinning, державний радник Франції Ів Гунен та експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький і Тетяна Фулей.

 3 – 4 липня

У м. Дніпропетровськ відбувся дводенний семінар з питань застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та проектом Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»). З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лекторів взяли суддя ВАСУ Ситников О.Ф. та суддя у відставці Гашицький О.В. Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. Лектором семінару також виступив експерт проекту Twinning, державний радник Франції Ів Гунен, а також експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький і Тетяна Фулей.

3 – 4 липня

У ВАСУ за участю експертів ЄС відбувся круглий стіл з метою обговорення запропонованої стратегії та плану дій (захід А21 «Обговорення в рамках круглого столу запропонованої стратегії та плану дій» проекту Twinning). З боку ВАСУ участь у круглому столі взяли керівник апарату Которобай С.В., начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., заступник начальника управління – начальник відділу технічного забезпечення управління інформаційних технологій Гусєв А.О., начальник відділу забезпечення роботи першої судової палати Ткаченко О.І., начальник відділу забезпечення роботи другої судової палати Шевченко О.М., заступник начальника відділу забезпечення роботи третьої судової палати Політова І.В., начальник відділу забезпечення роботи четвертої судової палати Марценюк О.С., начальник відділу документального забезпечення, контролю та відправки кореспонденції (канцелярія) управління документального забезпечення Горева О.О., начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики і судової статистики Тимченко О.І., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.   Іноземну сторону представляли експерти ЄС – Голова Верховного адміністративного суду Литви Річардас Пілічаускас та голова судової палати Апеляційного адміністративного суду м. Гетеборг (Швеція) Гьоран Бодін.

4 – 5 липня

Суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у методологічному семінарі для українських суддів-викладачів, які розроблятимуть навчальну програму «Право біженців». Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяв головний консультант управління вивчення судової практики і судової статистики Калмиков А.О. Захід організовано Регіональним Представництвом УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні.

5 липня

У ВАСУ відбулося сьоме засідання керівного комітету Проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у засіданні взяли заступник Голови ВАСУ, керівник проекту Twinning з боку України Ліпський Д.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник начальника відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Гончарова Н.В., начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики і судової статистики Тимченко О.І., начальник відділу правової роботи правового управління Гордіченко О.В., начальник відділу документального забезпечення, контролю та відправки кореспонденції (канцелярія) управління документального забезпечення Горева О.О., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Сторону консорціуму представляли суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, голова судової палати Апеляційного адміністративного суду м. Гетеборг (Швеція) Гьоран Бодін, програмний менеджер Об’єднання суспільного значення «Міжнародне співробітництво у галузі права» Катрін Бру та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Участь у засіданні також взяли менеджер проектів Представництва Європейського Союзу в Україні Андрій Співак та завідувач сектору  проектів міжнародного співробітництва Центру адаптацiї державної служби до стандартiв Європейського Союзу Сергій Копан.

5 липня

Суддя ВАСУ Штульман І.В. взяв участь у засіданні робочої групи з метою обговорення проекту внесення змін до додатку Плану дій з протидії торгівлі людьми, де запропоновані нові механізми боротьби з торгівлею людьми (за результатами проведення Міжнародної конференції на тему: «Зміцнення ролі ОБСЄ у боротьбі проти торгівлі людьми», яка відбулася 10 червня 2013 року у м. Київ в рамках головування України в ОБСЄ). Захід організовано Міністерством соціальної політики України.

8 липня

Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у зустрічі з делегацією суддів з Республіки Польща в рамках програми «Україна - Польща», яка відбулася у Вінницькому апеляційному адміністративному суді. Крім того, з боку ВАСУ участь у зустрічі взяла головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Польську делегацію на зустрічі представляли віце-голова Вищого адміністративного суду у Варшаві Анджей Кісілевич, Голова Воєводського адміністративного суду в Гужові Великопольському Ян Петр Гженда, суддя Воєводського адміністративного суду в Гужові Великопольському Анна Юшчик Вішнєвська, директор департаменту Верховної контрольної палати у Варшаві Йузеф Гурни та керівник відділу Воєводського адміністративного суду в Гужові Великопольському Ришард Поміховські. Участь у зустрічі також взяли голова Вінницького апеляційного адміністративного суду Кузьмишин В.М., судді та працівники апарату цього суду. Захід організовано Вінницьким апеляційним адміністративним судом. 

8 – 9 липня

У м. Житомир відбувся дводенний семінар з питань застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та проектом Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»). З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лектора взяли суддя ВАСУ Ситников О.Ф. та суддя у відставці Гашицький О.В. Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. Лектором семінару також виступив експерт проекту Twinning, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, а також експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький і Тетяна Фулей.

11 – 12 липня

У м. Вінниця відбувся дводенний семінар з питань застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та проектом Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»). З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лекторів взяли суддя ВАСУ Блажівська Н.Є. та суддя у відставці Гашицький О.В. Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяла начальник управління вивчення судової практики і судової статистики Богданюк Н.Л. та головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. Лектором семінару також виступив експерт проекту Twinning, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, а також експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні Тетяна Фулей.

15 – 16 липня

У м. Львів відбувся дводенний семінар з питань застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та проектом Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»). З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лекторів взяли судді ВАСУ Блажівська Н.Є. і Ситников О.Ф., а також суддя у відставці Гашицький О.В. Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяв головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. Лектором семінару також виступив експерт проекту Twinning, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, а також експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький і Тетяна Фулей.

15 – 18 липня

Відбувся візит експертів ЄС в рамках виконання заходу А17 «Оцінка організації діяльності ВАСУ щодо надання рекомендацій адміністративним судам з питань застосування законодавства та діяльності відповідних підрозділів» (2-га місія) проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 15 і 18 липня, взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя ВАСУ Усенко Є.А., начальник управління вивчення судової практики і судової статистики Богданюк Н.Л., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В. і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. Іноземну сторону на зустрічах представляли   заступник Голови Верховного адміністративного суду Литви Ірмантас Ярукайтіс та державний радник Франції, голова першої судової палати Державної ради Франції Паскаль Фомбер. Крім того, відбулися зустрічі експертів з представниками Національної школи суддів України, Національного авіаційного університету, Центру політико-правових реформ та Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

 

18 – 19 липня

У м. Київ відбувся дводенний семінар з питань застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та проектом Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»). З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лекторів взяли судді ВАСУ Блажівська Н.Є. і Ситников О.Ф., а також суддя у відставці Гашицький О.В. Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяли начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О. та головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. Лектором семінару також виступив експерт проекту Twinning, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, а також експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький і Тетяна Фулей.

22 – 23 липня

Голова ВАСУ Темкіжев І.Х., його заступник Ліпський Д.В. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. відвідали Французьку Республіку з метою участі у франко-українському семінарі, присвяченому обговоренню результатів впровадження проекту Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні». Захід організовано і проведено за підтримки Державної ради Франції.

22 – 26 липня

Секретар другої судової палати ВАСУ Зайцев М.П. взяв участь у практичному семінарі на тему: «Розслідування фактів неналежної поведінки судді», який відбувся у м. Алушта (АРК). Захід проведено Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

24 – 26 липня

 

Суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у засіданні робочої групи на тему: «Адміністративний кодекс Республіки Молдова», яке відбулося у м. Кишинів (Республіка Молдова). Захід організовано і проведено за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва.

Серпень

13 серпня

Судді ВАСУ Масло І.В. і Кравцов О.В. взяли участь у засіданні круглого столу з метою додаткового вивчення та обговорення  зауважень та рекомендацій Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) та ОБСЄ/БДІПЛ. Захід організовано Міністерством юстиції України.

 

18 – 23 серпня

Делегація представників адміністративних судів України відвідала Литву з метою участі у стажуванні з питань організації діяльності адміністративних судів у Литві (захід А15 проекту Twinning). До складу делегації увійшли начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О. (глава делегації), начальник відділу забезпечення роботи третьої судової палати ВАСУ Букань Ж.А., керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С., головний консультант відділу взаємодії з органами суддівського самоврядування управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Перепічай О.А., а також керівник апарату Одеського окружного адміністративного суду Пасічник О.Ю.

 

27 – 30 серпня

Відбувся візит експертів ЄС в рамках виконання заходу D5 «Обговорення в рамках круглого столу методів спілкування зі ЗМІ» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 27 і 30 серпня, взяли суддя ВАСУ, заступник голови Ради суддів адміністративних судів України Гончар Л.Я., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.  Крім того, в рамках виконання цього заходу 28–29 серпня відбувся круглий стіл для журналістів і прес-секретарів адміністративних судів на тему «Методи спілкування зі ЗМІ». Участь у заході взяли суддя ВАСУ, заступник голови Ради суддів адміністративних судів України Гончар Л.Я., секретар третьої судової палати ВАСУ Ємельянова В.І., судді ВАСУ Бухтіярова І.О., Донець О.Є., Муравйов О.В., Олендер І.Я., Рибченко А.О., Стрелець Т.Г., Цвіркун Ю.І., судді апеляційних та окружних адміністративних судів, керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С. (модератор), заступник керівника прес-служби Верховного Суду України Пономарьова Л.Л., головний консультант відділу міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ Вищого господарського суду України Олійник Л.О.,  начальник відділу прес-служби Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Мартинюк Н.К., завідуюча сектором міжнародного співробітництва та взаємодії із засобами масової інформації Державної судової адміністрації України Ігнатченко О.О., прес-секретарі та спеціалісти у зв’язках з громадськістю апеляційних та окружних адміністративних судів. Іноземну сторону представили суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус та спеціаліст у зв’язках з громадськістю Національної судової адміністрації Швеції Єспер Ніцше.

 

 

 

 

 

 

 

Вересень

2 – 3 вересня

У м. Одеса відбувся дводенний семінар з питань застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та проектом Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»). З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лекторів взяли судді ВАСУ Блажівська Н.Є., Стрелець Т.Г. і Ситников О.Ф., а також суддя у відставці Гашицький О.В. Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяли начальник відділу міжнародо-правового співробітництва Пилипець С.В., головні консультанти відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. та Крукевич О.В. Лектором семінару також виступив експерт проекту Twinning, державний радник Франції Ів Дутрійо, а також експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький і Тетяна Фулей.

4 вересня

У ВАСУ відбулася зустріч з експертами ЄС з питань планування проектів міжнародної технічної допомоги ЄС в Україні у сфері міграційної політики. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли секретар третьої судової палати Ємельянова В.І., начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону на зустрічі представляли експерт ЄС з міжнародного права та міграційних питань Пітер ван Крікен та експерт ЄС з питань інформаційно-технічного забезпечення у сфері планування проектів міжнародної технічної допомоги ЄС в Україні Даміано Бельтраме. Крім того, участь у зустрічі взяли керівник сектору «Реформа державного управління» Представництва ЄС в Україні Кондрачук В.П., начальник управління з питань судового діловодства ДСА України Слоницький О.Є., в.о. начальника управління правового забезпечення ДСА України Хоменко О.А. та перший заступник Генерального директора державного підприємства «Інформаційні судові системи» Живаєв В.І. На продовження цієї зустрічі начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у зустрічі представників Національної школи суддів України з експертами ЄС з питань планування проектів міжнародної технічної допомоги ЄС в Україні у сфері міграційної політики, яка відбулася 11 вересня.  

4 – 5 вересня

У м. Севастополь відбувся дводенний семінар з питань застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та проектом Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»). З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лекторів взяли судді ВАСУ Стрелець Т.Г. і Ситников О.Ф., а також суддя у відставці Гашицький О.В. Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяли головні консультанти відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. та Крукевич О.В. Лектором семінару також виступив експерт проекту Twinning, державний радник Франції Ів Дутрійо, а також експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький і Тетяна Фулей.

9 – 10 вересня

У м. Харків відбувся дводенний семінар з питань застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та проектом Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»). З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лекторів взяли секретар третьої судової палати Ємельянова В.І., судді ВАСУ Стрелець Т.Г. і Ситников О.Ф., а також суддя у відставці Гашицький О.В. Крім того, з боку ВАСУ участь у семінарі взяли головний консультант відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. Лектором семінару також виступив експерт проекту Twinning, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, а також експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні Назар Кульчицький і Тетяна Фулей.

10 вересня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у Конференції з нагоди початку інформаційної кампанії «Сильніші разом». Захід організовано Представництвом ЄС в Україні спільно з Посольством Великої Британії в Україні.

12 – 13 вересня

У ВАСУ відбувся семінар для керівників апарату адміністративних судів щодо методів управління в адміністративних судах (в рамках виконання заходу С5 «Проведення семінару з питань адміністративного судочинства для суддів і працівників апарату адміністративних судів»проекту Twinning). Лектором на семінарі виступив суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус. З боку ВАСУ участь у семінарі взяли керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О., начальники відділів забезпечення роботи судових палат Ткаченко О.І., Шевченко О.М., Букань Ж.А. та Марценюк О.С., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. та головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О.

15 – 20 вересня

Делегація представників адміністративних судів України відвідала Францію з метою участі у стажуванні з питань організації діяльності адміністративних судів у Франції (захід А15 проекту Twinning). До складу делегації увійшли суддя Київського окружного адміністративного суду Скрипка І.М. та суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Зіньковський О.А.

18 вересня

Суддя ВАСУ Кочан В.М. взяв участь у навчальному семінарі з питань інвалідності, доступності та універсального дизайну для представників міністерств, інших центральних органів державної влади та організацій, який відбувся в рамках впровадження Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні».

23 – 27 вересня

Представники ВАСУ взяли участь в ознайомчому візиті суддів адміністративних судів та адвокатів України до Французької Республіки з метою відвідання інституцій Ради Європи. З боку ВАСУ участь у візиті взяли суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. та суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. Захід здійснено за підтримки Регіонального Представництва УВКБ ООН в Білорусі, Молдові і Україні.

23 вересня

У ВАСУ відбулося восьме засідання керівного комітету проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у засіданні взяли заступник Голови ВАСУ, керівник Проекту з боку України Ліпський Д.В., суддя ВАСУ, голова РСАСУ Кобилянський М.Г., начальник управління документального забезпечення Басенко Л.Г., начальник управління вивчення судової практики і судової статистики Богданюк Н.Л., начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Сторону консорціуму представляли державний радник Франції Ів Дутріо, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, начальник відділу міжнародних зв’язків Національної судової адміністрації Швеції Маттіас Андерссон, генеральний директор Об’єднання суспільного значення «Міжнародне співробітництво у галузі права» Каріма Зуаві, програмний менеджер Об’єднання суспільного значення «Міжнародне співробітництво у галузі права» Катрін Бру та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Участь у засіданні також взяли менеджер проектів Представництва ЄС в Україні Андрій Співак та головний спеціаліст сектору координації проектів Twinning Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС Анастасія Терех.

23 вересня

У ВАСУ відбулася заключна конференція проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у конференції взяли Голова ВАСУ Темкіжев І.Х., заступники Голови ВАСУ Ліпський Д.В. та Цуркан М.І., судді ВАСУ, керівник апарату Которобай С.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та начальники структурних підрозділів ВАСУ. Серед запрошених учасників конференції участь у заході взяли Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Ален Ремі, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат. З боку консорціуму участь у конференції взяли державний радник Франції Ів Дутрійо, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, начальник відділу міжнародних зв’язків Національної судової адміністрації Швеції Маттіас Андерссон, генеральний директор Об’єднання суспільного значення «Міжнародне співробітництво у галузі права» Каріма Зуаві, програмний менеджер Об’єднання суспільного значення «Міжнародне співробітництво у галузі права» Катрін Бру та постійний радник Проекту Крістоф Вюртц. Крім того, на конференції були присутні представники органів судової і виконавчої влади України, а також неурядових організацій.

30 вересня – 3 жовтня

Судді ВАСУ Масло І.В. та Цвіркун Ю.І. взяли участь у роботі Щорічної Наради ОБСЄ з огляду зобов’язань держав-членів у галузі «людського виміру», яка відбулася у м. Варшава (Республіка Польща). Захід здійснено за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.  

Жовтень

10 – 13 жовтня

Делегація представників адміністративних судів України відвідала Швецію з метою участі у заходах з нагоди Дня відкритих дверей у Швеції, які відбулися у м. Стокгольм. До складу української делегації увійшли керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С. та суддя Київського окружного адміністративного суду Волков А.С. Захід організовано і проведено Національною судовою адміністрацією Швеції спільно зі Шведським інститутом.  

14 – 15 жовтня

У м. Донецьк відбувся семінар щодо написання судових рішень для новопризначених суддів адміністративних судів України. З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лектора взяв суддя ВАСУ Ситников О.Ф. Захід проведено Національною школою суддів України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Зміцнення спроможності суддів адміністративних судів України щодо написання судових рішень».

 

22 жовтня

Прес-секретар ВАСУ Швенько М.С. взяла участь у конференції «Доступ до правосуддя та судових послуг», яка відбулася у м. Львів. Захід проведено Територіальним управлінням ДСА України у Львівській області та Львівським окружним адміністративним судом за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».   

 

28 жовтня

У м. Одеса відбувся семінар для суддів Одеського апеляційного та Одеського окружного адміністративних судів, які спеціалізуються на розгляді спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України, та спорів, пов’язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні. З боку ВАСУ участь у семінарі у якості лектора взяв суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. Захід організовано і проведено за підтримки Регіонального Представництва УВКБ ООН в Білорусі, Молдові і Україні.

28 – 30 жовтня

У м. Харків відбувся семінар щодо написання судових рішень для новопризначених суддів адміністративних судів України. З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лектора взяв суддя ВАСУ Ситников О.Ф. Захід проведено Національною школою суддів України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Зміцнення спроможності суддів адміністративних судів України щодо написання судових рішень».

31 жовтня

Прес-секретар ВАСУ Швенько М.С. взяла участь у робочій зустрічі з метою обговорення запровадження курсу дистанційного навчання «Комунікація судів з громадськістю». Захід проведено Державною судовою адміністрацією України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

Листопад

7 – 8 листопада

У м. Київ відбувся семінар для суддів окружних та апеляційних адміністративних судів «Актуальні питання розгляду адміністративним судами України спорів окремих категорій». Захід проведено за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні в рамках впровадження проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України». З боку ВАСУ участь у семінарі взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., секретар четвертої судової палати Нечитайло О.М, суддя ВАСУ, секретар Ради суддів адміністративних судів України Гончар Л.Я., судді ВАСУ Леонтович К.Г., Тракало В.В. та Юрченко В.В., а також заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. і заступник начальника відділу забезпечення роботи четвертої судової палати Поляничко А.О.  

7 – 8 листопада

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у Сьомій Щорічній регіональній конференції з питань інституційної розбудови. Захід організовано і проведено Національним агентством України з питань державної служби. 

12 листопада

У м. Харків відбувся семінар для суддів Харківського апеляційного та Харківського окружного адміністративних судів, які спеціалізуються на розгляді спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України, та спорів, пов’язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні. З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лектора взяв суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. Захід організовано і проведено за підтримки Регіонального Представництва УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні.

18 – 19 листопада

У м. Київ відбувся семінар для суддів адміністративних судів з питань застосування судами виборчого законодавства. З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лектора взяв суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. Участь у семінарі від ВАСУ також взяли судді ВАСУ Масло І.В., Чумаченко Т.А., Кравцов О.В., Заяць В.С., Голяшкін О.В., Єрьомін А.В., Юрченко В.П., а також начальник управління вивчення судової практики і судової статистики Богданюк Н.Л., заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П., заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Локтіонова Н.Е., помічник секретаря Пленуму суду Котвицький В.Л., головні консультанти відділу забезпечення роботи другої судової палати Сперкач Л.О. і Парадюк А.І. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. Захід проведено ВАСУ за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України».

19 листопада

У ВАСУ відбулася зустріч представників ВАСУ з експертами проекту Twinning з метою обговорення завершення підготовки фінального звіту Проекту. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст цього відділу Мудрак Д.О. Іноземну сторону на зустрічі представляли суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус та програмний менеджер об’єднання суспільного значення «Міжнародне співробітництво в галузі права» Адріан Ельбе.         

21 – 22 листопада

Судді ВАСУ взяли участь у круглому столі «Проблемні питання дисциплінарної відповідальності суддів: аналіз, шляхи вирішення та перспективи вдосконалення», який відбувся    у с. Поляна (Свалявський район, Закарпатська обл.). З боку ВАСУ участь у круглому столі взяли секретар другої судової палати Зайцев М.П., а також судді цієї палати Веденяпін О.А. та Швед Е.Ю. З боку Ради суддів адміністративних судів України участь у заході взяв заступник голови Ради Донець О.Є. Захід проведено Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя».     

25 – 26 листопада

У м. Вінниця відбувся семінар з написання судових рішень для помічників суддів Чернівецького та Хмельницького окружних адміністративних судів. З боку ВАСУ участь у семінарі в якості лектора взяв суддя ВАСУ Ситников О.Ф. Захід проведено за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних України».

25 – 29 листопада

У м. Львів відбулася апробація першого загального навчального курсу з питань розгляду земельних спорів. З боку ВАСУ участь у заході взяла суддя ВАСУ Гончар Л.Я., яка входить до складу групи розробників даного курсу. Захід проведено Національною школою суддів України  у співпраці з Національним суддівським інститутом Канади в рамках спільного проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку».   

 

Грудень

2 – 6 грудня

Суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. та начальник управління вивчення судової практики і судової статистики Богданюк Н.Л. відвідали Російську Федерацію з метою участі у 8-ій сесії навчального курсу з міжнародного права про біженців, яка відбулася у м. Санкт-Петербург. Захід організовано за підтримки Регіонального Представництва УВКБ ООН в Білорусі, Молдові і України.

2 – 7 грудня

Делегація ВАСУ взяла участь у візиті до Литви з метою відвідання адміністративних судів Литви для ознайомлення з досвідом європейських країн з питань судового розгляду спорів у сфері митного регулювання. До складу делегації увійшли заступник Голови ВАСУ Ліпський Д.В. (глава делегації), секретар першої судової палати Конюшко К.В., судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Черпіцька Л.Т., а також керівник апарату ВАСУ Которобай С.В.  

3 грудня

Представники ВАСУ взяли участь у круглому столі з метою обговорення питань формування стратегічної політики судової влади України. З боку ВАСУ участь у заході взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., а з боку Ради суддів адміністративних судів України – заступник голови Ради Донець О.Є. Захід проведено Офісом Ради Європи в Україні в рамках Проекту «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні», який підтримується урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (Sida).  Того ж дня начальник відділу міжнародно-правового співробітництва взяла участь у засіданні Наглядового комітету цього Проекту з метою                                        обговорення плану роботи на перше півріччя 2014 року, а також обговорення затвердженого статуту Наглядового комітету Проекту.  

8 – 12 грудня

Начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики і судової статистики Тимченко О.І. у складі делегації представників органів державної влади України – реципієнтів Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» відвідала Об’єднані Арабські Емірати з метою участі у конференції Міжнародної асоціації судового адміністрування «Судова досконалість у світі, що змінюється», яка відбулася у м. Дубай, а також у візиті до судів Абу-Дабі. Візит української делегації до ОАЕ відбувся за підтримки Проекту USAID. 

8 – 14 грудня

Делегація суддів адміністративних судів України відвідала Федеративну Республіку Німеччина з метою участі у 9-му адміністративно-процесуальному колоквіумі, який відбувся у       м. Кобленц. До складу делегації увійшли судді ВАСУ Ситников О.Ф. (глава делегації) та Калашнікова О.В., голова Запорізького окружного адміністративного суду Прудивус О.В. та суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Зуєва Л.Є. Захід проведено за підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва.

13 грудня

Суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у засіданні робочої групи з питань розробки двох модулів: 1) «Міжнародні та європейські стандарти у сфері міграції та надання притулку: застосування в українській правовій системі»; 2) «Особливості розгляду справ, пов’язаних із статусом біженця та додаткового захисту». Захід організовано і проведено Регіональним Представництвом УВКБ ООН у Білорусі, Молдові і Україні 

17 грудня

У ВАСУ відбулася зустріч з офіційними спостерігачами від Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ з метою обговорення питань, пов’язаних з проведенням повторних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли секретар другої судової палати Зайцев М.П., заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. та керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С. З боку експертної групи ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за повторними виборами народних депутатів України участь у зустрічі взяла експерт з юридичних питань Мерсе Кестелс.

17 грудня

Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь круглому столі «Забезпечення єдності судової практики в Україні», який відбувся у м. Львів. Захід організовано і проведено за підтримки Офісу Ради Європи в Україні.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру