Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Міжнародне співробітництво Вищого адміністративного суду України у другому півріччі 2012 року

Міжнародне співробітництво
Вищого адміністративного суду України у другому півріччі 2012 року
 
Липень
3 липня
У м. Дніпропетровськ відбувся регіональний семінар для суддів місцевих загальних, окружних та апеляційних адміністративних судів з питань застосування виборчого законодавства під час розгляду виборчих спорів. Захід організовано ВАСУ за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). З боку ВАСУ за організацію семінару відповідальні: заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., секретар другої судової палати Сорока М.О., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О. Від ВАСУ участь у семінарі взяв суддя другої судової палати Кочан В.М. (доповідач).
4 липня
У м. Харків відбувся регіональний семінар для суддів місцевих загальних, окружних та апеляційних адміністративних судів з питань застосування виборчого законодавства під час розгляду виборчих спорів. Захід організовано ВАСУ за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). З боку ВАСУ за організацію семінару відповідальні: заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., секретар другої судової палати Сорока М.О., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О. Від ВАСУ участь у семінарі взяв суддя другої судової палати Швед Е.Ю. (доповідач).
4 липня
У ВАСУ відбулася зустріч представників ВАСУ, які координували і брали участь у семінарах для суддів, проведених у 2010 – 2012 рр. в рамках фінансованої ЄС Регіональної програми захисту біженців, що виконується УВКБ ООН, із зовнішнім експертом ЄС та представниками УВКБ ООН з метою оцінки проекту «Підтримка діяльності УВКБ ООН у східній Європі в рамках фінансованої Європейським Союзом Регіональної Програми по захисту біженців – Фаза ІІ», що реалізовуватиметься протягом 2011 – 2013 рр., та обговорення питань судових стандартів та практик щодо розгляду справ, пов’язаних зі статусом біженця та примусовим видворенням. З боку ВАСУ у зустрічі участь взяли: суддя ВАСУ Ємельянова В.І., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., головний консультант відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Клімчук І.В. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. З іноземного боку участь у зустрічі взяв зовнішній експерт ЄС Торніке Готсірідзе, а також представник УВКБ ООН – радник з правових питань Дмитро Плечко.   
9 – 12 липня
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу В11А «Оцінка ситуації та надання пропозицій щодо вжиття заходів для покращення виконання судових рішень державними установами, які є сторонами у справі» Проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 9 і 12 липня, взяли суддя ВАСУ Ситников О.Ф., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник правового управління Демченко В.К., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., головний консультант відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Клімчук І.В. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, державний радник Франції Ів Дутріо та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, організовано двосторонні зустрічі експертів з представниками Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Київського окружного адміністративного суду, Державної виконавчої служби України та Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області.
9 – 13 липня
У ВАСУ проведено зустрічі членів робочої групи з питань реалізації проекту Twinning з експертом моніторингової місії ЄС Мариною Андріяновою з метою оцінки впливу та сталого розвитку результатів Проекту Twinning, зокрема:
-       9 липня відбулася зустріч, участь у якій з боку ВАСУ взяли суддя ВАСУ, голова Ради суддів адміністративних судів України Кобилянський М.Г., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.;
-       10 липня відбулася зустріч, участь у якій з боку ВАСУ взяли начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.;
-       11 липня відбулася зустріч, участь у якій з боку ВАСУ взяли начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.
10 липня
Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у другому засіданні робочої групи з питань реалізації програми Всеохоплюючої інституційної розбудови. Захід організовано Державною міграційною службою України.
10 липня
Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у зустрічі партнерів постійних радників проектів Twinning. Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби.
11 липня
У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Темкіжева І.Х. з Державним радником Франції Івом Дутріо з метою обговорення питань співробітництва. З боку ВАСУ у зустрічі також взяли участь суддя ВАСУ, секретар Ради суддів адміністративних судів України Шипуліна Т.М., суддя ВАСУ Пилипчук Н.Г., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. З іноземного боку участь у зустрічі також взяв постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц.
11 липня
У м. Донецьк відбувся регіональний семінар для суддів місцевих загальних, окружних та апеляційних адміністративних судів з питань застосування виборчого законодавства під час розгляду виборчих спорів. Захід організовано ВАСУ за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). З боку ВАСУ за організацію семінару відповідальні: заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., секретар другої судової палати Сорока М.О., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О. Від ВАСУ участь у семінарі взяв заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. (доповідач).
12 – 13 липня
Секретар другої судової палати ВАСУ Сорока М.О. взяв участь у додатковій нараді з людського виміру ОБСЄ «Демократичні вибори та спостереження за їх проведенням», яка відбулася у м. Відень (Австрійська Республіка). Захід організовано Бюро демократичних інституцій та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
12 – 13 липня
Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. взяла участь у засіданні круглого столу з метою обговорення робочого проекту Кодексу суддівської етики, який відбувся у м. Івано-Франківськ. Захід організовано Радою суддів України за фінансової та технічної підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». 
13 липня
У ВАСУ відбулося третє засідання керівного комітету проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у засіданні взяли заступник Голови ВАСУ, керівник Проекту з боку України Ліпський Д.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва, контактна особа з питань взаємодії по проекту Twinning Пилипець С.В., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., головний спеціаліст відділу  кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли державний радник Франції, керівник проекту Twinning з боку ЄС Ів Дутріо, суддя Верховного адміністративного суду Литви, молодший керівник проекту Twinning з боку ЄС Віргіліус Валанчус, суддя Адміністратвиного апеляційного суду м. Гетеборг (Швеція), молодший керівник проекту Twinning з боку ЄС Гьоран Бодін, представник Об’єднання суспільного значення «Міжнародне співтовариство у галузі права» (Франція) Катрін Бру та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, участь у засіданні керівного комітету взяли менеджер проектів Представництва Європейського Союзу в Україні Андрій Співак і завiдувач сектору координацiї проектiв Twinning вiддiлу управлiння проектами Центру адаптацiї державної служби до стандартiв Європейського Союзу Олеся Цикалюк, а також експерт ЄС Марина Андріянова.  
18 липня
У ВАСУ відбулася координаційна нарада з партнерами ВАСУ щодо організації міжнародної науково-практичної конференції з нагоди 10-ї річниці ВАСУ. З боку ВАСУ участь у нараді взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник фінансово-господарського управління Щавінська Т.М., заступник начальника управління інформаційних технологій – начальник відділу технічного забезпечення Гусєв А.О. З іноземного боку участьу нараді взяли керівник Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» Девід М. Вон, його заступник Петрова Н.І., радник з правових питань Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Рижков Г.В. та представник Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Беца Н.О.
18 липня
У м. Львів відбувся регіональний семінар для суддів місцевих загальних, окружних та апеляційних адміністративних судів з питань застосування виборчого законодавства під час розгляду виборчих спорів. Захід організовано ВАСУ за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). З боку ВАСУ за організацію семінару відповідальні: заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., секретар другої судової палати Сорока М.О., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О. Від ВАСУ участь у семінарі взяв суддя другої судової палати Веденяпін О.А. (доповідач).
25 липня
У м. Київ відбувся регіональний семінар для суддів місцевих загальних, окружних та апеляційних адміністративних судів з питань застосування виборчого законодавства під час розгляду виборчих спорів. Захід організовано ВАСУ за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). З боку ВАСУ за організацію семінару відповідальні: заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., секретар другої судової палати Сорока М.О., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О. Від ВАСУ участь у семінарі взяв суддя другої судової палати Олексієнко М.М. (доповідач).
27 липня
Суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь (доповідач) у регіональному семінарі з питань застосування положень Постанови Пленуму ВАСУ про розгляд спорів щодо надання статусу біженця, який відбувся у м. Львів. Захід організовано Регіональним Представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні.
Серпень
9 серпня
Суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь (доповідач) у п’ятому засіданні керівного комітету проекту «Підтримка діяльності УВКБ ООН в Східній Європі» в контексті Регіональних програм захисту біженців (Білорусь, Молдова та Україна) – Фаза ІІ, який фінансується Європейським Союзом. Захід організовано і проведено Регіональним Представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні у м. Львів.
22 серпня
У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Темкіжева І.Х. з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Послом Мадіною Джарбусиновою з метою обговорення питань співробітництва в рамках проектної діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні у поточному та наступному роках. Участь у зустрічі з боку ВАСУ також взяли суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С. і провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О., а з боку ОБСЄ – національний менеджер з проектів ОБСЄ в Україні Оксана Сироїд. 
28 серпня
Суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у робочій зустрічі, метою якої було обговорення результатів одинадцятого моніторингового візиту, а також Плану дій щодо реалізації рекомендацій, висловлених у рамках моніторингових візитів до закладів тимчасового тримання та Стратегії поступового припинення надання підтримки у питаннях, що стосуються реадмісії в Україні. Захід організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. 
31 серпня
Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. взяла участь в обговоренні робочого проекту Кодексу суддівської етики, яке відбулося у м. Чернігів. Захід організовано Радою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». 
Вересень
3 – 7 вересня
Представники адміністративних судів взяли участь у навчальному візиті до Швеції в рамках викоання заходу А11 «Навчальний візит з питань судової статистики, визначення критеріїв навантаження суддів та розподілу справ між ними (Швеція)» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у навчальному візиті взяли заступник Голови ВАСУ Ліпський Д.В. (глава делегації), секретар четвертої судової палати ВАСУ Нечитайло О.М., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник відділу контролю за єдністю судової практики управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Тимченко О.І., а також керівник апарату Київського апеляційного адміністративного суду Пшегарницька І.Е.
10 вересня
Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у конференції «План дій Ради Європи для України на 2011 – 2014 роки». Захід організовано Офісом Ради Європи в Україні.
10 – 12 вересня
Голова ВАСУ Темкіжев І.Х., заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. та керівник апарату ВАСУ Которобай С.В. взяли участь у міжнародній конференції на тему: «Інноваційні підходи в судовому адмініструванні». Захід організовано Державною судовою адміністрацією України.
10 – 14 вересня
Представники ВАСУ взяли участь у навчальному візиті до Литви в рамках виконання заходу В7 «Навчальний візит до установи країни-члена ЄС (Литва) для ознайомлення з адміністративним судочинством цієї країни» проекту Twinning. Участь у навчальному візиті взяли суддя ВАСУ Калашнікова О.В., начальник правового управління Демченко В.К. та заступник начальника управління – начальник науково-експертного відділу правового управління Єзерницька О.Л.
12 вересня
Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у зустрічі з донорами по темі виборів, організованій Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».  
13 – 23 вересня
Суддя ВАСУ Черпіцька Л.Т. взяла участь у візиті до Сполучених Штатів Америки (м. Вашингтон, м. Балтимор) у складі української делегації в рамках програми «Відкритий світ» по темі «Верховенство права». Захід організовано Організацією Американської Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils).
17 – 20 вересня
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу С3 «Розробка навчальних програм для суддів і працівників апарату адміністративних судів, включаючи програми для тренерів, та навчальних матеріалів» проекту Twinning (1 місія). З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 17 і 20 вересня, взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., судді ВАСУ Голубєва Г.К. і Стародуб О.П., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – перший радник Адміністративного апеляційного суду м. Париж (Франція) Тімоті Паріс, радник Голови Верховного адміністративного суду Литви Сальвія Кавалне та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, організовано двосторонні зустрічі експертів з представниками Національної школи суддів України та Київського апеляційного адміністративного суду. 
18 вересня
У м. Одеса відбувся регіональний семінар з питань забезпечення єдності судової практики щодо однакового тлумачення та застосовування виборчого законодавства при вирішенні виборчих спорів. Захід організовано ВАСУ за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). Від ВАСУ участь у семінарах взяли суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. (в якості лектора) та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва  Бондарчук В.П.
20 вересня
У м. Дніпропетровськ відбувся регіональний семінар з питань забезпечення єдності судової практики щодо однакового тлумачення та застосовування виборчого законодавства при вирішенні виборчих спорів. Захід організовано ВАСУ за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). Від ВАСУ участь у семінарах взяли суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. (в якості лектора) та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П.
21 вересня
У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Темкіжева І.Х. з Керівником Місії ОБСЄ/БДІПЧ зі спостереження за виборами Послом Одрі Гловер з метою обговорення питань, що стосуються виборів до Верховної Ради України та вирішення виборчих спорів. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., в.о. секретаря другої судової палати ВАСУ Зайцев М.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., в.о. начальника управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Хмарук Ю.В. і провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. З боку Місії участь у зустрічі також взяли експерт з правових питань Ейріні-Марія Гунарі та її асистент Оксана Климович.
24 – 26 вересня
Суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у Щорічній Нараді ОБСЄ з огляду зобов’язань держав-членів у галузі «людського виміру», яка відбулася у м. Варшава (Республіка Польща). Захід організовано Організацією з безпеки та співробітництва в Європі.
24 – 27 вересня
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу D1 «Надання допомоги в розробці рекомендацій для прес-секретарів» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 24, 25 і 27 вересня, взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., секретар третьої судової палати Юрченко В.В., судді ВАСУ Чумаченко Т.А. і Бутенко В.І., начальник відділу по роботі зі зверненнями громадян та надання інформації Конюк-Білецька О.В., керівник прес-слжби ВАСУ Швенько М.С., головний спеціаліст прес-служби ВАСУ Гаєвська Г.Є. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Литви, молодший керівник проекту Twinning з боку ЄС Віргіліус Валанчус, спеціаліст по зв’язкам з громадськістю Національної судової адміністрації Швеції Йєспер Ніцше та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. У зустрічі, яка відбулася у ВАСУ 25 вересня, взяли участь також представники журналістських асоціацій, зокрема: юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай, керівник правових проектів Інституту масової інформації Роман Головенко, в.о. шеф-редактора «Судово-юридичної газети» Наталя Марченко, юрисконсульт газети «Юридична практика» Анатолій Гвоздецький, головний редактор «Юридичної газети» Ольга Дєдова. Крім того, організовано двосторонні зустрічі експертів з представниками Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Державної судової адміністрації України та Київського апеляційного адміністративного суду. 
26 вересня
Голова ВАСУ Темкіжев І.Х. зустрівся з представниками Канадської місії спостерігачів на Парламентських виборах в Україні у 2012 році. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., в.о. секретаря другої судової палати ВАСУ Зайцев М.П., в.о. начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П., в.о. начальника управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Хмарук Ю.В. і провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. З боку Місії участь у зустрічі також взяли політичний аналітик Орест Закидальскі, правовий аналітик Марла Моррі та її помічник Лілія Ібадова. 
30 вересня – 5 жовтня
Представники ВАСУ взяли участь у навчальному візиті до Франції в рамках виконання заходу С2 «Навчальний візит до установи країни-члена ЄС (Франція) з питань розробки навчальних програм для адміністративних судів» проекту Twinning. Участь у навчальному візиті взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. (глава делегації), судді ВАСУ Голубєва Г.К. і Стародуб О.П., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.
Жовтень
1 жовтня
У ВАСУ відбулася зустріч заступника Голови ВАСУ Д.В.Ліпського із суддями Верховного адміністративного суду Литви з метою ознайомлення з діяльністю ВАСУ та обговорення питань розвитку адміністративної юстиції в Україні та Литві. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли суддя ВАСУ Калашнікова О.В., начальник правового управління Демченко В.К. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. З боку ВАС Литви участь у зустрічі взяли віце-президент суду Романас Клішаускас та суддя Анатоліус Барановас.
4 жовтня
У ВАСУ відбулася зустріч представників ВАСУ з експертами Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) з метою обговорення основних проблем, з якими зустрічаються адміністративні суди у процесі вирішення виборчих спорів, а також можливих шляхів їхнього вирішення після проведення чергових виборів народних депутатів України. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. З боку Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) участь у зустрічі взяли Директор Програми реформування виборчого законодавства IFES в Україні Девід Енніс, міжнародний експерт Пол Харріс та радник з юридичних питань Програми реформування виборчого законодавства IFES в Україні Денис Ковриженко.
11 жовтня
У ВАСУ відбулася зустріч секретаря другої судової палати ВАСУ, секретаря Пленуму ВАСУ Смоковича М.І. з представниками Міжнародної місії громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні з метою обговорення питань, пов’язаних з виборчим процесом. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. З боку Місії участь у зустрічі взяли аналітик з питань виборчого законодавства Ганна Волонсєвіч та її асистент Петро Жижиян. 
8 – 12 жовтня
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу В12 «Захід на підтримку вже наданих пропозицій з метою забезпечення доступу громадськості до судових рішень» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 8 та 11 жовтня, взяли суддя ВАСУ Головчук С.В., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л.,  заступник начальника управління – начальник відділу узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги  управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Хмарук Ю.В., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О., головний спеціаліст відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Капустинський М.В. та помічник судді Маркевич Т.Л. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – старший суддя Апеляційного адміністративного суду м. Ґетеборг (Швеція) Гьоран Бодін, головуючий суддя Апеляційного адміністративного суду м. Нансі (Франція) П’єр Вінсент та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, організовано зустрічі експертів з представниками Верховного Суду України, Конституційного Суду України, Київського окружного адміністративного суду та Державної судової адміністрації. 
15 – 18 жовтня
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу С3 «Розробка навчальних програм для суддів і працівників апарату адміністративних судів, включаючи програми для тренерів, та навчальних матеріалів» проекту Twinning (2 місія). З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 15 і 18 жовтня, взяли судді ВАСУ Голубєва Г.К. і Стародуб О.П., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – перший радник Адміністративного апеляційного суду м. Париж (Франція) Тімоті Паріс, радник Голови Верховного адміністративного суду Литви Салвія Кавалне та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, організовано зустрічі експертів з представниками Національної школи суддів України та Київського апеляційного адміністративного суду. 
19 жовтня
У м. Київ відбувся семінар на тему: «Окремі аспекти застосування адміністративними судами виборчого законодавства під час розгляду виборчих справ», організований ВАСУ за підтримки офісу Ради Європи та Центру суддівських студій. З боку ВАСУ участь у семінарі взяли секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. (лектор), начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та її заступник Бондарчук В.П. Крім того участь у семінарі взяли голови та судді усіх окружних та апеляційних адміністративних судів України.  
22 жовтня
У ВАСУ відбулося четверте засідання керівного комітету проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у засіданні взяли заступник Голови ВАСУ, керівник проекту Twinning з боку України Ліпський Д.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва, контактна особа з питань взаємодії по проекту Twinning Пилипець С.В., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело Д.В., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли державний радник Франції, керівник проекту Twinning з боку ЄС Ів Дутріо, суддя Верховного адміністративного суду Литви, молодший керівник проекту Twinning з боку ЄС Віргіліус Валанчус, постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц (Франція) та співробітник Французького агентства міжнародного правового розвитку (ACOJURIS) Катрін Бру. Крім того, участь у засіданні взяли менеджер проектів Представництва Європейського Союзу в Україні Андрій Співак та завідувач сектору координації проектів Twinning відділу управління проектами Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС Олеся Цикалюк.
22 жовтня
Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. взяла участь у робочій зустрічі з метою обговорення основних компонентів проекту «Україна як країна призначення для торгівлі людьми: зміцнення потенціалу адміністративних судів та міліції міграційного контролю» та спільної координації подальшої діяльності по його реалізації. Захід організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. 
23 – 26 жовтня
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу В11В «Проведення круглого столу і додаткових обговорень з метою представлення і обговорення пропозицій щодо покращення виконання судових рішень» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 23 і 26 жовтня, взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., судді ВАСУ Масло І.В., Чумаченко Т.А. та Ситников О.Ф., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник правового управління Демченко В.К., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Крім того, в рамках виконання цього заходу 25 жовтня у ВАСУ проведено круглий стіл з метою представлення і обговорення пропозицій щодо покращення виконання судових рішень. З боку ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., судді ВАСУ Леонтович К.Г., Лосєв А.М., Ситников О.Ф., Кочан В.М., а також начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Серед запрошених учасників участь у засіданні круглого столу взяли суддя Київського окружного адміністративного суду Волков А.С., суддя Окружного адміністративного суду м. Київ Санін Б.В., начальник юридичного відділу правової експертизи юридичного управління Державної казначейської служби України Пашун Л.М., директор департаменту організації та контролю за виконанням рішень розгляду звернень громадян та юридичних осіб Державної виконавчої служби України (ДВС) Соломко О.В., начальник відділу судового забезпечення ДВС Маєвська Д.В., начальник відділу забезпечення судового процесу Київського апеляційного адміністративного суду Жук Б.П. та головний спеціаліст відділу документального звернення громадян Київського апеляційного адміністративного суду Яценко Л.Б.   Іноземну сторону представляли експерти ЄС – державний радник Франції Ів Дутріо, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Також організовано зустрічі експертів з представниками Верховного Суду України та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України».
25 жовтня
Голова ВАСУ Темкіжев І.Х. зустрівся з Главою Місії спостерігачів від СНД на виборах народних депутатів України Гаркуном В.Г. з метою обговорення питань щодо компетенції судових органів при підготовці та проведенні виборчої кампанії. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. У зустрічі також взяли участь представники Місії Слобода Є.А. та Гуцало М.С.
29 жовтня – 1 листопада
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експртеми ЄС в рамках виконання заходу А17 «Оцінка організації діяльності ВАСУ щодо надання рекомендацій адміністративним судам з питань застосування законодавства та діяльності відповідних підрозділів» проекту Twinning (1 місія). З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 29 жовтня і 1 листопада, взяли секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Клімчук І.В. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.  Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Литви Ірмантас Ярукайтіс, державний радник Франції Паскаль Фомбер та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, організовано зустрічі експертів з представниками Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Київського апеляційного адміністративного суду, Київського окружного адміністративного суду та Київського апеляційного господарського суду.
Листопад
7 листопада
У ВАСУ відбулася зустріч заступника Голови ВАСУ Ліпського Д.В. з Керівником Відділу посилення потенціалу сектору юстиції Департаменту правосуддя та правового співробітництва Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи пані Наталією Вутовою, метою якої було обговорення питань щодо нових проектів Ради Європи з реформування сектору юстиції та системи правосуддя. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., начальник правового управління Демченко В.К.. начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О.
9 листопада
Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. взяла участь у Шостій щорічній регіональній конференції з питань інституційної розбудови. Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби.
13 листопада
У ВАСУ відбулася зустріч секретаря другої судової палати ВАСУ, секретаря Пленуму ВАСУ Смоковича М.І. з представниками Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами в Україні з метою обговорення питань щодо вирішення спорів, пов’язаних з виборами до Верховної Ради України у 2012 році. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник начальника управління – начальник відділу узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Хмарук Ю.В., заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. і провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. З боку Місії участь у зустрічі взяли експерт з правових питань Айріні-Марія Гунарі та її асистент Петро Залізняк.
13 – 14 листопада
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О.О. взяла участь у моніторинговому візиті до Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні. Захід організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.
15 листопада
Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у Міжвідомчій узгоджувальній нараді з метою вироблення спільної позиції щодо забезпечення належного функціонування бази даних перекладачів та на виконання п. 13 Плану заходів з реалізації Концепції державної міграційної політики, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року №1058-р. Захід організовано Державною міграційною службою України.
18 – 24 листопада
Українська делегація суддів адміністративних судів здійснила візит до Німеччини з метою участі у Німецько-українському колоквіумі з питань адміністративного процесуального права, який відбувся у м. Кобленц. До складу делегації увійшли: суддя ВАСУ Тракало В.В. (глава делегації), заступник Голови Одеського апеляційного адміністративного суду Бітов А.І., голова Миколаївського окружного адміністративного суду Середа О.Ф. та голова Тернопільського окружного адміністративного суду Шульгач М.П. Захід організовано Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва. 
19 – 23 листопада
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу В9 «Оцінка поточного стану справ стосовно розмежування юрисдикцій щодо спорів, що стосуються кількох юрисдикцій» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 19 і 22 листопада, взяли судді ВАСУ Гончар Л.Я. та Калашнікова О.В., начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., заступник начальника управління – начальник науково-експертного відділу правового управління Єзерницька О.Л., науковий консультант відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови ВАСУ Базов В.П. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Литви Дайніус Раізіс, колишній суддя адміністративного суду м. Версаль, директор об’єднання «SMABT» (Франція) Франк Жозек та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, організовано зустрічі експертів з представниками Конституційного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Інституту держави і права ім. М. Корецького НАН України, Юридичної фірми "Центр правового консалтинга".
20 – 21 листопада
У м. Кам’янець-Подільський відбувся навчальний семінар для суддів Хмельницького та Чернівецького окружних адміністративних судів на тему: «Мистецтво написання судових рішень». Захід організовано ВАСУ спільно з Вінницьким апеляційним адміністративним судом за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. 
26 листопада
У ВАСУ відбулася зустріч заступника Голови суду Цуркана М.І. з представниками Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва та Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні з метою обговорення організаційних питань проведення міжнародної науково-практичної конференції «Роль і вплив практики адміністративного судочинства на розвиток публічного права» з нагоди 10-ї річниці ВАСУ. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., начальник фінансово-господарського управління Щавінська Т.М., начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та її заступник Бондарчук В.П. З боку Проекту USAID «Справедливе правосуддя» участь у зустрічі взяли керівник Проекту Девід Вон та його заступник Петрова Н.І., з боку Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва – юридичний радник Рижков Г.В., а з боку Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні – національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Беца Н.О.
26 – 30 листопада 
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу В10 «Рекомендації щодо впровадження процесуальних фільтрів щодо справ, які розглядаються у судах 2-ї та 3-ї інстанцій» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 26 і 28 листопада, взяли судді ВАСУ Гончар Л.Я. і Калашнікова О.В., начальник правового управління Демченко В.К., науковий консультант відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови ВАСУ Базов В.П. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – державний радник Франції Ів Гунен, суддя Апеляційного адміністративного суду Стокгольму (Швеція) Аніта Меріен Ліндер та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, організовано зустрічі експертів з представниками Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Київського апеляційного адміністративного суду, Інституту держави і права ім. М. Корецького НАН України, Центру політико-правових реформ.
29 – 30 листопада
За підтримки міжнародних партнерів ВАСУ, а саме Координатора проектів ОБСЄ в Україні,  Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Роль і вплив практики адміністративного судочинства на розвиток публічного права» до 10-ї річниці утворення ВАСУ. Участь у конференції взяли представники судової, виконавчої та законодавчої влади, а також провідних наукових установ України; вищих органів судової влади, які здійснюють адміністративне судочинство у країнах Східної Європи і Кавказу, а також Литві, Німеччині, Польщі, Росії, США, Франції, Швеції; та міжнародних організацій.
Грудень
3 – 6 грудня
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ та Ради суддів адміністративних судів України з експертами ЄС в рамках виконання заходу А16 «Надання рекомендацій щодо вдосконалення надання методичної допомоги судам нижчого рівня, вивчення стану організації роботи адміністративних судів» проекту Twinning (1 місія). З боку РСАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 3 і 6 грудня, взяли голова РСАСУ Кобилянський М.Г., заступник голови РСАСУ Гончар Л.Я. і член РСАСУ Цвіркун Ю.І., а з боку ВАСУ – начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник відділу забезпечення роботи першої судової палати Ткаченко О.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник відділу по роботі зі зверненнями громадян та надання інформації Конюк-Білецька О.В., заступник начальника відділу документального забезпечення судових палат, реєстрації та обліку судових документів управління документального забезпечення Силкін В.С. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Литви Арунас Сюткевічус, голова Адміністративного суду м. Руан (Франція) Мірей Хеєрс та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, організовано двосторонні зустрічі експертів проекту Twinning з представниками Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Київського апеляційного адміністративного суду та  Київського окружного адміністративного суду.
4 – 5 грудня
У м. Кам’янець-Подільський відбувся навчальний семінар для суддів та працівників апарату Вінницького окружного адміністративного суду на тему: «Мистецтво написання судових рішень». Захід організовано ВАСУ спільно з Вінницьким апеляційним адміністративним судом за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. 
6 – 7 грудня
У м. Кам’янець-Подільський відбувся навчальний семінар для суддів та працівників апарату Вінницького апеляційного адміністративного суду на тему: «Мистецтво написання судових рішень». З боку ВАСУ участь у семінарі взяла провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. Захід організовано ВАСУ спільно з Вінницьким апеляційним адміністративним судом за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. 
10 – 14 грудня
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу В4 «Надання допомоги у забезпеченні доступу до судової практики Європейського суду з прав людини» проекту Twinning (2 місія). З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 10 і 13 грудня, взяли начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., начальник правового управління Демченко В.К., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Крім того, в рамках виконання цього заходу 12 – 13 грудня у ВАСУ проведенно робочий семінар «Судова практика Європейського суду з прав людини» для суддів адміністративних судів. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Литви, молодший керівник проекту Twinning з боку ЄС Віргіліус Валанчус, суддя Апеляційного адміністративного суду Стокгольму (Швеція) Аніта Меріен Ліндер, суддя адміністративного суду Марі-Лор Месс та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц.
13 грудня
Секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у регіональному семінарі з питань застосування положень Постанови Пленуму ВАСУ про розгляд спорів щодо надання статусу біженців, який відбувся м. Київ. Захід організовано Регіональним Представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні.
17 – 18 грудня
У м. Київ відбувся семінар для суддів окружних і апеляційних адміністративних судів на тему: «Актуальні питання розгляду адміністративними судами справ окремих категорій». Захід організовано ВАСУ за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. З боку ВАСУ участь у семінарі взяли секретар першої судової палати Конюшко К.В., секретар четвертої судової палати Нечитайло О.М., судді ВАСУ Тракало В.В., Гончар Л.Я., Черпіцька Л.Т., Гашицький О.В. (лектори), начальник управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Богданюк Н.Л., заступник начальника управління – начальник відділу узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги управління узагальнення судової практики, судової статистики, надання методичної допомоги та контролю за єдністю судової практики Хмарук Ю.В., заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Клімчук І.В., заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П., заступник начальника відділу забезпечення роботи четвертої судової палати Поляничко А.О.
17 – 21 грудня
У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу В8 «Оцінка ситуації щодо порядку вжиття заходів до забезпечення позову» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 17 і 20 грудня, взяли начальник правового управління Демченко В.К., заступник начальника управління – начальник науково-експертного відділу правового управління Єзерницька О.Л. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Литви Дайніус Раізіс, старший суддя Апеляційного адміністративного суду м. Марсель (Франція) Жан-Жак Луї та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, організовано двосторонні зустрічі експертів проекту Twinning з представниками Київського апеляційного адміністративного суду, Київського окружного адміністративного суду, Державної виконавчої служби України та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України».
20 грудня
Секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у регіональному семінарі з питань застосування положень Постанови Пленуму ВАСУ про розгляд спорів щодо надання статусу біженців, який відбувся м. Харків. Захід організовано Регіональним Представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні.
                                                                                                                    

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру