Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Міжнародне співробітництво адміністративних судів у першому півріччі 2014 року

Міжнародне співробітництво

адміністративних судів у першому півріччі 2014 року

 

Лютий

7 лютого

У ВАСУ відбулася зустріч Голови суду Темкіжева І.Х. з Регіональним Представником УВКБ ООН Олдріхом Андрисеком. Метою зустрічі стало обговорення питань співпраці у 2014 році. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., суддя ВАСУ Олендер І.Я., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу Мудрак Д.О., головний консультант відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики і судової статистики Вакуленко Т.О. З боку Регіонального Представництва УВКБ ООН участь у зустрічі також взяв радник з правових питань Дмитро Плечко.

10 лютого

Голова ВАСУ Темкіжев І.Х. взяв участь у зустрічі з Комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Раймондсом Муйжніексом та представником Генерального секретаря Ради Європи в Україні, керівником офісу Ради Європи в Україні Владіміром Рістовскі. Метою зустрічі було обговорення питань щодо здійснення судової реформи в Україні, шляхів забезпечення ефективного судового захисту прав громадян на національному рівні, впровадження нових форм досудових і позасудових процедур, спрямованих на зменшення навантаження на суди та суддів, підвищення якості судочинства.

Березень

20 березня

В.о. Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у круглому столі з обговорення текстів законопроектів щодо відновлення довіри до судової системи України на предмет їх відповідності європейським стандартам. Захід організовано Офісом Ради Європи в Україні.  Участь у заході також взяли спеціальний представник Генерального секретаря РЄ Йорен Шокенбрук, Голова Офісу РЄ в Україні Владімір Рістовскі та експерти РЄ.      

21 березня

В.о. Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у зустрічі з Послом, Координатором проектів ОБСЄ в Україні Мадіною Джарбусиновою. Метою зустрічі було обговорення питань подальшого співробітництва ВАСУ і Координатора проектів ОБСЄ в Україні у 2014 році. Участь у зустрічі також взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.

Квітень

8 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч в.о. Голови ВАСУ Цуркана М.І. з представниками Місії зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ. Метою зустрічі було обговорення питань, що стосуються Закону України «Про вибори Президента України» та вирішення спорів, пов’язаних з виборчим процесом. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., секретар другої судової палати Зайцев М.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та її заступник Бондарчук В.П. З боку Місії ОБСЄ/БДІПЛ участь у зустрічі взяли керівник Місії Тана де Зулуета, експерт з правових питань Меган Фіцжеральд та її асистент Інна Зубар.

8 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч з представниками Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) з метою обговорення питань щодо розгляду справ, пов’язаних з позачерговими виборами Президента України. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П., начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О. та заступник начальника цього відділу Гончарова Н.В. З боку Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) участь у зустрічі взяли керівник представництва IFES в Україні Девід Еніс та радник з юридичних питань Денис Ковриженко.

9 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч в.о. Голови ВАСУ Цуркана М.І. з головним експертом проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліусом Валанчусом з метою обговорення питань можливої участі ВАСУ у проекті. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.

22 квітня

У м. Київ відбувся семінар «Вибори Президента України – 2014: застосування законодавства». Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Участь у семінарі взяли судді Київського апеляційного адміністративного суду, Окружного адміністративного суду міста Києва, Київського, Полтавського, Сумського, Харківського, Черкаського, Чернігівського окружних адміністративних судів, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами під час семінарів виступили суддя, секретар Пленуму ВАСУ М.І. Смокович, а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства

23 квітня

У м. Київ відбувся семінар «Вибори Президента України – 2014: застосування законодавства». Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Участь у семінарі взяли судді Вінницького та Житомирського апеляційних адміністративних судів, Вінницького, Житомирського, Рівненського, Хмельницького та Чернівецького окружних адміністративних судів, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами під час семінарів виступили суддя, секретар Пленуму ВАСУ М.І. Смокович, а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства

23 квітня

 

 

У рамках третього візиту до України експертів ЄС з питань планування проектів міжнародної технічної допомоги ЄС в Україні у сфері міграційної політики у ВАСУ відбулася зустріч з експертом Пітером ван Крікеном. Метою зустрічі стало обговорення проектних пропозицій, пов’язаних з вдосконаленням законодавства, роллю судів в управлінні міграційними процесами та навчанням суддів і працівників апарату суду, які були включені до Проекту 1 «Оптимізація законодавства, інституційна розбудова і розвиток спроможності у сфері управління процесами міграції та притулку в Україні». З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., суддя Олендер І.Я., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник начальника відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Гончарова Н.В. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва             Іваненко А.О. Крім того, участь у зустрічі також взяли представники Національної школи суддів України – начальник відділу організації спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Гашицький О.В., начальник відділу міжнародних зв’язків Пустовойтова Т.Л. та начальник відділу науково-методичного забезпечення діяльності ВРЮ Шамрай О.В.

24 квітня

В.о. Голови ВАСУ Леонтович К.Г. взяла участь у круглому столі «Відновлення довіри суспільства до судової системи України: план дій». Захід організовано Верховним Судом України та проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». З боку ВАСУ участь у круглому столі також взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.

25 квітня

У рамках третього візиту до України експертів ЄС з питань планування проектів міжнародної технічної допомоги ЄС в Україні у сфері міграційної політики у ВАСУ відбулася зустріч з експертом Даміано Бельтраме. Метою зустрічі стало обговорення проектних пропозицій, пов’язаних із застосуванням інформаційних і комунікаційних технологій в управлінні міграційною політикою. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. Крім того, участь у зустрічі також взяв керівник напрямку «Реформа державного управління» Представництва ЄС в Україні Володимир Кондрачук, начальник управління з питань судового діловодства Державної судової адміністрації України Слоницький О.Є., генеральний директор ДП «ІСС» Живаєв В.І. та спеціаліст департаменту інформаційних технологій Державної міграційної служби України Наталія Коваленко.

25 квітня

У м. Львів відбувся семінар «Вибори Президента України – 2014: застосування законодавства». Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Участь у семінарі взяли  судді Львівського апеляційного адміністративного суду, Волинського, Закарпатського, Івано-Франківського, Львівського та Тернопільського окружних адміністративних судів, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами під час семінарів виступили суддя, секретар Пленуму ВАСУ М.І. Смокович, а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства

29 квітня

У м. Київ відбувся семінар «Вибори Президента України – 2014: застосування законодавства». Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Участь у семінарі взяли судді Дніпропетровського та Харківського апеляційних адміністративних судів, Дніпропетровського, Донецького, Запорізького, Кіровоградського та Луганського окружних адміністративних судів, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами під час семінарів виступили суддя, секретар Пленуму ВАСУ М.І. Смокович, а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства

Травень

12 травня

У м. Київ відбувся семінар з питань застосування виборчого законодавства на виборах Президента України та місцевих виборах. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»), Проектом Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Участь у семінарі взяли судді Донецького та Одеського апеляційних адміністративних судів, місцевих адміністративних судів Донецької, Луганської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами на семінарі виступили суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства.

13 травня

У м. Київ відбувся семінар з питань застосування виборчого законодавства на виборах Президента України та місцевих виборах. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»), Проектом Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Участь у семінарі взяли судді Київського апеляційного адміністративного суду та місцевих адміністративних судів міста Києва, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами на семінарі виступили суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства.

14 травня

У м. Київ відбувся семінар з питань застосування виборчого законодавства на виборах Президента України та місцевих виборах. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»), Проектом Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Участь у семінарі взяли судді Київського та Житомирського апеляційних адміністративних судів, місцевих адміністративних судів Київської, Житомирської та Черкаської областей, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами на семінарі виступили суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства.

19 травня

У м. Чернівці відбувся семінар з питань застосування виборчого законодавства на виборах Президента України та місцевих виборах. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»), Проектом Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Участь у семінарі взяли судді Вінницького апеляційного адміністративного суду, місцевих адміністративних судів Вінницької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами на семінарі виступили суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства.

19 травня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у засіданні Наглядового комітету проекту РЄ «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні». Захід організовано Офісом Ради Європи в Україні.

20 травня

Суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у круглому столі «Закон України «Про відновлення довіри до судової системи в Україні» та реформа української системи дисциплінарної відповідальності судді». Захід організовано Офісом Ради Європи в Україні. З боку ВАСУ участь у круглому столі також взяла головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.

20 травня

У ВАСУ відбулася зустріч з представниками Місії Світового Конгресу Українців (СКУ) зі спостереження за президентськими виборами та виборами до органів місцевого самоврядування в Україні з метою обговорення питань, що стосуються виборчого процесу та вирішення виборчих спорів. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли в.о. Голови ВАСУ Леонтович К.Г., секретар другої судової палати Зайцев М.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С. Місію СКУ на зустрічі представили керівник Місії, суддя Федерального суду претензій США Богдан Футей та третій віце-президент СКУ, головний спостерігач Місії Петро Штик.

20 травня

У ВАСУ відбулася зустріч з представниками Канадської місії спостереження за виборами (CANEOM) з метою обговорення питань, що стосуються виборчого процесу, повноважень ВАСУ у ньому та вирішення виборчих спорів. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли в.о. Голови ВАСУ Леонтович К.Г., секретар другої судової палати Зайцев М.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст прес-служби ВАСУ Гаєвська Г.Є. Канадську місію спостереження за виборами на зустрічі представили співголова Місії Аніта Рейнел Андрійчук, заступник голови Місії Ярослав Баран, аналітик виборчого процесу Матеуш Трибовські та координатор з комунікацій Стівен Бандера. 

21 травня

Суддя ВАСУ Ємельянова В.І. взяла участь у круглому столі «Європейські стандарти суддівської незалежності, ефективності та професіоналізму як чинник впливу на судову реформу України». Захід організовано Офісом Ради Європи в Україні в рамках проекту «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні». З боку ВАСУ участь у круглому столі взяв також начальник правового управління Демченко В.К.

21 травня

У м. Суми відбувся семінар з питань застосування виборчого законодавства на виборах Президента України та місцевих виборах. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»), Проектом Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES). Участь у семінарі взяли судді Харківського апеляційного адміністративного суду, місцевих адміністративних судів Полтавської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів. Лекторами на семінарі виступили суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., а також запрошені експерти з питань виборчого законодавства.

29 травня

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. взяла участь в урочистій конференції відкриття проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні». Захід організовано Державною службою інтелектуальної власності України.      

Червень

2 червня

У м. Київ відбувся круглий стіл «Зміни до Конституції України: реформа судової системи». Метою проведення круглого столу стало обговорення питань та обмін думками щодо внесення змін до розділу VІІІ «Правосуддя» Конституції України, зокрема розвитку адміністративного судочинства в Україні. Організаторами заходу виступили ВАСУ та Координатор проектів ОБСЄ в Україні за участю Ради суддів адміністративних судів України. Участь у роботі круглого столу взяли судді та фахівці Вищого адміністративного суду України, члени Науково-консультативної ради при ВАСУ, запрошені експерти та представники міжнародних організацій.

5–6 червня

Судді ВАСУ Чумаченко Т.А. та Юрченко В.П. взяли участь у тренінгу «Підготовка тестових завдань: методологія розробки, валідації та вдосконалення». Захід проведено Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Національною школою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Справедливе правосуддя» з метою підвищення знань розробників тестових завдань з методології їх підготовки, а також вдосконалення практичних навичок їх написання. 

6 червня

У ВАСУ відбулася зустріч з представниками Міжнародної місії ENEMO зі спостереження за позачерговими виборами Президента України з метою обговорення питань, що стосуються виборчого процесу та вирішення виборчих спорів ВАСУ як судом апеляційної інстанції. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли в.о. Голови суду Леонтович К.Г., суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П. Місію ENEMO на зустрічі представили заступник Голови місії Славіца Білярська, спеціаліст із виборчих питань, довгостроковий спостерігач у ЦВК Боріс Секуліч і координатор довгострокових спостерігачів Марко Дошляк

6 червня

У ВАСУ відбулася зустріч з представниками Місії Міжнародного валютного фонду з метою ознайомлення з системою адміністративного судочинства України та обговорення питань, що стосуються особливостей провадження у земельних та податкових справах, а також питань щодо реформування судової системи. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли в.о. Голови суду Леонтович К.Г., суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., суддя, секретар Ради суддів адміністративних судів України Гончар Л.Я., суддя Усенко Є.А., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О. Місію МВФ на зустрічі представили керівник Місії Седа Огада та старший експерт з юридичних питань Себастіан Помпе.

13 червня

У ВАСУ відбулася зустріч з представниками Німецького фонду міжнародного правового співробітництва з метою обговорення питань щодо можливостей продовження співпраці у 2014 році. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли в.о. Голови суду Леонтович К.Г., судді ВАСУ Цуркан М.І. та Калашнікова О.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П. Німецький фонд міжнародного правового співробітництва на зустрічі представили заступник директора Фонду д-р Штефан Хюльсхьорстер та юридичний радник Геннадій Рижков.

16 червня

У м. Ужгород відбувся регіональний семінар «Захист прав мігрантів та біженців. Міжнародні та національні стандарти». Організаторами заходу виступили ВАСУ та Регіональне Представництво Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні. Участь у семінарі взяли судді, які розглядають спори щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, спори щодо примусового видворення іноземців чи осіб без громадянства з України, а також спори, пов’язані з перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні.

19 червня

В м. Київ відбувся регіональний семінар «Захист прав мігрантів та біженців. Міжнародні та національні стандарти». Організаторами заходу виступили ВАСУ та Регіональне Представництво Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні. Участь у семінарі взяли судді, які розглядають спори щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, спори щодо примусового видворення іноземців чи осіб без громадянства з України, а також спори, пов’язані з перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні. З боку ВАСУ участь у семінарі взяли суддя Олендер І.Я. (доповідач), начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник начальника управління – начальник відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики і судової статистики Присяжна О.М., заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Клімчук І.В., помічники суддів Коротких В.В, Торута О.П., Поєдинок Я.А.

26 червня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у засіданні координаційної ради проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”. Проект впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Верховним Судом України, ВАСУ та Національною школою суддів України.  

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру