Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Міжнародне співробітництво адміністративних судів у першому півріччі 2013 року

Міжнародне співробітництво

адміністративних судів у першому півріччі 2013 року

 

Січень

9 січня

Суддя ВАСУ Ємельянова В.І. взяла участь у робочій зустрічі з представниками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні з метою обговорення питань щодо розробки методичних матеріалів та проведення тренінгів для суддів окружних та апеляційних адміністративних судів у рамках проекту «Україна як країна призначення для торгівлі людьми: зміцнення потенціалу адміністративних судів та міліції міграційного контролю». Зустріч організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

11 січня

Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. взяли участь у робочій зустрічі з метою обговорення результатів дванадцятого моніторингового візиту, а також Плану дій щодо реалізації рекомендацій, висловлених у рамках моніторингових візитів до закладів тимчасового тримання. Зустріч організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

15 січня

У ВАСУ відбулася зустріч секретаря другої судової палати, секретаря Пленуму ВАСУ Смоковича М.І. з представниками міжнародних організацій та органів державної влади. Метою зустрічі стало обговорення останніх змін до законодавства України, що стосувалися затримання та видворення іноземців та осіб без громадянства з території України, зокрема зміни до КАСУ (статті 18, 183-5, 256), а також проблемних питань, пов’язаних з поміщенням вказаної категорії осіб до пунктів тимчасового тримання та пунктів тимчасового перебування іноземців. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли начальник управління вивчення судової практики і судової статистики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. З боку органів державної влади участь у зустрічі взяли начальник відділу організації роботи пунктів утримання біженців та інших категорій мігрантів Державної міграційної служби України Рибалко І.А., старший офіцер відділу організації роботи з іноземцями управління по роботі з іноземцями та адміністративного провадження Адміністрації Державної прикордонної служби України Тімченко В.Г., майор відділу організації роботи з іноземцями управління по роботі з іноземцями та адміністративного провадження Адміністрації Державної прикордонної служби України Фербей Д.М., а з боку міжнародних організацій – довгостроковий радник МОМ з питань реадмісії при ДМС України Юлія Рижих та радник з правових питань УВКБ ООН Дмитро Плечко.

21 січня

У ВАСУ відбулася зустріч секретаря другої судової палати, секретаря Пленуму ВАСУ Смоковича М.І. з представниками міжнародних організацій та органів державної влади з метою обговорення пропозицій щодо внесення змін до КАСУ, зокрема зміни до статей 18, 183-5, 256, та інших нормативно-правових актів України, які регулюють правовідносини у сфері захисту прав іноземців та осіб без громадянства, підготовлені Регіональним Представництвом УВКБ ООН (на продовження зустрічі, яка відбулася у ВАСУ 15.01.2013). З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництв Мудрак Д.О.; з боку Державної міграційної служби України: начальник відділу організації роботи пунктів утримання біженців та інших категорій мігрантів Рибалко І.А., начальник відділу судово-претензійної роботи управління юридичного забезпечення Корінчук О.М., головний спеціаліст відділу ідентифікації іноземців, добровільного повернення та реадмісії департаменту у справах біженців Данилюк В.О.; з боку Адміністрації державної прикордонної служби України: начальник відділу забезпечення оперативно-службової діяльності Адміністрації Державної прикордонної служби України Середній В.В., старший офіцер відділу організації роботи з іноземцями управління по роботі з іноземцями та адміністративного провадження Адміністрації Державної прикордонної служби України Тимченко В.Г.; з боку міжнародних організацій: регіональний радник УВКБ ООН з правових питань Ноель Калхун, радник з правових питань УВКБ ООН Дмитро Плечко, довгостроковий радник МОМ з питань реадмісії при ДМС України Юлія Рижих.      

21 січня

Судді ВАСУ Гончар Л.Я. та Шипуліна Т.М., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та керівник прес-служби Швенько М.С. взяли участь у завершальній конференції проекту «Комунікації судової влади: ідеї, практика, перспективи», організованій Центром суддівських студій у рамках українсько-швейцарського проекту «Підтримка судової влади в Україні», який реалізовувався протягом 2010 – 2012 рр.

28 січня

У ВАСУ відбулося п’яте засідання Керівного комітету Проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у засіданні взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І.,  начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., заступник начальника управління – начальник відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики і судової статистики Хмарук Ю.В., заступник начальника управління – начальник науково-експертного відділу правового управління Єзерницька О.Л., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д., заступник начальника відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Гончарова Н.В., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. та керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С., а також член Ради суддів адміністративних судів України Волков А.С. Сторону консорціуму представляли державний радник Франції Ів Дутріо, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, голова судової палати Адмістративного апеляційного суду м. Гетеборг (Швеція) Гьоран Бодін, програмний менеджер Об’єднання суспільного значення «Міжнародне співробітництво у галузі права» Катрін Бру та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Участь у засіданні також взяли менеджер проектів Представництва Європейського Союзу в Україні Андрій Співак та завiдувач сектору координацiї проектiв Twinning вiддiлу управлiння проектами Центру адаптацiї державної служби до стандартiв Європейського Союзу Олеся Цикалюк. Серед запрошених учасників участь у зустрічі взяли національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька та національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Беца. 

29 січня – 1 лютого

Відбувся візит експертів ЄС в рамках виконання заходу В11А «Оцінка ситуації та надання пропозицій щодо вжиття заходів для покращення виконання судових рішень державними установами, які є сторонами у справі» (2 місія) проекту Twinning. В рамках виконання згаданого заходу 29 січня організовано візит експертів ЄС до м. Харків, під час якого вони провели  зустрічі з представниками Національної академії правових наук України та Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», Харківського апеляційного адміністративного суду та Харківського окружного адміністративного суду. Крім того, 31 січня організовано зустріч експертів з представниками Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України, а 1 лютого – з представниками ВАСУ, участь у якій з боку ВАСУ взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., судді ВАСУ Чумаченко Т.А. та Ситников О.Ф., начальник управління узагальнення судової практики і судової статистики Богданюк Н.Л. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – державний радник Франції Ів Дутріо, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц.

29 січня – 1 лютого

Відбувся візит експертів ЄС в рамках виконання заходу А20 «Надання допомоги в розробці стратегії та плану дій щодо впровадження електронного управління в адміністративних судах» (2 місія) проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 29, 30 і 31 січня, взяли начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., заступник начальника управління – начальник відділу технічного забезпечення управління інформаційних технологій Гусєв А.О., начальник відділу програмного забезпечення Магрело В.Д. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.  Іноземну сторону представляли експерти ЄС – Голова Верховного адміністративного суду Литви Річардас Пілічаускас, cтарший суддя Адміністративного апеляційного суду м. Гьотеборг (Швеція) Гьоран Бодін та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. 

Лютий

4 – 7 лютого

У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ і Ради суддів адміністративних судів України з експертами ЄС в рамках виконання заходу А14 «Проведення круглого столу щодо представлення та обговорення найкращої практики і критеріїв визначення, оцінки і розподілу навантаження між суддями» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 4 і 7 лютого, взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., судді ВАСУ Федоров М.О. і Кошіль В.В., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., заступник начальника відділу документального забезпечення судових палат, реєстрації та обліку судових документів управління документального забезпечення Силкін В.С., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О., а з боку РСАСУ – члени РСАСУ Цвіркун Ю.І. та Ємельянова В.І. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного  адміністративного суду Литви Ірмантас Ярукайтіс, державний радник Франції Тьєррі Лє Руа та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, в рамках виконання згаданого заходу 6 лютого у ВАСУ організовано і проведено круглий стіл щодо представлення найкращої практики і критеріїв визначення, оцінки і розподілу навантаження між суддями. З боку ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Ліпський Д.В., судді ВАСУ Вербицька О.В., Гашицький О.В. (модератор круглого столу), Блажівська Н.Є., Стародуб О.П., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Тимченко О.І., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д., заступник начальника відділу документального забезпечення судових палат, реєстрації та обліку судових документів управління документального забезпечення Силкін В.С., та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.; з боку РАСУ – члени РСАСУ Ємельянова В.І., Волков А.С. та Кузьменко В.В.; заступник начальника управління судового діловодства Державної судової адміністрації України Поліщук А.П.; голова Київського окружного адміністративного суду Басай О.В.

Крім того, відбулися зустрічі експертів з представниками Державної судової адміністрації України, Київського апеляційного адміністративного суду та Київського окружного адміністративного суду.

6 лютого

Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у прес-клубі на тему: «Незалежність судової системи в Україні та рекомендації ООН» (в рамках проекту ПРООН «Сприяння змінам через механізм Універсального періодичного огляду»). Захід організовано ПРООН за підтримки Центру інформації про права людини, Судової Асоціації України «Фундація сприяння правосуддю» та Посольства Великої Британії.

11 – 15 лютого

Відбувся візит експертів ЄС в рамках виконання заходу B5 «Надання допомоги в удосконаленні процесу забезпечення єдності судової практики адміністративних судів для забезпечення принципу правової визначеності» (2 місія) проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 11 і 14 лютого, взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., секретар четвертої судової палати Нечитайло О.М., начальник управління вивчення судової практики і судової статистики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного  адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, голова правового департаменту Міністерства екології та сталого розвитку Франції Жеральдін Сорін та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, відбулися  зустрічі експертів ЄС з представниками Київського окружного адміністративного суду, Проекту USAID «Справедливе правосуддя», Центру суддівських студій, юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченко, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького  НАН України.

13 лютого

У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Темкіжева І.Х. з представниками Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва з метою обговорення можливих шляхів співробітництва між ВАСУ та Фондом у 2013 році. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли судді ВАСУ Ємельянова В.І. та Тракало В.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та її заступник Бондарчук В.П., а з боку Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва – заступник Директора Фонду, керівник проектів Фонду по Росії, Молдові та Україні Штефан Хюльсхьорстер, менеджер проектів Фонду по Україні Вольфрам Гертіг та юридичний радник Фонду Рижков Г.В

15 лютого

Голова ВАСУ Темкіжев І.Х. та заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Верховний Суд України і демократичне суспільство: витоки та перспективи». З боку ВАСУ участь у конференції також взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. Захід організовано і проведено Верховним Судом України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва. 

19 – 20 лютого

У м. Львів відбувся семінар для суддів адміністративних судів та місцевих загальних судів Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької, Херсонської та Хмельницької областей. Захід організовано ВАСУ спільно з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні в рамках проекту «Україна як країна призначення для торгівлі людьми: зміцнення потенціалу адміністративних судів та міліції міграційного контролю». З боку ВАСУ участь у заході взяли суддя ВАСУ Мойсюк М.І. (в якості лектора) та головний консультант управління вивчення судової практики та судової статистики Вакуленко Т.О.

19 – 21 лютого

Начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Тимченко О.І. взяла участь у семінарі для українських та американських викладачів в рамках  навчальної програми пілотного Проекту «Впровадження навчальної програми з питань судового адміністрування». Захід організовано Державною судовою адміністрацією України, Національною школою суддів України, Проектом USAID «Справедливе правосуддя» за участю Університету штату Мічиган (США).

21 – 22 лютого

Суддя ВАСУ Мироненко О.В. взяв участь у ХХ Міжнародній науково-практичній конференції на тему: «Актуальні питання інтелектуальної власності». Захід організовано Державною службою інтелектуальної власності України, Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) та Державним підприємством "Український інститут промислової власності".  

25 – 28 лютого

Відбувся візит експертів ЄС в рамках виконання заходу А13 «Обговорення в рамках круглого столу питань аналізу статистичних даних» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 25 і 28 лютого, взяли заступник начальника управління – начальник відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики та судової статистики Хмарук Ю.В., начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Тимченко О.І. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – старший суддя Апеляційного суду Гьоти (м. Йончопінг, Швеція) Ларс Таге Роберт Дальштедт та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, 26 лютого у ВАСУ за участю представників ВАСУ, експертів ЄС та запрошених учасників відбувся круглий стіл з питань аналізу судової статистики. З боку ВАСУ участь у круглому столі взяли заступник Голови ВАСУ Ліпський Д.В., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., заступник начальника управління – начальник відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики та судової статистики Хмарук Ю.В., начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Тимченко О.І. та головні консультанти управління вивчення судової практики та судової статистики Вакуленко Т.О., Дубровенко І.М., Калмиков А.О., Кустовський М.В., Петренко Н.І. та Рудик І.В. З боку Вищого господарського суду участь у круглому столі взяла провідний спеціаліст аналітично-статистичного відділу управління організаційної роботи Буга Л.Ю., з боку Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ – заступник начальника управління – начальник відділу аналізу судової статистики та організаційно-методичної допомоги судам нижчого рівня управління вивчення та узагальнення судової практики і судової статистики Голушко К.М. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Рибченко А.С., з боку Державної судової адміністрації України – заступник начальника управління – начальник відділу судової статистики та діловодства Поліщук А.П., а також начальник відділу судової статистики та узагальнення судової практики Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Алтухова Н.В., начальник відділу аналітично-статистичної роботи та організаційної роботи Київського апеляційного адміністративного суду Башкатова В.В., старший консультант відділу інформаційно-аналітичного забезпечення, кодифікації, і статистики Львівського апеляційного адміністративного суду Левко Н.Г., начальник відділу судової статистики Вінницького апеляційного адміністративного суду Присяжна О.М., начальник відділу аналітично-статистичного та інформаційно-технічного забезпечення Одеського апеляційного адміністративного суду Романюк А.М., провідний спеціаліст відділу судової статистики та узагальнення судової практики Донецького апеляційного адміністративного суду Чорна О.І., начальник аналітично-статистичного відділу Житомирського апеляційного адміністративного суду Шуляк Л.А., начальник відділу судової статистики і узагальнення судової практики Харківського апеляційного адміністративного суду Янчевський І.Г., а також представники Окружного адміністративного суду міста Києва – начальник відділу судової статистики Пісарева А.В., її заступник Смирнова К.А. і головний спеціаліст відділу судової статистики Іщук А.В. Крім того, відбулися зустрічі експертів з представниками Державної судової адміністрації України, Київського апеляційного адміністративного суду, Київського окружного адміністративного суду.

Березень

1 березня

У ВАСУ відбулася зустріч заступника Голови ВАСУ Цуркана М.І. з представниками Делегації Департаменту внутрішнього спостереження Ради Європи, яка перебувала з робочим візитом в Україні в рамках реалізації другої фази оцінювання Плану дій Ради Європи для України на 2008 – 2011 рр., з метою обговорення здійснених у рамках Плану дій проектів, зокрема, Спільної програми ЄС та РЄ «Прозорість та ефективність судової системи України». З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли суддя Гашицький О.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та її заступник Бондарчук В.П. 

4 – 7 березня

У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу D2 «Представлення проекту рекомендацій під час обговорення в рамках круглого столу» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 4 і 6 березня, взяли суддя Чумаченко Т.А., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., керівник прес-служби Швенько М.С. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного  адміністративного суду Литви, молодший керівник проекту з боку ЄС Віргіліус Валанчус, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Національної судової адміністрації Швеції Йєспер Ніцше та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, в рамках виконання згаданого заходу 5 березня у ВАСУ за участю експертів ЄС відбувся круглий стіл з обговорення рекомендацій для прес-секретарів судів, у якому з боку ВАСУ участь узяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., секретар третьої судової палати, редактор веб-сайту ВАСУ Юрченко В.В., судді ВАСУ Чумаченко Т.А. (модератор) та Тракало В.В., керівник апарату Которобай С.В., керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. та головний спеціаліст відділу по роботі зі зверненнями громадян та надання інформації Скорина Н.І. Серед запрошених учасників участь у круглому столі взяли керівник прес-служби Верховного Суду України Момот Л.М., начальник відділу прес-служби Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Мартинюк Н.К. та головний консультант відділу прес-служби ВССУ Кулагіна Т.О., головний консультант відділу міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ Олійник Л.О., завідуюча сектором міжнародного співробітництва та взаємодії із засобами масової інформації Державної судової адміністрації України Ігнатченко О.О., а також співробітники майже усіх окружних і апеляційних адміністративних судів, відповідальні за зв’язки з громадськістю.

5 – 6 березня

У м. Харків відбувся тренінг для суддів окружних, апеляційних адміністративних та місцевих загальних судів в рамках проекту «Україна як країна призначення для торгівлі людьми: зміцнення потенціалу адміністративних судів та міліції міграційного контролю». З боку ВАСУ участь у тренінгу взяли судді ВАСУ Ємельянова В.І. та Мойсюк М.І. (в якості лекторів). Захід організовано ВАСУ спільно з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

13 березня

Суддя ВАСУ Ємельянова В.І. взяла участь у Всеукраїнському круглому столі на тему: «Правові та практичні аспекти гарантування прав іноземцям, постраждалим від торгівлі людьми». З боку ВАСУ участь у круглому столі також взяла головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Захід організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за підтримки Офісу Верховного Комісара ООН з прав людини. 

18 березня

Суддя ВАСУ, секретар четвертої судової палати Нечитайло О.М. та заступник начальника відділу забезпечення роботи четвертої судової палати Поляничко А.О. взяли участь у зустрічі з представниками Американської торгівельної палати в Україні з метою обговорення проблемних питань застосування положень Податкового кодексу України.

21 березня

Голова ВАСУ Темкіжев І.Х. та заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції на тему: «Роль і місце Вищих рад юстиції у формуванні суддівського корпусу» з нагоди 15-ї річниці утворення Вищої ради юстиції. З боку ВАСУ участь у конференції також взяв в.о. начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. Захід організовано і проведено Вищою радою юстиції за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». 

25 березня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва   Пилипець С.В. взяла участь у 9-му засіданні Постійної українсько-литовської комісії з питань європейської інтеграції у складі делегації України, яке відбулося у м. Тракай (Литовська Республіка).

Квітень

1 – 5 квітня

У ВАСУ відбувся курс з підготовки тренерів в рамках виконання заходу С4 «Проведення курсів із підготовки тренерів» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у тренінгу взяли начальник правового управління Демченко В.К., заступник начальника управління – начальник науково-експертного відділу правового управління Єзерницька О.Л., заступник начальника відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Гончарова Н.В., начальник відділу статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Тимченко О.І., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д., помічник Голови суду Миронченко К.Л. та керівник прес-служби Швенько М.С. Експертами заходу виступили суддя Верховного адміністративного суду Литви, молодший керівник проекту Twinning з боку ЄС Віргіліус Валанчус та консультант з питань навчання Анна Крістіна Санделін (Швеція).

2 – 5 квітня

Відбувся візит експертів ЄС в рамках виконання заходу А7 «Проведення двох семінарів – один для ВАСУ та один для пілотних судів, присвячених розгляду питань вдосконалення процесу документообігу і навантаження суддів, а також розподілу справ між суддями на основі передової європейської практики» проекту Twinning. В рамках виконання згаданого заходу 2 квітня у ВАСУ за участю експертів відбулися дві семінарські зустрічі. У першій половині дня відбулася зустріч з представниками ВАСУ, участь у якій взяли керівник апарату Которобай С.В., начальник управління документального забезпечення Басенко Л.Г., начальник правового управління Демченко В.К., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник відділу забезпечення роботи першої судової палати Ткаченко О.І., начальник відділу забезпечення роботи другої судової палати Шевченко О.М., начальник відділу забезпечення роботи третьої судової палати Букань Ж.А., заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Клімчук І.В., начальник відділу статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Тимченко О.І., заступник начальника відділу забезпечення роботи четвертої судової палати Поляничко А.О., головний спеціаліст відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Ткаченко І.А., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. У другій половині дня відбулася зустріч експертів з членами робочої групи з розробки Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, участь у якій взяли керівник апарату ВАСУ, керівник робочої групи Которобай С.В., начальник управління документального забезпечення Басенко Л.Г., начальник відділу аналітично-статистичної роботи та організаційної роботи Київського апеляційного адміністративного суду             Башкатова В.В.,  керівник апарату Окружного адміністративного суду міста Києва Миронюк Д.М., начальник відділу судової статистики Окружного адміністративного суду міста Києва          Пісарева А.В., заступник начальника відділу документального забезпечення та контролю Київського апеляційного адміністративного суду Радіонова Т.П., начальник управління з питань судового діловодства Державної судової адміністрації України Слоніцький О.Є.,  начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики і судової статистики ВАСУ Тимченко О.І., заступник керівника апарату Київського окружного адміністративного суду Федів Л.М., головний консультант відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду             Ткаченко І.А., а також головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – заступник Голови Верховного  адміністративного суду Литви Ірмантас Ярукайтіс, голова палати Апеляційного адміністративного суду м. Марсель (Франція) Серж Ґонсалез та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, 4 квітня в Одеському окружному адміністративному суді відбувся семінар, участь в якому взяли: від Одеського апеляційного адміністративного суду − голова суду Алєксєєв В.О., заступник голови суду Бітов А.І., суддя Домусчі С.Д., керівник апарату Белькова Л.В., заступник керівника апарату Бабкіна З.О., начальник відділу аналітично-статистичного та інформаційно-технічного забезпечення Романюк А.М.; від Одеського окружного адміністративного суду − голова суду Глуханчук О.В., судді Потоцька Н.В. та Катаєва Е.В., керівник апарату суду                  Пасічник О.Ю., заступник керівника апарату Косіцина В.В., помічник Голови суду Арсенюк А.О., начальник канцелярії               Піткевич О.А., начальник відділу організації забезпечення виконання рішень суду та архівної роботи Флора Н.В., начальник відділу судової статистики Олійниченко Т.А.; а також інженер регіональної служби підтримки ДП «ІСС в Одеській області» Головатюк Є.П.

4 – 5 квітня

Суддя ВАСУ, секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у семінарі на тему: «Законодавство щодо процедури надання міжнародного захисту: європейські правові стандарти та законодавчі реформи в Україні», який відбувся у Київській області (смт Козин). Захід організовано Регіональним Представництвом УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні.

8 – 12 квітня

У ВАСУ відбувся курс з підготовки тренерів в рамках виконання заходу С4 «Проведення курсів із підготовки тренерів» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у тренінгу взяли судді ВАСУ Веденяпін О.А. та Цвіркун Ю.І., начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О., помічники суддів Кармазін О.Ю. та Коротких В.В., головний консультант управління вивчення судової практики та судової статистики Кустовський М.В., головний консультант відділу забезпечення роботи третьої судової палати Латиніна І.А., головний консультант відділу забезпечення роботи другої судової палати Парадюк А.І. Експертами заходу виступили радник Голови Верховного адміністративного суду Литви Сальвія Кавальне та консультант з питань навчання Анна Крістіна Санделін (Швеція).

9 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч представників ВАСУ з представниками Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Молдові та Білорусі з метою моніторингу поточної програми USAID «Справедливе правосуддя». З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя ВАСУ Чумаченко Т.А., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П. З боку Місії участь у зустрічі взяв колишній директор місії USAID та фахівець у питаннях міжнародного розвитку Алекс Ньютон.  

11 квітня

Судді ВАСУ Черпіцька Л.Т. та Леонтович К.Г. взяли участь у зустрічі з представниками Американської торгівельної палати в Україні з метою обговорення митних питань. Захід організовано Американською торгівельною палатою в Україні. 

14 – 19 квітня

Відбувся навчальний візит делегації ВАСУ до Швеції з метою обміну досвідом з питань адміністративного судочинства, який відбувся в рамках виконання заходу В7-2 проекту Twinning. До складу делегації увійшли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. (глава делегації), суддя Конституційного Суду України Пасенюк О.М., суддя ВАСУ, голова Ради суддів адміністративних судів України Кобилянський М.Г., суддя ВАСУ Черпіцька Л.Т., начальник правового управління ВАСУ Демченко В.К. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Мудрак Д.О.   

15 – 19 квітня

У ВАСУ відбувся курс з підготовки тренерів в рамках виконання заходу С4 «Проведення курсів із підготовки тренерів» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у тренінгу взяли судді ВАСУ Чумаченко Т.А., Блажівська Н.Є., Тракало В.В., Ситников О.Ф., Ємельянова В.І., заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Локтіонова Н.Е., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Крукевич О.В. Експертами заходу виступили старший суддя Апеляційного адміністративного суду м. Париж (Франція) Тіматі Паріс та консультант з питань навчання Анна Крістіна Санделін (Швеція).

17 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч представників ВАСУ та Державної судової адміністрації України з експертом ЄС з міжнародного права та міграційних питань Пітером ван Крікеном з метою обговорення потреб адміністративних судів при плануванні проектів міжнародної технічної допомоги ЄС в Україні та їхнього подальшого аналізу. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли суддя, секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. З боку ДСА участь у зустрічі взяла головний спеціаліст сектору міжнародного співробітництва Какауліна О.В.

19 квітня

У ВАСУ відбулося шосте засідання Керівного комітету Проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у засіданні взяли керівник апарату               Которобай С.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., в.о. начальника управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Клімчук І.В., в.о. начальника правового управління Єзерницька О.Л., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д., начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О., заступник начальника відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Гончарова Н.В., головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О., керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С. Сторону консорціуму представляли державний радник Франції Ів Дутріо, суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, програмний менеджер Об’єднання суспільного значення «Міжнародне співробітництво у галузі права» Катрін Бру та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Участь у засіданні також взяли менеджер проектів Представництва Європейського Союзу в Україні Андрій Співак та представник сектору координацiї проектiв Twinning вiддiлу управлiння проектами Центру адаптацiї державної служби до стандартiв Європейського Союзу Сергій Копан. Серед запрошених учасників участь у зустрічі взяли національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька, національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Беца та спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Надія Скрипка. 

22 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч представників ВАСУ з експертом ЄС з питань інформаційно-технічного забезпечення у сфері планування проектів міжнародної технічної допомоги ЄС в Україні у сфері міграційної політики Даміано Бельтраме з метою обговорення потреб адміністративних судів та їхнього подальшого аналізу (на продовження зустрічі, яка відбулася 17 квітня). З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., заступник начальника управління – начальник відділу технічного забезпечення управління інформаційних технологій Гусєв А.О., начальник відділу програмного забезпечення управління інформаційних технологій Магрело В.Д., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. 

22 – 26 квітня

У ВАСУ відбувся курс з підготовки тренерів в рамках виконання заходу С4 «Проведення курсів із підготовки тренерів» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у тренінгу взяли судді Гашицький О.В., Стрелець Т.Г., Зайцев М.П., Кравцов О.В., Швед Е.Ю., Смокович М.І., Масло І.В., головні спеціалісти відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Мушенко А.В. та Лукашенко О.О. Експертами заходу виступили старший суддя Апеляційного адміністративного суд м. Париж (Франція) та консультант з питань навчання Анна Крістіна Санделін (Швеція).

24 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч представників ВАСУ з представниками проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» з метою обговорення майбутньої діяльності Проекту та співпраці з ВАСУ. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли суддя, секретар другої судової палати, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., суддя ВАСУ, заступник Голови Ради суддів адміністративних судів України Гончар Л.Я., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П. Делегацію Ради Європи на зустрічі представляли голова відділу з питань зміцнення правосуддя Департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Директорату з питань правосуддя та людської гідності Ради Європи Наталія Вутова, експерт проекту Довідас Віткаускас та менеджер проекту Андрій Кавакін.

Травень

13 – 16 травня

У ВАСУ відбулися зустрічі членів робочої групи з розробки Інструкції з діловодства в адміністративних судах України та представників Ради суддів адміністративних судів України з експертами ЄС в рамках виконання заходу А8 «Надання практичної допомоги із впровадження заходів і рекомендацій» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 14 і 16 травня, взяли керівник апарату Которобай С.В., начальник управління документального забезпечення Басенко Л.Г., начальник правового управління Демченко В.К., начальник відділу документального забезпечення, контролю та відправки кореспонденції (канцелярія) управління документального забезпечення Горева О.О., начальник відділу забезпечення роботи четвертої судової палати Марценюк О.С., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О., а з боку РСАСУ – суддя Київського окружного адміністративного суду, член РСАСУ Волков А.С. та суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, член РСАСУ Арсирій Р.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – заступник Голови Верховного адміністративного суду Литви Ірмантас Ярукайтіс, голова палати Апеляційного адміністративного суду м. Марсель (Франція) Серж Ґонзалес та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц.

15 – 18 травня

Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у Третьому Петербурзькому міжнародному юридичному форумі, який відбувся у м. Санкт-Петербург (Російська Федерація). Захід організовано Вищим арбітражним судом РФ та Міністерством юстиції РФ за підтримки Президента Російської Федерації.

16 травня

Начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В. взяла участь у круглому столі на тему: «Обговорення проекту системи оцінки якості функціонування суду в Україні, її пілотного випробування в українських судах та проблемних питань, що приводять до затягування розгляду справ». Крім того, участь у круглому столі взяв суддя Київського окружного адміністративного суду, член Ради суддів адміністративних судів Волков А.С. Захід організовано Державною судовою адміністрацією України та Радою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

20 – 24 травня

У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу В4 «Надання допомоги у забезпечення доступу до судової практики Європейського суду з прав людини» (3-я місія) проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 20 і 24 травня, взяли судді ВАСУ Чумаченко Т.А., Блажівська Н.Є., Гашицький О.В., Тракало В.В.,  начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., в.о. начальника управління вивчення судової практики та судової статистики Хмарук Ю.В., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. та головний спеціаліст відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Лукашенко О.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчус, суддя Апеляційного адміністративного суду Стокгольму  (Швеція) Аніта Меріен Ліндер та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, в рамках виконання згаданого заходу 21 – 23 травня у ВАСУ за участю експертів відбувся робочий семінар на тему: «Другий семінар з вивчення судової практики Європейського суду з прав людини в контексті розгляду адміністративних спорів». Участь у семінарі взяли судді ВАСУ, апеляційних та окружних адміністративних судів, а також працівники апарату ВАСУ.

21 травня

Керівник апарату ВАСУ Которобай С.В. та начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Тимченко О.І. взяли участь у круглому столі на тему: «Вдосконалення судової статистики в Україні». Захід проведено Державною судовою адміністрацією України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

21 – 22 травня

У м. Вінниця відбувся семінар з написання судових рішень для помічників суддів Вінницького окружного адміністративного суду. З боку ВАСУ участь у семінарі взяв головний консультант відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики і судової статистики Рудик І.В. Захід організовано і проведено Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з  Вінницьким апеляційним  адміністративним судом за підтримки ВАСУ в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних України».

23 – 24 травня

У м. Вінниця відбувся семінар з написання судових рішень для помічників суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду. З боку ВАСУ участь у семінарі взяв суддя ВАСУ Ситников О.Ф. Захід організовано і проведено Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з  Вінницьким апеляційним  адміністративним судом за підтримки ВАСУ в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних України».

27 – 31 травня

У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу В9 «Оцінка поточного стану справ стосовно розмежування юрисдикції щодо спорів, що стосуються кількох юрисдикцій» (2-а місія) проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 27 і 30 травня, взяли суддя, заступник голови Ради суддів адміністративних судів України Гончар Л.Я., суддя ВАСУ Калашнікова О.В., начальник правового управління Демченко В.К., заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – колишній суддя Адміністративного суду м. Версаль, директор об’єднання “SMABT” (Франція) Франк Жозек,  суддя Верховного адміністративного суду Литви Дайнюс Райзис та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, відбулися зустрічі експертів з представниками Верховного Суду України, Київського апеляційного та Київського окружного адміністративних судів.

28 травня

У м. Одеса відбувся українсько-німецький семінар з актуальних питань здійснення адміністративного судочинства. З боку ВАСУ участь у семінарі взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л. та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. Захід організовано Одеським апеляційним та Одеським окружним адміністративними судами за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва.

29 травня

У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Темкіжева І.Х. з делегацією Верховного Суду Республіки Казахстан на чолі з його Головою Бекназаровим Б.А. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли суддя, секретар четвертої судової палати Нечитайло О.М., суддя, заступник голови Ради суддів адміністративних судів України Гончар Л.Я., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., а з боку делегації Верховного Суду Республіки Казахстан – суддя наглядової судової колегії з кримінальних справ ВС Республіки Казахстан Шаухаров К.А., голова Алматинського обласного суду Барпібаєв Т.Є., заступник Керівника Департаменту з питань забезпечення діяльності судів при ВС Республіки Казахстан Торемурат Н.К., заступник завідувача Секретаріатом Голови ВС Республіки Казахстан Недзвецький Л.Е. Також на зустрічі були присутні представники Верховного Суду України – суддя, заступник Секретаря судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Терлецький О.О. та начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Губар Л.О.     

Червень

3 – 5 червня

У ВАСУ відбулася Міжнародна конференція з ІТ-технологій в адміністративних судах в рамках виконання заходу А18 «Проведення конференції з ІТ-технологій в адміністративних судах» проекту Twinning (4 – 5 червня). З боку ВАСУ участь у конференції взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., керівник апарату Которобай С.В., начальник управління документального забезпечення Басенко Л.Г., начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник відділу забезпечення роботи першої судової палати Ткаченко О.І., начальник відділу забезпечення роботи другої судової палати Шевченко О.М., начальник відділу забезпечення роботи третьої судової палати Букань Ж.А., начальник відділу забезпечення роботи четвертої судової палати Марценюк О.С., заступник начальника управління – начальник відділу технічного забезпечення управління інформаційних технологій Гусєв А.О. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – Голова Верховного адміністративного суду Литви Річардас Пілічаускас, голова Апеляційного адміністративного суду м. Гетеборг (Швеція) Гьоран Бодін, помічник з особливих питань Генерального секретаря Державної ради Франції Селін Гібе та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, в рамках виконання згаданого заходу 3 червня у ВАСУ відбулася зустріч представників ВАСУ з експертами ЄС, участь у якій з боку ВАСУ взяли керівник апарату Которобай С.В., начальник управління інформаційних технологій Кайдашев Р.П. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.

3 – 6 червня

У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ і Ради суддів адміністративних судів України з експертами ЄС в рамках виконання заходу А16 «Надання рекомендацій щодо вдосконалення надання методичної допомоги судам нижчого рівня, вивчення стану організації роботи адміністративних судів» (2-а місія) проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 3 і 6 червня, взяли начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О., а з боку РСАСУ – голова РСАСУ Кобилянський М.Г., секретар РСАСУ Шипуліна Т.М. та члени РСАСУ Цвіркун Ю.І. та Волков А.С. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – державний радник Франції, керівник постійної місії з проведення інспектування адміністративних судів Андре Шільте, суддя Верховного адміністративного суду Литви Арунас Сюткевічус та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц. Крім того, відбулися зустрічі експертів ЄС з представниками Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Київського окружного адміністративного суду.

8 – 16 червня

Відбувся візит делегації ВАСУ до Литви та Швеції з метою ознайомлення з найкращими прикладами проведення заходів, що стосуються поінформованості суспільства про діяльність адміністративних судів, в рамках виконання  заходу D3 проекту Twinning. До складу делегації увійшли суддя ВАСУ, заступник голови Ради суддів адміністративних судів України Гончар Л.Я. (глава делегації), суддя ВАСУ, член Ради суддів України Амєлін С.Є., голова Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., голова Полтавського окружного адміністративного суду Соколенко Ф.Ф., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В. та помічник судді ВАСУ Савицька Н.В.

10 – 11 червня

Суддя ВАСУ Ситников О.Ф. взяв участь у семінарі щодо написання судових рішень для новопризначених суддів України (у якості лектора), який відбувся у м. Київ. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Зміцнення спроможності суддів адміністративних судів України щодо написання судових рішень».

12 червня

У ВАСУ відбулася зустріч судді ВАСУ, секретаря Пленуму ВАСУ Смоковича М.І. з другим секретарем Місії Канади в ОБСЄ Річардом Деліслі та представниками Координатора проектів ОБСЄ в Україні з метою обговорення нинішньої співпраці ВАСУ з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в межах проектів. Крім того, з боку ВАСУ участь у зустрічі взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., а з боку Координатора проектів ОБСЄ в Україні – національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька та асистент проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ганна Дженкова.    

16 – 21 червня

Відбувся візит делегації ВАСУ до Швеції з метою участі у стажуванні з питань організації діяльності адміністративних судів у Швеції в рамках виконання заходу А15 проекту Twinning. До складу делегації увійшли суддя ВАСУ Острович С.Е. (глава делегації), заступник керівника апарату Житомирського апеляційного адміністративного суду Нагорний В.Н. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О.

17 червня

Cуддя ВАСУ, голова Ради суддів адміністративних судів України Кобилянський М.Г. взяв участь у Другому засіданні комітету з питань покращеного функціонування судової системи, яке відбулося у м. Кишинів (Республіка Молдова). Захід організовано і проведено Європейською Комісією.

17 – 18 червня

Суддя ВАСУ Ситников О.Ф. взяв участь у семінарі щодо написання судових рішень для новопризначених суддів України (у якості лектора), який відбувся у м. Львів. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Зміцнення спроможності суддів адміністративних судів України щодо написання судових рішень».

17 – 20 червня

У ВАСУ відбулися зустрічі представників ВАСУ з експертами ЄС в рамках виконання заходу D4 «Розробка пропозицій щодо проведення у суді заходів щодо зв’язків з громадськістю» проекту Twinning. З боку ВАСУ участь у зустрічах, які відбулися у ВАСУ 17 і 20 червня, взяли суддя ВАСУ Амєлін С.Є., керівник апарату ВАСУ Которобай С.В., керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О., головний спеціаліст відділу по роботі зі зверненнями громадян та надання інформації Северин Ю.В. та помічник судді ВАСУ Савицька Н.В. Іноземну сторону представляли експерти ЄС – суддя Окружного суду м. Хассельхольм (Швеція) Фредерік Бохлін, менеджер по зв’язкам з громадськістю Державної ради Франції Ксав’є Кайон та постійний радник проекту Twinning Крістоф Вюртц.

18 червня

Суддя ВАСУ Шипуліна Т.М. та в.о. начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у Конференції з нагоди початку роботи проекту «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні», який фінансується Урядом Швеції та виконується РЄ. Захід організовано і проведено Офісом РЄ в Україні.

19 – 22 червня

Суддя ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у Третій конференції суддів України, Казахстану, Грузії, Естонії, Польщі та Вірменії, присвяченій питанням адміністративної юстиції, яка відбулася у м. Астана (Республіка Казахстан). Захід організовано і проведено за підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва.

25 – 26 червня

У м. Одеса відбувся методологічний семінар з питань розробки курсу для суддів з питань розгляду земельних спорів, участь у якому з боку ВАСУ взяла суддя ВАСУ Гончар Л.Я. Захід організовано і проведено Національною школою суддів України за підтримки Національного суддівського інституту Канади в рамках проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку», який фінансується Канадською міжнародною агенцією розвитку (CIDA).

                                                                                                                    


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру