Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Міжнародне співробітництво Вищого адміністративного суду у другому півріччі 2015 року

 

                                                                               

Липень

 

1 липня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. відвідав прийняття Посольства Канади в Україні з нагоди святкування Дня Канади.

1 – 4 липня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., судді Вінницького апеляційного адміністративного суду Сапальова Т.В., Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду  Уханенко С.А., Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М. та Тернопільського окружного адміністративного суду Жук А.В. взяли участь у першій зустрічі робочої групи з розробки дистанційних курсів. Захід відбувся в рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (с. Татарів, Івано-Франківська обл.).  

6 – 8 липня

Судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Юрченко В.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В, судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду  Уханенко С.А.,  Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В.С. та Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. взяли участь у  другій зустрічі робочої групи з розробки навчальних програм із застосування Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини  (розробка програми по праву власності для суддів загальної та адміністративної юрисдикцій). Захід був організований в рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Львів).  

7 – 9 липня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла участь у засіданні робочої групи з розробки нормативних документів щодо конфлікту інтересів у суддівській діяльності, яке відбулося у рамках реалізації проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» (м. Київ).

8 липня

Судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Ситников О.Ф., начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду  Уханенко С.А.,  Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В.С., Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М. та Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П.  взяли участь у нараді з тренерами щодо апробації стандартизованого курсу в рамках підготовки суддів першого року призначення адміністративних судів (програми розроблені у 2014-2015 роках). Захід був організований в рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Львів). 

 

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. взяла участь у зустрічі представників проектів міжнародної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права, які проводяться Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя»               (м. Київ).

9 липня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., головні консультанти відділу узагальнення судової практики ВАСУ Перепелюк В.Г. та Серебрякова Ю.О. та науковий консультант відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови ВАСУ Базов В.П. взяли участь у першому засіданні Парламентсько-громадської платформи на тему: «Конституційна реформа через суспільний діалог: удосконалення Основного Закону в світлі вітчизняної конституційної традиції». Захід був організований Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Адміністрацією Президента України в особі Національної ради реформ (проект «Підтримка національного діалогу») (м. Київ).

10 липня

У ВАСУ відбулася зустріч начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальника правового управління Демченка В.К. та начальника управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л. з керівником Проекту ЄК та РЄ «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» Оленою Трапезніковою з метою обговорення окремих пропозицій для вироблення конкретних можливих напрямів співробітництва та заходів в рамках Проекту.

13-14 липня

У м. Полтава відбувся українсько-німецький семінар з актуальних питань здійснення адміністративного судочинства для суддів Харківського апеляційного, Сумського та Харківського окружних апеляційних судів, суддів і працівників апарату Полтавського окружного адміністративного суду. Захід організовано спільно з Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва. З боку ВАСУ участь у заході взяли Голова ВАСУ Нечитайло О.М., судді Бутенко В.І. та Стрелець Т.Г. і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.

14-15 липня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у тренінгу з проведення моніторингу судових процесів для представників неурядових організацій у рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Київ).

17 липня

У ВАСУ відбулася зустріч представників ВАСУ з експертами Міжнародного валютного фонду Еєю Холтінен, Філліс Села та Малкольмом Роджерсом з метою обговорення питань проведення реформи у сфері регулювання та нагляду за цінними паперами в Україні, а також надання Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку повноважень щодо забезпечення дотримання положень нормативно-правових актів щодо цінних паперів. З боку ВАСУ у зустрічі взяли участь суддя ВАСУ Гончар Л.Я., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і головний спеціаліст цього відділу Мудрак Д.О.

20 липня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. провела зустріч з менеджером проектів РЄ Андрієм Кавакіним. Метою зустрічі, яка відбулася у ВАСУ, стало обговорення заходів співробітництва між ВАСУ та РЄ.

21 липня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. взяв участь у круглому столі «Українські суди – перезавантаження через зміни до Конституції». Захід був організований ОБСЄ у м. Київ.

23 липня

Суддя ВАСУ Стрелець Т.Г. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у засіданнях Координаційної ради проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Київ).

27-30 липня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла участь у засіданні робочої групи з розробки нормативних документів щодо конфлікту інтересів у суддівській діяльності, яке відбулося у м. Київ у рамках реалізації проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

 

Серпень

 

25-26 серпня

Суддя ВАСУ Стрелець Т.Г. взяла участь у спільній літній школі для суддів та адвокатів з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід відбувся в рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя»  (с. Сокільники, Львівська обл.).

27-28 серпня

Судді ВАСУ Малинін В.В. та Чумаченко Т.А. взяли участь у тренінгу з методології розробки тестових запитань на визначення вищих когнітивних рівнів пізнання кандидатів на посаду судді. Захід був організований Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» спільно з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Національною школою суддів України (с. Глібівка, Київська обл.).

27-29 серпня

Судді ВАСУ Ситников О.Ф., Стрелець Т.Г., Юрченко В.П., а також начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у семінарі для розробників навчальних програм з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід відбувся в рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя»                         (м. Трускавець).

31 серпня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у засіданні Координаційної ради проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Київ).

 

Вересень

 

2 вересня

У ВАСУ відбулася зустріч заступника Голови ВАСУ Смоковича М.І. з депутатом Європейського парламенту Каролем Карським та  представниками міжнародної громадської організації «Міжнародна дипломатична місія народної дипломатії «Європейська Україна».

3 вересня

Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. взяла участь у зустрічі учасників візитів до Польщі, Чеської Республіки та Румунії, які були присвячені вивченню досвіду цих країн щодо люстрації, перевірки суддів та державних службовців, подолання корупції і були організовані за сприяння Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» (м. Київ). 

2 – 4 вересня

Суддя ВАСУ Стародуб О.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., суддя Вінницького апеляційного адміністративного суду Сапальова С.А., суддя Дніпропетровського  апеляційного адміністративного суду Уханенко Т.В.,  суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М. та суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Жук А.В. взяли участь у другій зустрічі робочої групи з розробки дистанційних курсів. Захід відбувся в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя»                 (м. Одеса).    

16 вересня

У м. Київ відбувся семінар «Відповідальність судді: європейські стандарти та вітчизняна практика», спільно організований ВАСУ та РЄ. З боку ВАСУ участь у заході взяли Голова ВАСУ               Нечитайло О.М., заступники Голови ВАСУ Смокович М.І. та Цуркан М.І., судді ВАСУ Бутенко В.І., Олендер І.Я., Ліпський Д.В., Розваляєва Т.С., Сірош М.В., Цвіркун Ю.І., Черпіцька Л.Т., Чумаченко Т.А. та Штульман І.В., працівники апарату ВАСУ.

Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у 5-й зустрічі координаційної робочої групи проекту РЄ «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» (м. Київ).

17 вересня

Судді ВАСУ Гончар Л.Я., Блажівська Н.Л. та Стародуб О.П. взяли участь у зустрічі з головою суду м. Брага (Португалія), колишнім членом Вищої ради суддів Португалії Артуром Діонісіо Олівейрою. Захід був організований Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» (м. Київ).   

18 вересня

Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у круглому столі «Презентація та обговорення висновків міжнародних експертів Ради Європи з питань суддівського досьє та кваліфікаційного оцінювання суддів» (м. Київ).

18 вересня

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Мудрак Д.О. взяла участь у міжвідомчій нараді з питань підготовки до зустрічей з експертами ЄС з оцінки критеріїв виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Захід відбувся у приміщенні ДМС України.

21 вересня

У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Нечитайла О.М. з представниками Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за місцевими виборами в Україні у 2015 році. З боку ВАСУ участь у заході також взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., суддя ВАСУ Юрченко В.П. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.   

21 вересня

Суддя ВАСУ Кочан В.М. взяв участь у зустрічі з експертами ЄС з оцінки критеріїв виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України за Блоком 2 «Нелегальна міграція, включаючи реадмісію (міграція та притулок)» у рамках їх візиту до України. Захід відбувся у приміщенні ДМС України.

22 вересня

Суддя ВАСУ Стародуба О.П. взяв участь у публічних консультаціях «Судова реформа: аналіз державних рішень». Захід був проведений Міжнародним центром перспективних досліджень (м. Київ).

23-26 вересня

Судді ВАСУ Бившева Л.І. та Юрченко В.П. взяли  участь у 6 – 9 робочих засіданнях Щорічної наради ОБСЄ з огляду зобов’язань у галузі «людського виміру» (м. Варшава, Республіка Польща).

25 вересня

Для суддів адміністративних та місцевих загальних судів Львівського апеляційного адміністративного округу організовано семінар на тему: «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах». Захід організовано ВАСУ спільно з Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» (м. Львів).

28 вересня

Для суддів адміністративних та місцевих загальних судів Одеського апеляційного адміністративного округу організовано семінар на тему: «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах». Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (проект «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») (м. Одеса).

28-30 вересня

Суддя ВАСУ Сорока М.О. взяв участь у навчальному заході для суддів-викладачів на тему: «Охорона довкілля та права людини». Захід було організовано Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», Національною школою суддів України та проектом «Екологія. Право. Людина»  (м. Львів).

 

Жовтень

 

1-2 жовтня

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні», присвячена десятій річниці започаткування процесуальної діяльності адміністративних судів України. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва та РЄ. У конференції взяли участь судді, науковці, практикуючі правники у різних галузях захисту прав людини, міжнародні експерти та інші спеціалісти з питань адміністративного права і процесу з України, Австрії, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Польщі та Франції (м. Київ).

6 жовтня

Для суддів адміністративних та місцевих загальних судів Дніпропетровського апеляційного адміністративного округу організовано семінар на тему: «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах». Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (проект «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») (м. Дніпропетровськ).

7 жовтня

участь Заступник Голови ВАСУ Цуркана М.І. взяв у зустрічі з доктором Франком ван Лайком, директором консалтингової компанії «LTP Business Psychologists», яка проводить тестування кандидатів на посаду судді в Нідерландах. Захід був організований  Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» (м. Київ).

8 жовтня               

Для суддів адміністративних та місцевих загальних судів Харківського апеляційного адміністративного округу проведено семінар на тему: «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах».  Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (проект «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»). З боку ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ                   Смокович М.І., суддя ВАСУ Ємельянова В.І., начальник управління узагальнення судової практики та судової статистики               Богданюк Н.Л. (м. Харків).

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. взяв участь у семінарі «Вища рада юстиції: результати, досвід, виклики та рішення для України», який був організований Вищою радою юстиції спільно з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», проектом РЄ «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні», спільним проектом РЄ та ЄС «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» (захід тривав 8-9 жовтня, м. Київ).

9 жовтня

Для суддів адміністративних та місцевих загальних судів Донецького апеляційного адміністративного округу. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (проект «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»). З боку ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., суддя ВАСУ Ємельянова В.І., начальник управління узагальнення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л. (м. Харків).

12 жовтня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.  та помічник заступника Голови ВАСУ Шамрай В.Г. взяли участь у зустрічі з експертом із застосування Закону США щодо корупції за кордоном (Miller and Chevalier Chartered) Гомером Моєром. Метою зустрічі, організованої Американською торгівельною палатою в Україні та Посольством США в Україні, стало обговорення методів, за допомогою яких найчастіше уникають покарання за корупційні правопорушення, та способів боротьби з ними (м. Київ).

Заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. та головний спеціаліст прес-служби Гаєвська Г.Є. взяли участь у робочій зустрічі з метою обговорення актуальних потреб та напрямів підтримки судової гілки влади з питань комунікаційних стратегій, посилення обізнаності громадськості та, як результат, її підтримки процесу проведення судової реформи. Захід було організовано спільним проектом РЄ та ЄС «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» (м. Київ).

13 жовтня

Для суддів адміністративних та місцевих загальних судів Київського апеляційного адміністративного округу проведено семінар на тему: «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах». З боку ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу узагальнення судової практики Котвицький В.Л. Захід організовано ВАСУ спільно з Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя»  (м. Київ).

15 жовтня

У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Нечитайла О.М. з представниками Місії «Європейської мережі організацій, що спостерігають за виборами» (ENEMO) з метою обговорення питань проведення місцевих виборів в Україні у 2015 році. З боку ВАСУ участь у заході також взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва  Пилипець С.В.   

Для суддів адміністративних та місцевих загальних судів Житомирського апеляційного адміністративного округу проведено семінар на тему: «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах». З боку ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики і судової статистики Тимченко О.І. Захід організовано ВАСУ спільно з Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя»  (м. Житомир).

16 жовтня

Для суддів адміністративних та місцевих загальних судів Вінницького апеляційного адміністративного округу проведено семінар на тему: «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах». З боку ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та помічник заступника Голови ВАСУ Бєлова О.І.  Захід організовано ВАСУ спільно з Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя»  (м. Вінниця).

22 – 23 жовтня

Судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Юрченко В.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у Міжнародній конференції «Право власності: європейський досвід та українські реалії». Захід був організований Верховним Судом України, проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та проектом ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Київ).

27 жовтня

Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у круглому столі, присвяченому питанню суддівської відповідальності (в рамках проведення зустрічі національних проектних команд та національних партнерів з реформи правосуддя за участі суддів Вірменії, Грузії, Молдови та Польщі). Захід був організований  в рамках проекту РЄ «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» (м. Київ).

28 жовтня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М., суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у круглому столі з питань виконання рішення ЄСПЛ у справі «Олександр Волков проти України». Захід був організований проектом РЄ «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» (м. Київ).

Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у 6-му засіданні координаційної робочої групи проекту РЄ «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» (м. Київ).

29 жовтня

Судді ВАСУ Стародуб О.П. та Чумаченко Т.А., прес-секретар ВАСУ Швенько М.С. взяли участь у зустрічі з експертами ЄС Редою Молієне, Головою Національної судової адміністрації Литви, та Жівілє Навіцкайте-Бабкін, головою комунікаційного відділу Національної судової адміністрації Литви.  Зустріч організовано  проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» в рамках надання підтримки Адміністрації Президента України з метою обговорення питань розробки комунікаційної стратегії щодо оцінювання суддів.

30 жовтня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла  участь у засіданні робочої групи з розробки нормативних документів щодо конфлікту інтересів у суддівській діяльності в рамках проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» (м. Київ).

 

Листопад

 

16 – 18 листопада

Суддя ВАСУ Стародуб О.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., судді апеляційних та окружних адміністративних судів взяли участь у третій зустрічі робочої групи з розробки дистанційних курсів щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та практики Європейського суду з прав людини для суддів адміністративної та загальної юрисдикцій. Захід відбувся у рамках проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Львів).

19 листопада

Суддя ВАСУ Ємельянова В.І. взяла участь у круглому столі на тему «Інтеграція біженців та шукачів притулку в Україні», який було організовано Товариством допомоги єврейським іммігрантам (ХІАС) та УВКБ ООН (м. Київ).

20 листопада

Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у презентації висновку ОБСЄ/БДІПЛ щодо Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання суддів, підготовленого на запит ВККС (м. Київ).

22-28 листопада

Прес-секретар ВАСУ Швенько М.С. та головний спеціаліст із забезпечення зв’язків зі ЗМІ Івано-Франківського окружного адміністративного суду Бойко Н.Д. взяли участь у семінарі «Українські стратегічні комунікації» («Ukraine Strategic Communications Workshop»). Захід відбувся м. Берлін (ФРН) і був організований Міжнародним центром перспективних досліджень у співпраці з організацією «Cultural Vistas» за підтримки Державного департаменту США.

23 листопада

Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у 7-й зустрічі координаційної робочої групи проекту ЄС «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» (м. Київ).

24 листопада

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у круглому столі «Посилення інституційної спроможності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини». Захід був організований Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини (м. Київ). 

24 листопада

Голова ВАСУ Нечитайло О.М., суддя ВАСУ Чумаченко Т.А. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у Заключній конференції з нагоди завершення проекту ЄС «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» (м. Київ).

26 листопада

У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Нечитайла О.М. з Головою Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за місцевими виборами в Україні у 2015 році Таною де Зулуетою. З боку ВАСУ у зустрічі також взяли участь начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., та головний спеціаліст відділу Мудрак Д.О., а з боку Місії – аналітик у сфері права Ксенія Дашуціна та асистент голови Місії Лідія Єршихіна.

27 листопада

Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у засіданні Парламентсько-громадської платформи. Захід був організований Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Адміністрацією Президента України, Консультативною місією ЄС та Верховною Радою України (м. Київ). 

27-29 листопада

Голова ВАСУ Нечитайло О.М., судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Юрченко В.П. взяли участь у ІV Міжнародному форумі з практики Європейського суду з прав людини. Захід був організований Координатором проектів ОБСЄ в Україні (проект «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя») спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка             (м. Львів).

 

Грудень

 

1 – 3 грудня

Судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Юрченко В.П. взяли участь у третій зустрічі робочої групи з розробки навчального курсу щодо права власності у аспекті застосування Конвенції  та практики ЄСПЛ для суддів загальної, господарської та адміністративної спеціалізації  (м. Київ).

2 грудня

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Мудрак Д.О. взяла участь у зустрічі представників проектів міжнародної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права, що проводилася Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

2 – 3 грудня

Для суддів Донецького апеляційного адміністративного округу  проведено семінар «Актуальні питання розгляду адміністративними судами спорів окремих категорій». Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (проект «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»). Участь у заході з боку ВАСУ взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., судді ВАСУ Ємельянова В.І. та Усенко Є.А., а також начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.                        (м. Краматорськ).

3 грудня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. взяв участь у конференції щодо конституційної реформи в Україні, яка була організована проектом РЄ «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні               (м. Київ).

6 – 12 грудня

Відбувся візит суддів адміністративних судів України до Німеччини (м. Кобленц, м. Майннц) з метою участі у німецько-українському колоквіумі з питань адміністративного процесуального права. До складу делегації увійшли суддя ВАСУ Пасічник С.С., голова Тернопільського окружного адміністративного суду Данилевич Н.А, голова Черкаського окружного адміністративного суду Коваленко В.І. та суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Боднарюк О.В.

7 – 8 грудня

 

Суддя ВАСУ Сорока М.О. взяв участь в апробації навчального курсу на тему «Охорона довкілля та права людини» за участі суддів-викладачів. Захід було організовано Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», Національною школою суддів України та проектом «Екологія. Право. Людина» (м. Львів).

Суддя ВАСУ Стрелець Т.Г. та начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь в апробації стандартизованого курсу в рамках підготовки суддів першого року призначення адміністративних судів (програми розроблені у 2014-2015 роках) (м. Київ).

9 грудня

Суддя ВАСУ Стрелець Т.Г. та начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь в обговоренні апробації  та підготовці до Тренінгу для тренерів (ТоТ) навчального курсу стандартизованої програми для суддів адміністративної юрисдикції, призначених на посаду вперше, на тему: «Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя в адміністративному судочинстві». Захід був організований в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Київ).

Суддя ВАСУ Кочан В.М. та головний консультант відділу узагальнення судової практики Перепелюк В.Г. взяли участь у круглому столі «Роль суддів при вирішенні справ під час масових протестів в Україні». Захід був організований Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» (м. Київ).

10 – 11 грудня

Судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Юрченко В.П., а також начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у тренінгу для тренерів (ТоТ) навчального курсу стандартизованої програми для суддів адміністративної юрисдикції, призначених на посаду вперше, на тему: «Застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя в адміністративному судочинстві». Захід був організований в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Київ).

15 – 16 грудня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. у складі української делегації взяв участь у Міжнародній конференції з нагоди початку Фази II проекту Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців на тему «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу». Захід відбувся у м. Стокгольм (Швеція).

16 – 17 грудня

Судді ВАСУ Ємельянова В.І. та Юрченко В.П., а також помічник заступника Голови ВАСУ Бєлова О.І. взяли участь у конференції «Місцеві вибори 2015: висновки та рекомендації». Захід було спільно організовано ОБСЄ, РЄ та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) у м. Київ.

18 грудня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М., заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., судді ВАСУ Ситников О.Ф., Стрелець Т.Г. та Чумаченко Т.А. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у Третій міжнародній науково-практичній конференції «Національні стандарти суддівської освіти: гарантування захисту прав людини». Захід був організований Національною школою суддів України з нагоди її 5-ї річниці у співробітництві з ОБСЄ (проект «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя») та проектом ЄС та РЄ «Посилення імплементації стандартів Ради Європи з прав людини в Україні» (м. Київ).

21 грудня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М., заступник Голови ВАСУ             Цуркан М.І., суддя ВАСУ, член Ради суддів України                   Чумаченко Т.А. взяли участь у круглому столі з обговорення результатів всеукраїнського опитування «Реформування кримінальної юстиції: погляд слідчих, прокурорів, адвокатів та суддів». Захід організований проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» (м. Київ).

24 грудня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у засіданні Координаційної ради проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Київ).

28 грудня

У ВАСУ відбулася зустріч начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. з менеджером проекту РЄ «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» Оленою Трапезніковою. Участь у зустрічі також взяли начальник правового управління Демченко В.К. та прес-секретар ВАСУ Швенько М.С.

 

 

 

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру