Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Міжнародне співробітництво адміністративних судів у першому півріччі 2016 року

Міжнародне співробітництво

Вищого адміністративного суду України у першому півріччі 2016 року

 

 

                                                                               

Січень

 

15 січня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та начальник управління електронного документального забезпечення Магрело В.Д. взяли участь у нараді представників зацікавлених органів державної влади України з метою обговорення позиції української сторони щодо проектів міжнародної технічної допомоги за програмою ЄС «Підтримка управління процесами міграції та притулку в Україні». Захід відбувся у приміщенні Державної міграційної служби України

20 – 22 січня

В рамках підготовки проектів міжнародної технічної допомоги за програмою ЄС «Підтримка управління процесами міграції та притулку в Україні» начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та начальник управління електронного документального забезпечення Магрело В.Д. взяли участь у зустрічах представників зацікавлених органів державної влади України з експертами ЄС та Міжнародної організації з міграції, а також співробітниками Представництва Європейського Союзу в Україні, Зустріч відбулася у приміщенні Представництва Європейського Союзу в Україні

 

Лютий

 

1 лютого

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і провідний спеціаліст цього відділу Литвин М.О. взяли участь у зустрічі з менеджером програми «Управління зі сприяння у виборчих процесах» Дирекції з питань демократичного управління Ради Європи Аною Русу

3 лютого

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва           Пилипець С.В. взяла участь у щомісячній зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, організованій проектом USAID «Справедливе правосуддя»

11 лютого

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у круглому столі «Захист верховенства права – обов’язок судді», організованому проектом USAID «Справедливе правосуддя» (м. Київ)

13 лютого

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у Консультаційному форумі «15 років Координатора проектів ОБСЄ в Україні: погляд  у минуле для визначення подальшої стратегії допомоги країні» з нагоди 15-річчя ратифікації Верховною Радою України Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією з безпеки і співробітництва в Європі щодо створення нової форми співробітництва (м. Київ)

18 лютого

Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у Консультативній зустрічі щодо підготовки методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні та засіданні Наглядової ради Спільного проекту ЄС та РЄ «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» (м. Київ)

22–26 лютого

Начальник відділу судової статистики Тимченко О.І. взяла участь у семінарі для поглибленого професійного розвитку команди викладачів Програми з питань судового адміністрування та розробки матеріалів для впровадження третього етапу Програми. Захід відбувся у м. Київ і був спільно організований Проектом USAID «Справедливе правосуддя», Державною судовою адміністрацією України, Національною школою суддів України та Університетом штату Мічіган (США)

23 лютого

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В. взяли участь у відкритті Проекту РЄ «Реформа виборчої практики в Україні» та першому засіданні Наглядової ради Проекту (м. Київ)

23 лютого

Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В. взяли участь у відкритій презентації діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні (м. Київ)

23–25 лютого

В рамках Проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні» для представників адміністративних судів організовано семінар  з питань захисту прав інтелектуальної власності. Від ВАСУ участь у заході взяли секретар третьої палати Ліпський Д.В., судді Блажівська Н.Є., Калашнікова О.В., Розваляєва Т.С, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В.,  помічники судді Торута О.П., Поєдинок Я.А., Фролов О.С. Участь у заході також взяли судді апеляційних та окружних адміністративних судів України. Захід відбувся у приміщенні ДП «Український інститут інтелектуальної власності» у м. Київ

 

Березень

 

2 березня

Провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва                 Литвин М.О. взяв участь у  щомісячній зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, організованій проектом USAID «Справедливе правосуддя»

4 березня

У м. Київ відбувся круглий стіл «Регулярне оцінювання суддів України: перспективи реалізації положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів», організований ВККС і Проектом  USAID «Справедливе правосуддя». Від ВАСУ участь у заході взяла суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А.

6–13 березня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла участь у стажуванні на тему «Незалежність і відповідальність судової системи як взаємопов’язані чинники демократичного розвитку», організованому проектом міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» за підтримки USAID, що проходило у Бельгії та Нідерландах

15 березня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла участь у круглому столі, присвяченому конфлікту інтересів в діяльності суддів. Захід організований проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» спільно з Радою суддів України і відбувся у м. Харків.

16 березня

У ВАСУ відбулася зустріч начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. із директором Директорату  внутрішнього аудиту Секретаріату Ради Європи Ансгар Еснер.

16 березня

У м. Київ відбувся Національний форум «Права людини у сфері міграції та притулку в Україні: захистимо разом», організований ВБФ «Право на захист» та Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Від адміністративних судів участь у заході взяли суддя ВАСУ Ємельянова В.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В., суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ганечко О.М. і суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н.М.

18 березня

У м. Київ відбувся V Форум України з питань конкуренції, організований Антимонопольним комітетом України та Фондом розвитку конкуренції за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). Від ВАСУ участь у заході взяла суддя          Розваляєва Т.С.

24 березня

У ВАСУ відбулася зустріч начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. з менеджером проектів ОБСЄ Наталією Ступницькою.   

25 березня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у зустрічі з менеджером проектів РЄ Оленою Трапезніковою, яка  відбулася в Офісі Ради Європи в Україні (м. Київ)

25 березня

У м. Київ відбулося засідання робочої групи Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні». Від ВАСУ участь у заході взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В.

29 березня

У м. Київ у рамках Проекту ЄС Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» відбувся семінар–презентація звіту «Управління ефективністю судів», підготовленого експертом Проекту з питань планування та бюджетування сектору юстиції, старшим радником Вищої судової та прокурорської ради Боснії та Герцеговини Адісом Ходжичем. Від ВАСУ участь у заході взяли начальник відділу планування та аналізу використання бюджетних коштів фінансово-економічного управління Бурбела В.В. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.

30 березня

Провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Литвин М.О. взяв участь презентації звіту опитування щодо сприйняття рівня корупції 2015, яка  була організована Американською торгівельною палатою в Україні у м. Київ

31 березня

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва                Мудрак Д.О. взяла участь у засіданні керівного комітету  Проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні»  (м. Київ)   

 

Квітень

 

31 березня–1 квітня

У м. Запоріжжя відбувся українсько-німецький семінар з актуальних питань здійснення адміністративного судочинства. Участь у заході взяли судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, Запорізького окружного адміністративного суду, Дніпропетровського окружного адміністративного суду, Кіровоградського окружного адміністративного суду, а також судді ФРН. Від ВАСУ участь у заході взяли Голова Нечитайло О.М., заступник Голови Смокович М.І., начальник правового управління                 Демченко В.К., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П., головний спеціаліст відділу інформаційно-комунікаційної діяльності Мальченко Т.С. Захід організовано у рамках співробітництва ВАСУ з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва.

4 квітня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В. взяла участь у засіданні наглядової ради проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя». Захід відбувся у м. Київ

4 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч з експертом Проекту ЄС, помічником Голови Верховного адміністративного суду Литви Аурімасом Браздеікасом. Участь у зустрічі взяли: з боку ВАСУ – заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О., помічник секретаря Пленуму ВАСУ Гриців Г.М. та науковий консультант відділу узагальнення судової практики Перепелюк В.Г.

11–12 квітня

У м. Київ відбувся семінар «Забезпечення прав людини в умовах передачі юрисдикції адміністративних судів АР Крим до інших адміністративних судів» для суддів адміністративних судів. Участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., секретар третьої палати ВАСУ Ліпський Д.В., судді ВАСУ Гончар Л.Я., Амєлін С.Є., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., головний спеціаліст цього відділу Мудрак Д.О., провідний спеціаліст цього відділу Литвин М.О., представник Уповноваженого з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Жанна Лук'яненко, керівник Спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» Олена Трапезнікова,  керівник проекту Ради Європи  «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» Ганна Христова, старший юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини Павло Пушкар, а також судді Київського апеляційного адміністративного суду, Київського окружного адміністративного суду та Окружного адміністративного суду міста Києва, представники державних органів і громадських організацій. Захід організовано у рамках Спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні»

У м. Харків відбулася апробація навчального курсу «Захист права власності в світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції та практики ЄСПЛ». Від ВАСУ участь у заході взяла суддя Стрелець Т.Г. як розробник курсу. Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя»

13 квітня

У м. Київ відбувся III Міжнародний податковий форум. Від ВАСУ участь у заході взяли суддя Юрченко В.П. і науковий консультант відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Поляничко А.О.

14–15 квітня

У м. Київ у рамках Інструменту технічної допомоги та обміну інформацією TAIEX відбувся семінар «Застосування практики Європейського суду з прав людини та суду ЄС в контексті розгляду адміністративних спорів. Доступ до правосуддя. Основоположні права». У заході взяли участь експерти ЄС – суддя Верховного адміністративного суду Австрії Гайнріх Ценс та суддя Адміністративного суду міста Відня (Австрія), Генеральний секретар Європейської асоціації адміністративних судів Едіт Целлер. Від ВАСУ участь у заході взяли в.о. Голови Цуркан М.І., судді  Блажівська Н.Є., Головчук С.В., Калашнікова О.В., Розваляєва Т.С., Ситников О.Ф., Цвіркун Ю.І., Черпак Ю.К., Черпіцька Л.Т., Чумаченко Т.А., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л. та працівники апарату. Також участь у заході взяли судді апеляційних і окружних адміністративних судів

18–22 квітня

У м. Одеса в рамках проекту ОБСЄ «Розробка стандартизованих навчальних програм для суддів» відбулося засідання робочої групи з розробки курсу для суддів «Антикорупційне законодавство та практика його застосування». Від ВАСУ участь у заході взяла суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А.

18–19  квітня

У м. Одеса у рамках Проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» відбулася апробація навчального курсу «Захист права власності в світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції та практики ЄСПЛ». Від ВАСУ участь у заході взяла суддя Стрелець Т.Г. як розробник курсу

Делегація експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» відвідала ВАСУ, де ознайомилася із структурою ВАСУ, завданнями та функціями підрозділів апарату суду. До складу експертної місії Проекту увійшли Голова Литовської Національної судової адміністрації Реда Молієне, викладач Університету імені Миколаса Рьомеріса (Литва) Сальвія Кавальне та голова відділу комунікацій Литовської Національної судової адміністрації Жівілє Навіцкайте-Бабкін. Під час візиту до ВАСУ з експертами зустрілися секретар третьої судової палати ВАСУ Ліпський Д.В., керівник апарату ВАСУ Шевченко О.М., заступник керівника апарату Черніков П.О., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва            Пилипець С.В., а також інші начальники структурних підрозділів апарату суду

25–26 квітня

У м. Дніпропетровськ у рамках Проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» відбулася апробація навчального курсу «Захист права власності в світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції та практики ЄСПЛ». Від ВАСУ участь у заході взяла суддя Стрелець Т.Г. як розробник курсу

27–28 квітня

У м. Київ відбувся захід, присвячений підвищенню фахового рівня громадських об’єднань у сфері моніторингу процесу люстрації та перевірки державних службовців і суддів на прикладі застосування інституту кваліфікаційного оцінювання як механізму оцінки професійного рівня суддів. Від ВАСУ участь у заході взяла суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А.

28 квітня

У м. Київ відбулася зустріч голів відділів по роботі зі ЗМІ судів та судових інституцій, які представлені в складі координаційної групи Проекту РЄ «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні». Від ВАСУ участь у заході взяли начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і головний спеціаліст відділу інформаційно-комунікаційної діяльності Гаєвська Г.Є.

28 квітня

У м. Київ відбулося друге засідання координаційної групи Проекту РЄ «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні». Від ВАСУ участь у заході взяли суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.

 

Травень

 

2–6 травня

Заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у 12-му Конгресі Міжнародної асоціації вищих органів адміністративної юрисдикції. Цьогорічний Конгрес, який проводився Асоціацією спільно із Державною радою Туреччини у м. Стамбул (Туреччина), було присвячено темі «Альтернативне вирішення спорів в адміністративних справах»

12 травня

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. взяла участь у круглому столі за участі експертів GRETA (Групи експертів  із  заходів  стосовно  протидії торгівлі людьми), організованому Міністерством соціальної політики України спільно з Радою Європи. Захід відбувся у м. Київ

18–20 травня

Суддя ВАСУ Ємельянова В.І. та заступник голови Київського апеляційного адміністративного суду Ключкович В.Ю. за сприяння УВКБ ООН (проект «Ініціатива підвищення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи та Південного Кавказу») взяли участь у Європейській регіональній Конференції Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця. Захід відбувся 19-20 травня у м. Осло (Норвегія), йому передував семінар з питань захисту прав біженців для суддів Білорусі, України, Молдови, Вірменії, Грузії та Азербайджану (18 травня)   

23–24 травня

У м. Одеса відбувся семінар «Вища рада юстиції та її роль у реформі судової системи України». Від ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. і суддя ВАСУ Гончар Л.Я. Також участь у семінарі взяли судді апеляційних і окружних адміністративних судів. Захід організовано у рамках Програми розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США

25 травня

У м. Київ відбувся круглий стіл з питань функціонування правосуддя в Україні у рамках судової реформи. Від ВАСУ участь у заході взяли суддя Кравцов О.В. і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. Захід організовано у рамках Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні»

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В. взяла участь у 3-му засіданні робочої групи Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні»

У м. Дніпропетровськ відбувся семінар з актуальних питань розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій для суддів апеляційного та окружних адміністративних судів Дніпропетровського апеляційного адміністративного округу. Від ВАСУ участь у заході взяли суддя ВАСУ Олендер І.Я., начальник відділу узагальнення судової практики ВАСУ Котвицький В.Л. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Бондарчук В.П. Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України».

25–26 травня              

Суддя ВАСУ Калашнікова О.В. та суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Яковлев О.В. взяли участь у семінарі з питань Міжвідомчої координації на кордоні, проведеному у рамках Програми розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США. Захід відбувся у м. Одеса

26 травня

У рамках Спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні» відбувся семінар з питань захисту персональних даних в контексті національного законодавства і європейських стандартів. Від ВАСУ участь у заході взяли судді Леонтович К.Г. і Юрченко В.П., начальник правового управління Демченко В.К., головний консультант відділу узагальнення судової практики Білан В.В. Захід відбувся у м. Київ.

26–27 травня

У рамках проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» відбулася конференція голів апеляційних судів України «Європейські стандарти та повноваження голів судів». Від ВАСУ участь у заході взяли Голова ВАСУ Нечитайло О.М., суддя, член РСУ Чумаченко Т.А. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Литвин М.О. Захід відбувся у                      м. Запоріжжя

27 травня

У м. Харків відбувся семінар з актуальних питань розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій для суддів апеляційного та окружних адміністративних судів Харківського апеляційного адміністративного округу. Від ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., суддя Усенко Є.А., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України»  

 

Червень

 

1 червня

Начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів ВАСУ Олійник Л.В. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Мудрак Д.О. взяли участь у щомісячній зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, організованій Проектом США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя»

1–2 червня 

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у візиті до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Французька Республіка). Участь у заході від адміністративних судів також взяли суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенко С.А., суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М., суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В.С. і суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Жук А.В. Захід було організовано в рамках проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя»

6–7 червня

У м. Краматорськ відбувся семінар з актуальних питань розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій. Участь у заході взяли судді  апеляційного та окружних адміністративних судів Донецького апеляційного адміністративного округу, представники Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а також міжнародні експерти. Від ВАСУ участь у заході взяли Голова ВАСУ Нечитайло О.М., судді Олендер І.Я., Рецебуринський Ю.Й., Ситников О.Ф., Юрченко В.П., керівник апарату Шевченко О.М., заступник керівника апарату Черніков П.О. і головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України».

13 червня

У м. Львів відбувся круглий стіл щодо реформування адміністративної юстиції в Україні. Участь у заході взяли судді адміністративних судів Львівського апеляційного адміністративного округу, інших апеляційних і окружних адміністративних судів України, судді загальних та господарських судів Львова, представники місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, наукових кіл. Від ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу узагальнення судової практики Котвицький В.Л., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О., помічник секретаря Пленуму Гриців Г.М. і головний консультант відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів Бабушкіна Н.І. Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Підтримка розвитку адміністративної юстиції».

13–15 червня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В. взяла участь у дев’ятій зустрічі робочої групи з доступу до правосуддя в рамках механізму Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція), а також спеціальній сесії для представників органів судової влади, навчальних закладів з підготовки суддів та інших установ. Заходи були організовані Економічною комісією ООН для Європи (UNECE) та проведені у  м. Женева (Швейцарія)

14 червня

У м. Львів проведено семінар з актуальних питань розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій для суддів адміністративних судів Львівського апеляційного адміністративного округу. Від ВАСУ участь у семінарі взяли секретар третьої судової палати Ліпський Д.В., судді Олендер І.Я., Черпак Ю.К., Головчук С.В., Розваляєва Т.С., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. та помічник секретаря Пленуму Гриців Г.М.  Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України».

15 червня

У м. Дніпропетровськ відбувся круглий стіл щодо реформування адміністративної юстиції в Україні. Участь у заході взяли судді адміністративних судів Дніпропетровського апеляційного адміністративного округу, інших апеляційних і окружних адміністративних судів України, судді загальних та господарських судів Дніпропетровська, представники місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, наукових кіл. Від ВАСУ участь у заході взяли: заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів Клімчук І.В., головний консультант цього відділу Чугуєва О.В. і науковий консультант відділу узагальнення судової практики Чавес Техеда О.В.  Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Підтримка розвитку адміністративної юстиції».

16 червня

У м. Вінниця відбувся семінар з актуальних питань розгляду адміністративними судами України спорів окремих категорій для суддів адміністративних судів Вінницького апеляційного адміністративного округу. Від ВАСУ участь у семінарі взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І., судді Голубєва Г.К. і                  Гончар Л.Я. Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України».

17 червня

У м. Харків відбувся круглий стіл щодо реформування адміністративної юстиції в Україні. Участь у заході взяли судді адміністративних судів Харківського апеляційного адміністративного округу, інших апеляційних і окружних адміністративних судів України, судді загальних та господарських судів Харкова, представники місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, наукових кіл. Від ВАСУ участь у заході взяли Голова ВАСУ Нечитайло О.М., заступник Голови ВАСУ              Смокович М.І., суддя Ємельянова В.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В. і головний консультант відділу узагальнення судової практики Іваненко А.О.  Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Підтримка розвитку адміністративної юстиції».

19 червня

Суддя ВАСУ Олексієнко М.М. та начальник відділу міжнародно-правого співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у офіційному відкритті проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», яке відбулося у м. Київ.

22 червня

У м. Київ відбувся круглий стіл щодо реформування адміністративної юстиції в Україні. Участь у заході взяли судді адміністративних судів Київського апеляційного адміністративного округу, судді загальних та господарських судів Києва, інших апеляційних і окружних адміністративних судів України, представники місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, наукових кіл. Від ВАСУ участь у заході взяли Голова ВАСУ Нечитайло О.М., заступники Голови ВАСУ Смокович М.І. та Цуркан М.І., секретар третьої судової палати Ліпський Д.В., судді ВАСУ, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Олійник Л.В. Захід організовано у рамках проекту ОБСЄ «Підтримка розвитку адміністративної юстиції».

У м. Київ відбувся круглий стіл «Судовий захист прав та свобод особи в умовах конфлікту в Україні та скарги щодо України до Європейського суду з прав людини», організований у рамках проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» було проведено. Від ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Цуркан М.І. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П.

29 червня–1 липня

У м. Київ відбувся семінар з питань державних закупівель та боротьби з корупцією, організований у рамках Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP).  Від ВАСУ участь у заході взяв начальник відділу з питань інституціонального розвитку суду Новіков Т.О.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру