Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Міжнародне співробітництво адміністративних судів у другому півріччі 2014 року

Міжнародне співробітництво

Вищого адміністративного суду України у другому півріччі 2014 року

 

 

                                                                               

Липень

 

1 липня

У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Нечитайла О.М. з експертом Ради Європи з гендерних питань пані Гретою Гобер з метою здійснення гендерної оцінки судової влади в Україні. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови суду Ліпський Д.В., судді Чумаченко Т.А. та Острович С.Е., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П. Експертну місію на зустрічі також представили національний експерт з гендерних питань Еліна Шишкіна та менеджер проекту РЄ «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Андрій Кавакін.

 

4 липня

Суддя ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у круглому столі «Вплив реформи судової влади України на забезпечення єдності судової практики», що проводився у рамках співпраці з проектом Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

 

8-9 липня

У м. Страсбург відбувся круглий стіл «Створення ефективних засобів відшкодування шкоди, завданої неналежними умовами тримання під вартою». Захід організовано Департаментом виконання рішень Європейського суду з прав людини  Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи. У заході  взяла участь суддя ВАСУ Блажівська Н.Є. Участь у візиті також взяли представники Верховного Суду України, Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури України. 

 

9 липня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у засіданні робочої групи з розробки навчальної програми для суддів з питань, що стосуються прав мігрантів, організованому Всеукраїнською Благодійною Фундацією «Право на захист» у рамках проекту «Адвокація та підвищення спроможності Уряду у сфері міграції» (проект здійснюється за фінансової підтримки ЄС).

 

16 липня

Відбулася зустріч із керівництвом Американської торгівельної палати в Україні. Метою зустрічі стало обговорення питань щодо напрямів подальшої співпраці, а також питань уніфікованої практики застосування податкового та митного законодавства. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли Голова суду Нечитайло О.М., судді ВАСУ Блажівська Н.Є. та Черпіцька Л.Т., а також заступник начальника відділу забезпечення роботи другої судової палати Антон Поляничко. З боку Американської торгівельної палати в Україні участь у зустрічі взяли Президент Палати Бернард Кейсі, віце-президент Палати зі стратегічного розвитку Тарас Качка та інші представники.

 

16 липня

В. о. начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяв участь у засіданні координаційної ради проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя».

 

21 липня

Спільно з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини в рамках проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» організовано круглий стіл «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика». Участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., суддя ВАСУ Штульман І.В., начальник правового управління Демченко В.К., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., в.о. начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П., начальник відділу забезпечення роботи третьої судової палати Букань Ж.А., заступник начальника управління – начальник відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики та судової статистики Присяжна О.М., помічник секретаря Пленуму ВАСУ Котвицький В.Л., головний спеціаліст відділу правової роботи правового управління Курапова І.В. та помічники суддів взяли участь у заходах щодо організації та проведення Крім того, участь у круглому столі взяли представники Конституційного Суду України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ради Європи, а також експерти від громадських організацій.

 

21 липня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у науково-практичному семінарі «Проблеми застосування законодавства з питань визнання осіб, які знаходяться у процедурі екстрадиції, біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, законності притягнення громадян до адміністративної відповідальності», організованому і проведеному Державною міграційною службою України (на виконання пункту 2.1 постанови міжвідомчої наради «Про стан додержання у 2013 – 2014 роках законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, міграцію та біженців», яка відбулася 14 травня 2014 року). З боку ВАСУ у семінарі також взяла участь заступник начальника управління – начальник відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики та судової статистики Присяжна О.М.

 

 

Серпень

 

25-30 серпня

В рамках реалізації проекту ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» судді ВАСУ Блажівська Н.Є., Стрелець Т.Г., Ситников О.Ф. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у роботі методологічної літньої школи для суддів щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Захід відбувся у                м. Львів.

 

28 серпня

У ВАСУ відбулася зустріч Голови суду Нечитайла О.М. з Директором з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістосом Джіакомопулосом з метою обговорення питань підготовки до реалізації в Україні конституційної та судової реформ, реформи виборчого законодавства, а також можливих напрямів співпраці з Радою Європи. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., секретар другої судової палати Муравйов О.В., суддя ВАСУ, заступник голови Ради суддів адміністративних судів України Донець О.Є., суддя ВАСУ, секретар Ради суддів адміністративних судів України Гончар Л.Я. та в.о. начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Участь у зустрічі взяв також менеджер Проекту РЄ «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» Андрій Кавакін.

 

29 серпня

Заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. взяв участь у круглому столі «Участь органів прокуратури України в адміністративному процесі», організованому Вінницьким апеляційним адміністративним судом. 

 

 

Вересень

 

1-6 вересня

У м. Татарів (Івано-Франківська область) відбулося засідання робочої групи щодо розробки навчальних одноденних  програм із застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і практики Європейського суду з прав людини для суддів судів загальної юрисдикції та суддів адміністративних судів першого року призначення. У заході взяли участь судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Ситников О.Ф та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. Захід проведено в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя».  

 

9-11 вересня

Суддя ВАСУ Блажівська Н.Є. взяла участь у XXII Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання інтелектуальної власності», організованій Державною службою інтелектуальної власності України спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності. З боку ВАСУ участь у конференції також взяв головний консультант відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики та судової статистики Геоня Є.М.  

 

10 вересня

У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Нечитайла О.М. з експертами з питань люстрації Радославом Петерманом (Польща) та Павелом Жачеком (Чехія) та представниками Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». Метою зустрічі було ознайомлення з досвідом Польщі та Чехії щодо проведення люстрації державних службовців і суддів. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови суду, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., секретар другої судової палати Муравйов О.В., суддя ВАСУ Ємельянова В.І., в.о. керівника апарату ВАСУ Кайдашев Р.П., начальник правового управління Демченко В.К., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та провідний спеціаліст цього ж відділу Іваненко А.О. З боку Проекту USAID «Справедливе правосуддя» участь у зустрічі взяли заступник керівника Проекту Наталія Петрова та радник Проекту з правових питань Анна Сухова.

 

16 вересня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. взяв участь у конференції з нагоди відкриття проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя». Участь у конференції також взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.  

 

17-19 вересня

Спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України» у м. Київ для суддів адміністративних судів було проведено три семінари з питань застосування судами виборчого законодавства. Участь у семінарах взяли судді апеляційних і окружних адміністративних судів, а також місцевих загальних судів Київського, Харківського, Житомирського, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів.

22 вересня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С. взяли участь у семінарі для прес-секретарів адміністративних судів «Особливості взаємодії адміністративних судів зі ЗМІ у період виборчого процесу», проведеному спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». Доповідачами на семінарі виступили суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Юровська Г.В., начальник відділу наукових досліджень проблем судочинства та його удосконалення Національної школи суддів України Фулей Т.А., керівник апарату Апеляційного суду Волинської області Підгайна О.М. та головний спеціаліст Львівського апеляційного адміністративного суду Давид О.В.

 

 

Судді ВАСУ Олендер І.Я. та Штульман І.В. взяли участь у зустрічі з експертами ЄС з оцінки критеріїв виконання першого та другого етапів плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України, яка відбулася у м. Київ.

 

22-24 вересня

Судді ВАСУ Острович С.Е. та Стрелець Т.Г., заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ            Бондарчук В.П. та заступник голови Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В.С. у складі української урядової делегації взяли участь у  роботі Щорічної наради ОБСЄ з огляду зобов’язань у галузі «людського виміру», яка проходила у                     м. Варшава (Республіка Польща). Захід було організовано Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ). 

 

23 вересня

Суддя ВАСУ Острович С.Е. взяв участь у семінарі  Міжнародної асоціації вищих органів адміністративної юрисдикції (IASAJ), присвяченому обговоренню питань скорочення строків ухвалення судових рішень. Захід відбувся у м. Варшава (Республіка Польща) і був організований. Верховним адміністративним судом Республіки Польща за підтримки Міжнародної асоціації.

 

24-26 вересня

Спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України» у м. Львів було проведено три семінари з питань застосування судами виборчого законодавства. Участь у семінарах взяли судді апеляційних і окружних адміністративних судів, а також місцевих загальних судів Львівського та Вінницького апеляційних адміністративних округів, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів.

 

30 вересня

Спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України» у м. Одеса було проведено семінар з питань застосування судами виборчого законодавства. Участь у заході взяли судді Одеського апеляційного адміністративного округу, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів.

 

 

Жовтень

 

1 жовтня

Спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України» у м. Одеса було проведено семінар з питань застосування судами виборчого законодавства. Участь у заході взяли судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного округу, які спеціалізуються на розгляді виборчих спорів.

 

 

3 жовтня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. і секретар другої судової палати ВАСУ Муравйов О.В. взяли участь у ІІІ Судовому форумі Асоціації правників України, організованому Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України». Захід проходив у              м. Київ

 

 

У ВАСУ відбулася зустріч Голови суду Нечитайла О.М. з Головою Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами народних депутатів України 2014 року Таною де Зулуетою. Метою зустрічі було обговорення питань, що стосуються законодавчого регулювання виборів народних депутатів України та вирішення спорів, пов’язаних з виборчим процесом. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови суду, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. Місію на зустрічі також представили експерт з правових питань Армен Мазманян та асистент експерта з правових питань Інна Зубар.

 

7 жовтня

Спільно з Європейською комісією за демократію через право (Венеціанською комісією) та Координатором проектів ОБСЄ в Україні у м. Київ було проведено круглий стіл «Вирішення виборчих спорів: відкриті питання та поточні виклики». Метою заходу було обговорення рекомендацій Венеціанської комісії та Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ щодо виборчого законодавства в Україні, практики Європейського суду з прав людини з питань вирішення виборчих спорів, а також судової практики щодо розгляду виборчих спорів судами України. З боку ВАСУ участь у круглому столі взяли заступник Голови суду, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., суддя Головчук С.В., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П. та помічник секретаря Пленуму ВАСУ Котвицький В.Л.

 

8 жовтня

У м. Київ відбувся круглий стіл щодо обговорення результатів та пропозицій експертної місії Ради Європи з оцінки ситуації в судовій системі України стосовно питань гендерної рівності в рамках проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні». З боку ВАСУ участь у заході взяла провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О.

10 жовтня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у координаційній зустрічі партнерів проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя». Захід відбувся у м. Київ.

 

14 жовтня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у засіданні Керівного комітету з питань Плану дій Ради Європи для України. Метою заходу було обговорення результатів реалізації поточного Плану дій Ради Європи для України на 2011–2014 роки та пропозицій до нового Плану дій на 2015–2017 роки. Захід відбувся у м. Київ.

   

 

У ВАСУ вібулася зустріч з представниками Канадської місії спостереження за виборами (CANEOM). Метою заходу було обговорення питань щодо діяльності ВАСУ, зокрема процедури прийняття рішень, надання методичної допомоги судам нижчих інстанцій, підготовки до розгляду виборчих справ, навчання суддів з питань застосування виборчого законодавства та інших питань, що стосуються виборчого процесу. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли заступник Голови суду, секретар Пленуму ВАСУ             Смокович М.І., заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. та провідний спеціаліст цього відділу Іваненко А.О. Місію на зустрічі представили юридичний аналітик Місії Енн-Марі Делорей та її асистент Олександр Зубрицький.  

 

17 жовтня

У м. Львів спільно з  громадською організацією «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» було проведено семінар для суддів Львівського апеляційного, Львівського окружного та Волинського окружного адміністративних судів, а також Мостиського районного суду Львівської області, Личаківського районного суду міста Львова, Ківерцівського районного суду Волинської області та Луцького міськрайонного суду Волинської області, які спеціалізуються на розгляді спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України, та спорів, пов’язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні.

 

22 жовтня

 Суддя ВАСУ Гончар Л.Я. взяла участь у засіданні робочої групи, створеної в рамках спільного проекту Національної школи суддів України та Національного суддівського інституту Канади «Освіта суддів – для економічного розвитку». Метою заходу стало обговорення питань подальшого запровадження навчального курсу з питань розгляду земельних спорів. Захід відбувся у м. Київ.

 

22-24 жовтня

За підтримки Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О.О. взяла участь у 10-ій Всесвітній конференції Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця, на тему: «Вдосконалення законодавства щодо захисту прав біженців у світі: сучасні виклики для систем надання притулку, як нових, так і встановлених». Захід відбувся у м. Туніс (Туніська Республіка).

 

25 жовтня

У ВАСУ відбулася зустріч Голови суду Нечитайла О.М. з Головою Канадської місії спостереження за виборами (CANEOM) Анітою Рейнел Андрійчук. Метою зустрічі було обговорення діяльності ВАСУ під час виборчого процесу. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови суду, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та провідний спеціаліст цього відділу Іваненко А.О. Місію на зустрічі також представили аналітик з питань виборчого права Енн-Марі Делорей та аналітик Місії Філліп Гонзалес.

 

 

Листопад

 

2-8 листопада

Начальник правового управління ВАСУ Демченко В.К. у складі української делегації взяв участь у робочому візиті до Німеччини (м. Бонн) для роботи над проектом Закону України «Про адміністративну процедуру» (попередня назва Адміністративно-процедурний кодекс України). Захід було організовано Міністерством юстиції України за підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва.

 

5 листопада

У м. Київ відбувся круглий стіл з оприлюднення моніторингового звіту, підготовленого за результатами опитування громадян – відвідувачів судів (опитування проводилося 1-5 вересня 2014 року в рамках Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду»). З боку ВАСУ участь у круглому столі взяли суддя, голова Ради суддів адміністративних судів України Кобилянський М.Г., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та керівник прес-служби ВАСУ Швенько М.С. Захід було організовано і проведено Центром суддівських студій спільно з Радою суддів України та Державною судовою адміністрацією України в рамках реалізації проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».  

 

6 листопада

У м. Вінниця відбувся круглий стіл щодо шляхів підвищення ефективності фінансового планування та зміцнення потенціалу Ради суддів України зі стратегічного планування. З боку ВАСУ участь у заході взяла суддя Чумаченко Т.А. Захід було проведено в рамках реалізації проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні».

 

7 листопада

У ВАСУ відбулася зустріч Голови суду Нечитайла О.М. з Послом, Координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотасом Вербою. Метою зустрічі було обговорення питань співробітництва. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П., з боку ОБСЄ – національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька. 

 

7 листопада

У ВАСУ відбулася зустріч заступника Голови суду, секретаря Пленуму ВАСУ Смоковича М.І. з експертом з правових питань Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами Арменом Мазманяном. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяв заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П., з боку Місії – асистент експерта з правових питань Інна Зубар.

 

8-21 листопада

Судді ВАСУ Гончар Л.Я. та Чумаченко Т.А. у складі делегації Національної школи суддів України взяли участь у навчальному візиті до Канади. Метою візиту було ознайомлення з діяльністю Національного суддівського інституту Канади в м. Оттава та участь у семінарі з питань розвитку навичок новопризначених суддів територіальних судів та судів провінцій, який відбувся у м. Ніагара-он-зе-Лейк (провінція Онтаріо). Захід було організовано Національною школою суддів України спільно з українсько-канадським проектом «Освіта суддів – для економічного розвитку».

 

12-13 листопада

У м. Чернівці відбулися два тренінги із застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. Участь у заходах взяли судді апеляційних і окружних адміністративних судів. Лекторами на тренінгах виступили заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В. та суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М.   Захід було організовано спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках реалізації проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя». 

 

14 листопада

У м. Київ відбувся круглий стіл «Ратифікація Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів: переваги та загрози». З боку ВАСУ участь у круглому столі взяли начальник правового управління Демченко В.К., начальник відділу правової роботи правового управління Гордіченко О.В. та науковий консультант відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Базов В.П. Захід було організовано Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини спільно з Офісом Ради Європи в Україні, Центром суддівських студій та Державним комітетом телебачення і радіомовлення України в рамках реалізації проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі».

17 листопада

У ВАСУ відбулася зустріч з представником Місії Міжнародного валютного фонду Себастіаном Помпе. Метою заходу було обговорення питань особливостей розгляду податкових спорів. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли секретар другої судової палати Муравйов О.В., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Поляничко А.О. та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Іваненко А.О.

 

18 листопада

У ВАСУ відбулася зустріч з представником Міжнародної місії ENEMO зі спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року, спеціалістом із виборчих питань, довгостроковим спостерігачем у ЦВК Петером Новотни. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли заступник Голови суду, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. та головний консультант відділу узагальнення судової практики Іваненко А.О.

 

У м. Київ в рамках проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні» було проведено круглий стіл «Оцінка роботи суддів та суддівська незалежність: Висновок 17 Консультативної ради європейських суддів». З боку ВАСУ в заході взяла участь суддя Ємельянової В.І.

 

 

Начальник правового управління ВАСУ Демченко В.К. взяв участь у зустрічі робочої групи з розробки проекту Закону України «Про адміністративну процедуру» з експертами SIGMA. Метою зустрічі було обговорення зауважень експертів до проекту. Захід було організовано Представництвом ЄС в Україні у м. Київ

 

18-22 листопада

За підтримки Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Швейцарського федерального бюро з міграції та Державного департаменту США  суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М. взяла участь у 78-му курсі з питань правового захисту біженців, який щорічно проводиться у Міжнародному інституті гуманітарного права (м. Сан-Ремо, Італія).

 

 

19 листопада

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Бойко А.В. взяв участь у семінарі, присвяченому обговоренню можливих шляхів налагодження взаємодії між працівниками ЗМІ та представниками правоохоронних органів. Захід організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Вдосконалення практики взаємодії між правоохоронними органами України та працівниками ЗМІ» у м. Одеса.

 

19 листопада

У ВАСУ відбулася зустріч представників суду з експертом програми  SIGMA Калліоп Спану з метою обговорення проекту Закону України «Про адміністративну процедуру» та зауважень експертів до нього. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли заступник Голови суду, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., начальник правого управління Демченко В.К. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.

 

20 листопада

У ВАСУ відбулася зустріч представників суду з німецьким довгостроковим експертом програми Федерального уряду «Підтримка праводержавності в Україні» Гансом-Отто Бартельсом. Метою зустрічі було обговорення питань щодо стану судової реформи та визначення місця адміністративного судочинства в Україні, а також визначення можливих спільних заходів та співпраці. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли секретар третьої судової палати Юрченко В.В., начальник правового управління Демченко В.К., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П.

 

20 листопада

Начальник управління вивчення судової практики та судової статистики ВАСУ Богданюк Н.Л. взяла участь у зустрічі з експертами Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією Антикорупційної мережі для Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), організованій у рамках Третього раунду моніторингу щодо реалізації Україною Плану дій. Метою зустрічі було обговорення питань щодо сприяння уніфікованій судовій та адміністративній практиці розгляду спорів про власність, ліцензування, митне регулювання та в інших схильних до корупції сферах (рекомендація 3.9).  Захід відбувся у м. Київ

 

20-21 листопада

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. та суддя ВАСУ Цуркан М.І. взяли участь у круглому столі «Узгодженість судової практики: європейський досвід, практичні та теоретичні аспекти», який відбувся у м. Київ. Захід було організовано Верховним Судом України та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка спільно з проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» і Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

 

21-23 листопада

Голова ВАСУ Нечитайло О.М., заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у ІІІ Міжнародному форумі з практики Європейського суду з прав людини, якийвідбувся у м. Львів. Захід було організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя».

 

24-25 листопада

У м. Київ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України» було проведено семінар для суддів апеляційних і окружних адміністративних судів на тему «Актуальні питання розгляду адміністративним судами України спорів окремих категорій». З боку ВАСУ участь у семінарі взяли заступник Голови суду, секретар Пленуму ВАСУ Смокович М.І., секретар третьої судової палати Юрченко В.В., судді Гончар Л.Я., Олендер І.Я. та Юрченко В.П., заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду  Поляничко А.О., які виступили на семінарі в якості лекторів, а також начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., начальник відділу узагальнення судової практики Котвицький В.Л. та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П.

 

24-28 листопада

Секретар другої судової палати Муравйов О.В. взяв участь у навчальному візиті членів Вищої ради юстиції до Польщі. Захід було організовано Вищою радою юстиції за підтримки Ради Європи та Національної ради судівництва Польщі.

 

25 листопада

Начальник відділу по забезпеченню роботи керівництва Харківського апеляційного адміністративного суду Коваленко Л.І. взяв участь у семінарі, присвяченому обговоренню можливих шляхів налагодження взаємодії між працівниками ЗМІ та представниками правоохоронних органів. Захід організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту «Вдосконалення практики взаємодії між правоохоронними органами України та працівниками ЗМІ» у м. харків.

 

 

25-26 листопада

Судді ВАСУ Малинін В.В., Усенко Є.А., Чумаченко Т.А. та Юрченко В.П. взяли участь у тренінгу для суддів-рецензентів всіх спеціалізацій з метою ознайомлення з процесом та методологією розробки, формулювання, перевірки і вдосконалення тестових запитань, які необхідні в роботі рецензентів, який відбувся у          м. Київ. Захід було організовано Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Національною школою суддів України за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

 

25-28 листопада

За підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва делегація суддів адміністративних судів України взяла участь у колоквіумі  з адміністративного права, який відбувся у м. Лейпциг (Німеччина). З боку ВАСУ до делегації увійшли Голова суду Нечитайло О.М. (глава делегації), судді Мороз В.Ф., Логвиненко А.О., Борисенко І.В., Лосєв А.М., Штульман І.В., Головчук С.В. та начальник відділу міжнарондо-правового співробітництва Пилипець С.В., з боку адміністративних судів – голова Харківського апеляційного адміністративного суду              Бершов Г.Є. та голова Львівського апеляційного адміністративного суду Богаченко С.І. 

 

26-27 листопада

У м. Чернівці спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках реалізації проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» було організовано та проведено два тренінги із застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. У заході взяли участь судді апеляційних і окружних адміністративних судів України. Лекторами на тренінгах виступили суддя Харківського окружного адміністративного суду                 Волкова Л.М. та заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В.

 

27-28 листопада

У м. Київ відбулася Восьма щорічна регіональна конференція з питань інституційної розбудови, організована Національним агентством України з питань державної служби. У заході взяла участь начальник відділу кадрів, підвищення кваліфікації та антикорупційного моніторингу Свиридова Н.О.

 

 

Грудень

 

1-2 грудня

Спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Ради Європи (проект «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі») у м. Вінниця проведено тренінг «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика». Участь у тренінгах взяли судді та працівники апарату судів Вінницького апеляційного адміністративного округу. Одним із лекторів на тренінгу виступив заступник Голови ВАСУ Смокович М.І.

3 грудня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права, яка проводилася Проектом USAID «Справедливе правосуддя», у                м. Київ.

 

3-4 грудня

Спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Ради Європи (проект «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі») у м. Київ проведено тренінг «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика». Участь у тренінгах взяли судді та працівники апарату судів Київського апеляційного адміністративного округу, . Одним із лекторів на тренінгу виступив заступник Голови ВАСУ Смокович М.І.

4 грудня

Секретар третьої судової палати ВАСУ Юрченко В.В. та  секретар другої судової палати ВАСУ Муравйов О.В. (в якості доповідача) взяли участь у круглому столі «Люстрація судової системи: український та міжнародний досвід», що проводився у м. Київ Проектом USAID «Справедливе правосуддя». Метою заходу було обговорення питань практичного проведення очищення судової влади та вироблення відповідних рекомендацій щодо вдосконалення цього процесу з урахуванням європейських стандартів та досвіду інших країн.

4 грудня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М., судді ВАСУ  Черпіцька Л.Т., Леонтович К.Г. та Блажівська Н.Є., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови ВАСУ Поляничко А.О. взяли участь у Щорічних загальних зборах членів Американської торгівельної палати в Україні, які проходили у               м. Київ.

 

5 грудня

У ВАСУ відбувся семінар для суддів та працівників апарату ВАСУ з питань застосування практики Європейського суду з прав людини. Захід організовано ВАСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні у рамках проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» що впроваджується за підтримки Уряду Канади. Доповідачами під час семінару виступили суддя Європейського суду з прав людини Ганна Юдківська, юрист Секетаріату Європейського суду з прав людини Олена Дмитренко, а також національний експерт проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» Ірина Кушнір.

 

Суддя ВАСУ Чумаченко Т.А взяла участь круглому столі «Зміна правового статусу Верховного Суду України», який було проведено Верховним Судом України та Радою Європи у м. Київ.

 

9-11 грудня

У с. Мигове (Чернівецька область) у рамках проекту  Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» було проведене друге засідання робочої групи з розробки одноденних навчальних програм щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини. У заході взяли участь суддя ВАСУ Стрелець Т.Г., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник голови Миколаївського окружного адміністративного суду              Брагар В.С, заступник голови Полтавського окружного адміністративного суду Єресько Л.О., заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенко С.А., суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М., суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П.

 

10-15 грудня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. взяв участь у 15-й Міжнародній конференції голів судів світу на тему «Загальнообов’язкове міжнародне право та глобальне управління як сучасна потреба захистити майбутнє понад двох мільярдів дітей світу та ще не народжених поколінь». Цей захід щорічно проводиться   Міською школою Монтессорі у м. Лакнау (Індія) з метою обговорення питань щодо необхідності покращення світового порядку задля забезпечення безпечного майбутнього людства, особливо майбутнього понад двох мільярдів дітей світу та ще не народжених поколінь. Темою цьогорічної Конференції. 

 

12 грудня

У м. Кам’янець-Подільський у рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України» для суддів та працівників апарату судів Вінницького апеляційного адміністративного округу проведено семінар з питань зв’язків судів з громадськістю. З боку ВАСУ у заході взяла участь начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.

14-20 грудня

У м. Кобленц та м. Майнц (Німеччина) відбувся 10-й німецько-український колоквіум з питань адміністративного процесуального права. Участь у заході у складі української делегації взяли суддя ВАСУ Бухтіярова І.О., голова Чернігівського окружного адміністративного суду Добрянський В.В., голова Хмельницького окружного адміністративного суду Касап В.М. та голова Сумського окружного адміністративного суду Шаповал М.М.

 

15-19 грудня

Судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Юрченко В.П. взяли участь у візиті до Франції у рамках проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя». Метою візиту було відвідання Європейського суду з прав людини, зокрема участь у семінарі з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики цього суду.

 

16 грудня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., суддя Київського окружного адміністративного суду Волков А.С. та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у круглому столі з оприлюднення моніторингового звіту щодо стану незалежності суддів України. Захід було проведено у м. Київ Центром суддівських студій.

 

16 грудня

У ВАСУ відбулася зустріч з делегацією РЄ. Метою зустрічі було обговорення питань виконання рішень ЄСПЛ щодо умов тримання під вартою та засобів юридичного захисту для оскарження цих умов, які могли б бути запроваджені в Україні. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., суддя ВАСУ Блажівська Н.Є., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П.

 

19 грудня

Начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяла участь у Координаційній зустрічі партнерів проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя».

 

     

 

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру