Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Міжнародне співробітництво адміністративних судів у першому півріччі 2015 року

Міжнародне співробітництво

Вищого адміністративного суду України у першому півріччі 2015 року

 

 

                                                                               

Січень

 

14 січня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва  Пилипець С.В. взяла участь у нараді представників зацікавлених органів державної влади з метою обговорення проектних пропозицій ЄС по програмі «Підтримка управління процесами міграції та надання притулку в Україні», яка відбулася у приміщенні Мінекономрозвитку України.

 

22 січня

Під час зустрічі Голови ВАСУ Нечитайла О.М. з Послом, Координатором проектів ОБСЄ в Україні Вайдотасом Вербою підписано Меморандум про співробітництво між Вищим адміністративним судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Участь у зустрічі також взяли начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П., а також національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька.

 

27–28 січня

У м. Запоріжжя відбувся тренінг на тему «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика». Участь у заході взяли судді та працівники апарату судів Дніпропетровського апеляційного адміністративного округу. З боку ВАСУ участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. (лектор) та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. Захід організовано спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Ради Європи (проект «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі»).  

 

27-30 січня

Начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики і судової статистики ВАСУ  Тимченко О.І. взяла участь у семінарі  з доопрацювання матеріалів навчальної програми з питань судового адміністрування (другий етап) та формування команди викладачів, який був проведений Державною судовою адміністрацією  України та Національною школою суддів України за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та участі Університету штату Мічиган (США) у м. Яремче.

 

 

Лютий

 

4 лютого

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва            Пилипець С.В. взяла участь у зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права. Захід було проведено Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

6 лютого

Cуддя ВАСУ Ситников О.Ф., начальник управління електронного документального забезпечення Магрело В.Д., помічник Голови ВАСУ Жароїд І.В. та головний спеціаліст управління забезпечення роботи першої судової палати Замега Ю.І. взяли участь у круглому столі «Функціонування в судах систем електронного документообігу: поточний стан та перспективи розвитку» (м. Київ).

12 лютого

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва           Пилипець С.В. взяла участь у засіданні координаційної ради проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні  «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Київ).

13 лютого

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у Консультаційному форумі «15 років Координатора проектів ОБСЄ в Україні: погляд  у минуле для визначення подальшої стратегії допомоги країні» з нагоди 15-річчя ратифікації Верховною Радою України Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо створення нової форми співробітництва (м. Київ).

18 лютого

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., секретар другої судової палати, член Вищої ради юстиції Муравйов О.В., судді ВАСУ           Кочан В.М., Чумаченко Т.А. та Цуркан М.І., а також начальник відділу міжнародно-правого співробітництва Пилипець С.В. взяли участь в офіційному відкритті проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» (м. Київ).

19-20 лютого

Суддя ВАСУ Сорока М.О. за підтримки ОБСЄ взяв участь у Регіональному семінарі з питань доступу до правосуддя з питань навколишнього середовища для Південного Кавказу та країн Східної Європи, який проходив у            м. Тбілісі (Грузія).

20 лютого

Судді ВАСУ Леонтович К.Г. та Черпіцька Л.Т. взяли участь у зустрічі з представниками компаній – членів Американської торгівельної палати в Україні з метою обговорення питань  розгляду спорів за участі митних органів.

26-27 лютого

У м. Львів відбувся тренінг на тему «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика». Участь у заході взяли судді та працівники апарату судів Львівського апеляційного адміністративного округу. З боку ВАСУ участь у заході взяв заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. Захід організовано спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Ради Європи (проект «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі»).  

27 лютого

Начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики і судової статистики Тимченко О.І. взяла участь у додатковій зустрічі викладачів навчальної програми з питань судового адміністрування (2-й етап) з метою обговорення в групах навчальних планів та підготовки до викладання, яка відбулася у м. Київ. Захід було проведено Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та Державною судовою адміністрацією України.

 

Березень

 

3-4 березня

У м. Одеса відбувся тренінг на тему «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика». Участь у заході взяли судді та працівники апарату судів Одеського апеляційного адміністративного округу. Захід організовано спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Ради Європи (проект «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі»).  

4 березня

У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Нечитайло О.М. з  представниками Міжнародної організації з права розвитку (IDLO). Міжнародну сторону представили спеціальний посланець IDLO Вільям Пейтон, спеціаліст IDLO з реформування системи правосуддя Моніка Мартінез та радник IDLO з правових питань в Україні             Шкляр С.Г. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В.

5 березня

У ВАСУ відбулася зустріч Голови ВАСУ Нечитайла О.М. з експертом МВФ Девідом Хертнестом, метою якої стало обговорення питань щодо процедури розгляду податкових спорів. Експерта супроводжував  заступник директора департаменту міжнародних зв’язків Державної фіскальної служби України Супрун С.П. З боку ВАСУ у зустрічі також взяли участь секретар другої судової палати Муравйов О.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва  Пилипець С.В., заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду              Паляничко А.О. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.

 

9-10 березня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л. взяли участь у регіональному круглому столі на тему: «Вирішення виборчих спорів у країнах Східної Європи та Південного Кавказу: доступ до правосуддя та ефективні засоби захисту прав», який проходив у м. Варшава (Республіка Польща). Захід був організований Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ).

11 березня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва      Пилипець С.В. взяла участь у зустрічі представників проектів міжнародної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права. Захід було проведено Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

12-13 березня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва              Пилипець С.В., начальник фінансово-економічного управління             Щавінська Т.М., начальник управління електронного документального забезпечення Магрело В.Д., заступник начальника фінансово-економічного управління Антихович А.С.                          взяли участь у круглому столі «Стратегічне планування, бюджет та інформаційні системи сектору юстиції», який відбувся  в рамках реалізації Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

16 – 18 березня

У рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні  «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» відбулося засідання робочої групи з розробки навчальних курсів щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в рамках стандартизованої двотижневої програми підготовки суддів адміністративної юрисдикції. До складу робочої групи увійшли судді ВАСУ Ситников О.Ф. та Стрелець Т.Г., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В., заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В. та суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М. 

17 березня

Начальник відділу інформаційних технологій Двойленко І.В., начальник управління електронного документального забезпечення Магрело В.Д. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. взяли участь у зустрічі представників органів державної влади з експертом ЄС Лораном Поте. Зустріч була організована Представництвом ЄС в Україні в рамках підготовки трьох проектів міжнародної технічної допомоги за програмою ЄС «Підтримка управління процесами міграції та надання притулку в Україні».

19 березня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва          Пилипець С.В. взяла участь у зустрічі представників органів державної влади з експертом ЄС Пітером ван Крікеном. Зустріч була організована Представництвом ЄС в Україні в рамках підготовки трьох проектів міжнародної технічної допомоги за програмою ЄС «Підтримка управління процесами міграції та надання притулку в Україні».

19-20 березня

У м. Харків відбувся тренінг на тему «Доступ до публічної інформації: законодавство та практика». Участь у заході взяли судді та працівники апарату судів Харківського та Донецького апеляційних адміністративних округів. З боку ВАСУ участь у заході взяли суддя ВАСУ Ємельянова В.І. та заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. Захід організовано спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Ради Європи (проект «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі»).  

20 березня

У ВАСУ відбулася зустріч з експертом ЄС Лораном Поте з метою обговорення питань підготовки проекту 2 «Впровадження інформаційних та комунікаційних технологій в управлінні міграційними процесами» за програмою ЄС «Підтримка управління процесами міграції та надання притулку в Україні». З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли начальник відділу інформаційних технологій Двойленко І.В., начальник управління електронного документального забезпечення Магрело В.Д., начальник відділу впровадження електронного документообігу управління електронного документального забезпечення Сизоненко Я.О. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.

23 березня

Суддя ВАСУ Олексієнко М.М. взяв участь у зустрічі з делегацією Європейської асоціації суддів, яка була присвячена обговоренню питань проведення люстрації суддів і була організована Асоціацією суддів України.

 

У ВАСУ відбулася зустріч з експертом ЄС Пітером ван Крікеном з метою обговорення питань підготовки проекту 1 «Удосконалення законодавства, інституційна розбудова і розвиток спроможності у сфері управління процесами міграції та надання притулку в Україні», а також проекту 3 (початкова концепція) «Моніторинг впровадження міграційної політики в Україні, включаючи питання надання притулку» за програмою ЄС «Підтримка управління процесами міграції та надання притулку в Україні». Участь у зустрічі з боку ВАСУ взяли суддя ВАСУ Олендер І.Я., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та головний спеціаліст цього відділу Мудрак Д.О., а також заступник начальника управління – начальник відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики та судової статистики Присяжна О.М.

 

 

У ВАСУ відбулося продовження зустрічі з експертом ЄС Лораном Поте, а також міжнародним експертом МОМ з питань застосування інформаційно-комунікаційних технологій в управлінні міграційними процесами Ніколя Раунс з метою обговорення питань підготовки проекту 2 «Впровадження інформаційних та комунікаційних технологій в управлінні міграційними процесами» за програмою ЄС «Підтримка управління процесами міграції та надання притулку в Україні». З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли начальник відділу інформаційних технологій Двойленко І.В., начальник управління електронного документального забезпечення Магрело В.Д.,  начальник  відділу міжнародно-правового співробітництва           Пилипець С.В. та головний спеціаліст цього відділу Мудрак Д.О.

24 березня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. та начальник відділу міжнародно-правого співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у другому засіданні робочої групи проекту РЄ «Підтримка реформ системи суддівської відповідальності в Україні» (м. Київ).

25 березня

Секретар другої судової палати, член Вищої ради юстиції              Муравйов О.В., суддя ВАСУ Кочан В.М. та заступник начальника відділу міжнародно-правого співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у круглому столі на тему «Імплементація загальних заходів рішення ЄСПЛ «Олександр Волков проти України», який був організований проектом РЄ «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» у м. Київ.

 

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. взяла участь у заключній зустрічі представників органів державної влади з експертами ЄС Пітером ван Крікеном та Лораном Поте. Зустріч була організована Представництвом ЄС в Україні в рамках підготовки трьох проектів міжнародної технічної допомоги за програмою ЄС «Підтримка управління процесами міграції та надання притулку в Україні».

 

Квітень

 

8 – 9 квітня

У рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні  «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя»  у м. Київ проведено навчальний семінар з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя. Участь у заході взяли судді апеляційних та окружних адміністративних судів, представники Національної школи суддів України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Тренерами під час заходу виступили судді ВАСУ Ситников О.Ф. та Стрелець Т.Г., суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенко С.А.,  суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В.С., суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М., суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П., а також експерти проекту Маркіян Бем, Назар Кульчицький, Ірина Кушнір та Тетяна Фулей.

9-10 квітня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла участь у зустрічі членів робочої групи з підготовки коментаря до Кодексу суддівської етики, яка була організована Радою суддів України за підтримки Проекту Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» у м. Київ.

 

10 квітня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва           Пилипець С.В. взяла участь у засіданні координаційної ради проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні  «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» (м. Київ).

14 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч з експертами проекту Twinning «Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні», яким  передбачено проведення у 2016 році семінарів для суддів адміністративних судів. З боку ВАСУ участь у зустрічі взяли судді ВАСУ Цуркан М.І. та Голяшкін О.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О.

 

21 – 22 квітня

Відбувся візит української делегації до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Французька Республіка). До складу делегації увійшли: заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., судді ВАСУ          Заяць В.С., Кочан В.М. та Рецебуринський Ю.Й., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики ВАСУ Богданюк Н.Л., начальник відділу узагальнення судової практики ВАСУ Котвицький В.Л. та  головний консультант цього відділу Перепелюк В.Г., голова Запорізького окружного адміністративного суду Прудивус О.В., голова Сумського окружного адміністративного суду Шаповал М.М., заступник голови Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., а також представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Офісу Ради Європи в Україні.

22 – 23 квітня

У рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні  «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя»  у м. Львів проведено навчальний семінар з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя. Участь у заході взяли судді апеляційних та окружних адміністративних судів, представники Національної школи суддів України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Тренерами під час заходу виступили судді ВАСУ Ситников О.Ф. та Стрелець Т.Г., суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенко С.А.,  суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В.С., суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М., суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П., а також експерти проекту Маркіян Бем, Назар Кульчицький, Ірина Кушнір та Тетяна Фулей.

22-25 квітня

В рамках двостороннього співробітництва ВАСУ з Верховним адміністративним судом Литви відбувся візит делегації ВАС Литви до України у складі суддів Віргінії Вольскене, Далі Вішінскене, Романаса Клішаускаса, Лаймутіса Алехнавічуса та керівника апарату ВАС Литви Зенонаса Каралюса. В рамках візиту відбулися такі заходи:

-  22 квітня зустріч Голови ВАСУ Нечитайла О.М. з делегацією. У зустрічі від ВАСУ також взяли участь заступник Голови ВАСУ Ліпський Д.В., секретар другої судової палати Муравйов О.В., судді Гончар Л.Я. та Леонтович К.Г., керівник апарату суду Кайдашев Р.П., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва              Пилипець С.В. та головний спеціаліст відділу Мудрак Д.О.;

-  23 квітня зустріч делегації з працівниками апарату ВАСУ, участь у якій взяли керівник апарату ВАСУ Кайдашев Р.П., заступник керівника апарату ВАСУ Шевченко О.М., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник управління електронного документального забезпечення                Магрело В.Д., начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Тимченко О.І., прес-секретар ВАСУ Швенько М.С. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Також для членів делегації було проведено екскурсію приміщеннями ВАСУ, під час якої вони ознайомилися із роботою структурних підрозділів апарату ВАСУ (канцелярія, управління електронного документального забезпечення, управління з питань забезпечення діяльності суду), оглянули зали судових засідань;

-  24 квітня візит делегації до Чернігівського окружного  адміністративного суду з метою ознайомлення з роботою адміністративних судів першої інстанції. Участь у зустрічі з представниками ВАС Литви взяли голова суду Добрянський В.В., судді Лобан Д.В., Падій В.В., Бородавкіна С.В., а також керівник апарату ЧОАС Бойко Т.М.

 

24 квітня

Суддя ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у Міжнародному форумі по боротьбі з підробками та піратством, який було організовано Державною службою інтелектуальної власності у співробітництві з Всесвітньою організацією охорони інтелектуальної власності                 у м. Київ.

 

Суддя ВАСУ Федоров М.О. взяв участь у семінарі «Оцінювання професійної діяльності суддів», який було організовано Вищою кваліфікаційною комісією суддів України спільно з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» у м. Київ

27 квітня – 1 травня

На базі Київського національного університету  імені Тараса Шевченка та Львівського національного університету  імені Івана Франка  (м. Київ та м. Львів) відбулася перша Щорічна міжуніверситетська весняна школа «Право на життя в міжнародному та національному законодавстві». Учасниками заходу стали представники органів державної влади України, Європейського суду з прав людини, науковці, провідні міжнародні та національні експерти у сфері захисту прав людини, а також кращі студенти-магістри, відібрані на конкурсній основі. Від ВАСУ учась у роботі Школи взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та заступник начальника цього відділу Бондарчук В.П., головний спеціаліст відділу узагальнення судової практики Іваненко А.О.

28 квітня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. та начальник відділу міжнародно-правого співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у третьому засіданні робочої групи проекту РЄ «Підтримка реформ системи суддівської відповідальності в Україні» (м Київ).

 

Травень

 

3 – 18 травня

В рамках українсько-канадського проекту «Судова освіта для економічного розвитку» голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О.,  голова Одеського окружного адміністративного суду Глуханчук О.В. та його заступник               Катаєва Е.В. у складі української делегації взяли участь у візиті до           м. Торонто, Вінніпег, Оттава та Монреаль (Канада) з метою ознайомлення із практичним застосуванням процедури досудового врегулювання спорів за допомогою судді.

5 – 7 травня

У м. Кам’янець-Подільський в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» спільно з іншими партнерами проекту (Верховний Суд України, Національна школа суддів України) проведено засідання робочої групи із розробки навчального курсу щодо права власності в аспекті застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини для суддів загальної та адміністративної юрисдикції. До складу робочої групи увійшли судді загальних, адміністративних та господарських судів. Зокрема, за напрямком адміністративна юрисдикція працювали судді ВАСУ Стрелець Т.Г. та Юрченко В.П., суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Пилипець С.В., суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенко С.А., суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В.С. та суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П

11-15 травня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла участь у міжнародній конференції на тему «Зміцнення потенціалу судової влади у Східній Європі», яка проходила у м. Бухарест (Румунія). Візит організовано Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» спільно з Радою суддів України.

12-13 травня

Суддя ВАСУ Юрченко В.П. взяла участь у засіданні робочої групи з розробки навчального курсу «Дисциплінарна відповідальність судді», яке було організовано Національною школою суддів України в рамках українсько-канадського проекту «Судова освіта для економічного розвитку» (м. Київ).

14 – 15 травня              

У рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні  «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя»  у м. Дніпропетровськ проведено навчальний семінар з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя. Участь у заході взяли судді апеляційних та окружних адміністративних судів, представники Національної школи суддів України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Тренерами під час заходу виступили судді ВАСУ Ситников О.Ф. та Стрелець Т.Г., суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенко С.А.,  суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В.С., суддя Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л.М., суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П., а також експерти проекту Маркіян Бем, Назар Кульчицький, Ірина Кушнір та Тетяна Фулей.

17-25 травня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А взяла участь у візиті делегації Ради суддів України до м. Вільнюс (Литва), який відбувся в рамках реалізації Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» і був присвячений суддівському самоврядуванню та незалежності судової влади.

29 травня

Суддя ВАСУ Цвіркун Ю.І. в якості доповідача взяв участь у Щорічній міжнародній конференції Естонського співтовариства офіцерів військового права, присвяченій обговоренню питання створення спеціальної системи військових судів в Естонії. Захід відбувся у м. Тарту (Естонія).             

 

 

Червень

 

3 червня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва           Пилипець С.В. взяла участь у зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права. Захід було проведено Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

 

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. та заступник начальника відділу міжнародно-правого співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у підсумковій зустрічі національних експертів проекту «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» по співпраці з ВККС та у четвертому засідання робочої групи проекту (м. Київ).

9-10 червня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А.  взяла участь у семінарі «Проблемні питання застосування Кримінального процесуального кодексу України», який був організований  Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» у м. Львів. Програма заходу включала обговорення питань суддівської етики, які постають перед суддями в контексті нового законодавства.

11-12 червня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла участь у апробації навчального курсу Національної школи суддів України «Суддівська етика» на базі її Львівського регіонального відділення. Захід був організований за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

 

15-17 червня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва           Пилипець С.В. взяла участь у восьмій зустрічі робочої групи з доступу до правосуддя в рамках механізму Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція). Захід відбувся у м. Женева (Швейцарія) і був організований Економічною комісією ООН для Європи (UNECE).

15 – 19 червня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М., суддя ВАСУ Ситников О.Ф. та суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. взяли участь у візиті української делегації до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Французька Республіка), який відбувся в рамках реалізації проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні  «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя»

16-17 червня

Начальник відділу судової статистики управління вивчення судової практики і судової статистики Тимченко О.І. взяла участь у зустрічі викладачів другого етапу навчальної програми з питань судового адміністрування та церемонії вручення сертифікатів Університету штату Мічиган (США), Проекту США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя», Державної судової адміністрації та Національної школи суддів України. Заходи відбулися у м. Київ.

17 червня

Судді ВАСУ Леонтович К.Г., Черпіцька Л.Т. та Цуркан М.І. взяли участь у роботі круглого столу «Виконання рішень Європейського суду з прав людини», який відбувся у м. Київ і був організований Міністерством юстиції України та Офісом Ради Європи в Україні.

 

19 червня

Суддя ВАСУ Олексієнко М.М. та начальник відділу міжнародно-правого співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у офіційному відкритті проекту ЄС та РЄ «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні», яке відбулося у м. Київ.

 

 

Суддя ВАСУ Цуркан М.І. взяв участь у Міжнародному форумі «Правова реформа в Україні: європейський вектор», який був організований Вінницьким апеляційним адміністративним судом спільно з Асоціацією правників України та Юридичною групою LCF  (м. Вінниця)

23-24 червня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла участь у засіданні робочої групи проекту Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» з підготовки коментаря до Кодексу суддівської етики, яке відбулося у м. Київ.

25 червня

Суддя ВАСУ, член Ради суддів України Чумаченко Т.А. взяла участь у круглому столі «Конфлікт інтересів у суддівській діяльності: визначення, види та шляхи вирішення», який було проведено Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»  за сприяння Ради суддів України та Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» у м. Київ.

 

 

 

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру