Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Міжнародне співробітництво Вищого адміністративного суду України у першому півріччі 2017 року

  

 

                                                                               

Січня

 

23 січня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь в експертній дискусії з питань актуальності реформування арбітражних інституцій в Україні, що відбулася у рамках Проекту Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” (м. Київ)

24 січня

Голова ВАСУ Нечитайло О.М. і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у другому засіданні Керівного комітету Проекту Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” (м. Київ)

27 січня

Радник Голови ВАСУ Поляничко А.О. взяв участь у зустрічі з компаніями-членами Американської торговельної палати в Україні з метою обговорення останньої практики розгляду податкових спорів, зокрема ПДВ, організованій Американською торговельною палатою в Україні (м. Київ)

31 січня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у міжвідомчій нараді за участі представників органів державної влади, залучених до виконання Плану дій Ради Європи для України на 2015–2017 роки, та представників Офісу Ради Європи в Україні (м. Київ)

 

Лютий

 

1 лютого

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяв участь у зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права, організованій Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Програма реформування сектору юстиції “Нове правосуддя” (м. Київ)

2 лютого

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у другому засіданні наглядової ради Проекту Ради Європи “Реформа виборчої практики в Україні”
(м. Київ)

9 лютого

У ВАСУ в рамках співпраці з ОБСЄ відбулася зустріч із експертами Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ), які готують експертний висновок щодо Закону України “Про судоустрій і статус суддів”. Участь у заході взяли                  в.о. Голови ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., секретар другої судової палати ВАСУ Олендер І.Я., начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л., начальник відділу узагальнення судової практики Котвицький В.Л., головний спеціаліст відділу інформаційно-комунікаційної діяльності суду Гаєвська Г.Є., провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Литвин М.О.

21 лютого

Радник Голови ВАСУ Поляничко А.О. взяв участь у VIII щорічній конференції PwC Україна, присвяченій обговоренню актуальних питань у сфері податкових спорів, організованій Адвокатським об’єднанням “ПрайсуотерхаусКуперс Лігал” (PwC Україна) (м. Київ)

23 лютого

Начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Богданюк Н.Л. взяла участь у круглому столі з обговорення особливостей виконання пілотного рішення ЄСПЛ у справі “Юрій Миколайович Іванов проти України”, організованому Урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ у рамках спільно з Проектом Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” (м. Київ)

24 лютого

Начальник відділу узагальнення судової практики Котвицький В.Л. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у презентації висновків експертів Ради Європи щодо новоприйнятого Закону України “Про Вищу раду правосуддя” та Регламенту Вищої ради правосуддя, організованій Проектом Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” (м. Київ)

27 лютого

Начальник відділу узагальнення судової практики Котвицький В.Л. взяв участь у засіданні міжвідомчої робочої групи, створеної з метою оцінки перспектив оскарження рішення ЄСПЛ “Куликов та інші проти України” та вирішення інших питань щодо можливих майбутніх рішень ЄСПЛ, пов’язаних з діяльністю суддів і проведенням судової реформи в Україні, організованому Урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ (м. Київ)

27–28 лютого

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у десятій зустрічі робочої групи з доступу до правосуддя в рамках механізму Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція). Захід був організований Економічною комісією ООН для Європи (UNECE) і відбувся у м. Женева (Швейцарія)

 

Березень

 

3 березня

 

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права, організованій Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Програма реформування сектору юстиції “Нове правосуддя”  (м. Київ)

У ВАСУ проведено прийом делегації студентів магістерської програми “Права людини та демократизація на Кавказі” юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яка реалізовується відповідно до Угоди про наукову, навчальну та культурну співпрацю між КНУ імені Тараса Шевченка та Єреванським державним університетом (Вірменія). Участь у заході взяли Голова ВАСУ Нечитайло О.М., суддя ВАСУ Головчук С.В., в.о. начальника відділу відправки та обліку документів Гусєва Н.В., начальник відділу адміністрування загальнодержавних реєстрів та баз даних управління інновацій Сирота П.В., науковий консультант науково-аналітичного відділу управління забезпечення діяльності керівництва суду Базов В.П., головний спеціаліст відділу інформаційних технологій та захисту інформації Вишнівський Д.А., помічник судді Маркевич Т.Л., головні спеціалісти відділу інформаційно-комунікаційної діяльності суду Гаєвська Г.Є. та Мальченко Т.С., провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Литвин М.О.

14 березня

У ВАСУ відбулася зустріч із директором Центру прикладних досліджень і навчання, експертом із запровадження ефективних програм вирішення виборчих спорів Чадом Вікері. Участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник науково-аналітичного відділу управління забезпечення діяльності керівництва суду Бєлова О.І., головний консультант відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики та судової статистики Геоня Є.М., провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Литвин М.О.

15 березня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. та науковий консультант відділу узагальнення судової практики Богашева Н.В. взяли участь у міжнародній конференції “Фінансування політичних партій в Україні: чинне законодавство, поточний стан та перспективи”, яка була організована Радою Європи у рамках проектів “Сприяння реформуванню виборчого законодавства та проведенню конституційної реформи”, “Реформа виборчої практики в Україні” та Проекту Рамкової програми співробітництва Ради Європи та Європейського Союзу для країн Східного партнерства “Боротьба з корупцією в Україні” (м. Київ)

16 березня

 

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., начальник науково-аналітичного відділу управління забезпечення діяльності керівництва суду Бєлова О.І. та науковий консультант відділу узагальнення судової практики Богашева Н.В. взяли участь у круглому столі “Міжнародні стандарти та українські практики урегулювання виборчих спорів”, організованому Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) спільно з Венеціанською Комісією РЄ (м. Київ)

У рамках співпраці з Управлінням ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН) начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у першій зустрічі робочої групи в рамках спільної ініціативи Європейського Союзу та УНЗ ООН щодо профілактики та протидії торгівлі людьми і контрабанди мігрантів “GLO.ACT” (м. Київ)

24 березня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у Міжнародній конференції “Право на свободу та особисту недоторканість в Україні: перехід до верховенства права”, організованій Верховним Судом України спільно з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва, Радою Європи (Проект “Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні”, який фінансується Урядом Данії), Координатором проектів ОБСЄ в Україні (Проект “Гарантування та дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”, що фінансується Урядом Канади)
(м. Київ)

 

Квітень

 

5 квітня

 

У ВАСУ відбулася зустріч заступника Голови ВАСУ Смоковича М.І. із заступником Представника УВКБ ООН в Україні Ноель Калхун, участь у якій з боку ВАСУ також взяли начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і головний спеціаліст цього відділу Мудрак Д.О. З боку УВКБ ООН участь у зустрічі взяв  радник УВКБ ООН з правових питань Дмитро Плечко

Провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Литвин М.О. взяв участь у зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права, організованій Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Програма реформування сектору юстиції “Нове правосуддя”  (м. Київ)

6–7 квітня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь в апробації навчального курсу “Застосування статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини” для суддів кримінальної спеціалізації, проведеній у рамках Проекту ОБСЄ “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” (м. Одеса)

10 квітня

У ВАСУ відбулася зустріч із експертами проекту Twinning “Впровадження кращого європейського досвіду з метою посилення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини для захисту прав і свобод людини”, участь у якій взяли радник ВАСУ Цуркан М.І., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В., начальник правового управління Демченко В.К., начальник відділу узагальнення судової практики Котвицький В.Л., науковий консультант цього відділу
Перепелюк В.Г., головний консультант відділу вивчення судової практики управління вивчення судової практики та судової статистики Геоня Є.М., головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Мудрак Д.О. Проект Twinning представляли директор Інституту права Литовської Республіки Юргіта Паужайте-Кулвінскене, постійний радник Проекту Twinning Аушра Раулічкіте, начальник відділу правових досліджень та інформації Верховного адміністративного суду Литовської Республіки Аудроне Гедмінтайте, старший науковий співробітник Інституту права Литовської Республіки Сальвія Кавальне

18 квітня

 

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у восьмому засіданні Координаційної групи Проекту Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” (м. Київ)

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у консультаційній зустрічі щодо обговорення та узгодження пріоритетів Плану дій Ради Європи для України на 2018–2020 роки (м. Київ)

20–21 квітня

Спільно з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців ВАСУ у м. Київ організовано та проведено семінар для суддів апеляційних та окружних адміністративних судів на тему: “Міжнародні стандарти та судова практика з питань процедури визначення статусу біженця”. Участь у заході з боку ВАСУ взяли заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., суддя ВАСУ Швець В.В., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. і головний спеціаліст цього відділу Мудрак Д.О., головний консультант відділу вивчення судової статистики управління вивчення судової практики та судової статистики Домбровський І.В. В якості експертів запрошено суддів – членів Міжнародної асоціації суддів, які розглядають справи, пов’язані з наданням статусу біженця (IARLJ):  президента Асоціації Кателяйне Деклерк (Бельгія), суддю Суду першої інстанції міста Гаарлем (Надерланди), екс-президента Асоціації Себастьяна де Грута та старшого суддю Адміністративного суду Республіки Словенія, професора Боштіана Залара

20–21 квітня

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяв участь в апробації навчального курсу "Застосування статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини” для суддів адміністративної спеціалізації, організованій у рамках Проекту ОБСЄ “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” (м. Львів)

25–26 квітня

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяв участь у семінарі для правоохоронних органів та суддів з питань проведення фінансових розслідувань у справах протидії торгівлі людьми, організованому Міністерством соціальної політики України спільно з Групою експертів  із  заходів  стосовно  протидії торгівлі людьми (GRETA) (м. Київ)

26–28 квітня

Представники ВАСУ – секретар другої судової палати Олендер І.Я., судді ВАСУ Калашнікова О.В., Мороз Л.Л., Швець В.В., керівник апарату Шевченко О.М., заступник керівника апарату Черніков П.О., начальник відділу міжнародно-правового співробітництва             Пилипець С.В., начальник управління забезпечення діяльності керівництва суду Перова О.В., начальник відділу узагальнення судової практики Котвицький В.Л., начальник відділу аналітично-статистичної роботи управління вивчення судової практики та судової статистики Тимченко О.І., помічник судді Савченко А.В. – взяли участь у семінарі з прозорого та ефективного судового управління. Захід  організовано Програмою розвитку комерційного права  Міністерства торгівлі США (CLDP) спільно з ВАСУ, Вищим господарським судом України і Вищою радою правосуддя. Також участь у семінарі взяли судді апеляційних адміністративних судів, Житомирського та Київського окружних адміністративних судів і Окружного адміністративного суду міста Києва (м. Київ)

 

Травень

 

26 травня

Головний спеціаліст з питань запобігання і протидії корупції ВАСУ Дагер А.В. взяла участь у круглому столі “Врегулювання конфлікту інтересів у судовій системі України”, організованому Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Програма реформування сектору юстиції “Нове правосуддя” (м. Київ)

26–27 травня

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у Міжнародній науковій конференції на тему: “Пост-конфліктне правосуддя в Україні”, організованій Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Програма реформування сектору юстиції “Нове правосуддя”
(м. Київ)

29 травня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та суддя ВАСУ
Блажівська Н.Є взяли участь у конференції “Нове процесуальне законодавство – шлях до ефективності судової влади”, організованій у рамках співпраці з Проектом Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” (м. Львів)

31 травня

 

Головний спеціаліст прес-служби Гаєвська Г.Є. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у презентації результатів моніторингу веб-сайтів судів, організованій Проектом Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” (м. Київ)

Головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяв участь у дев‘ятому засіданні Координаційної групи Проекту Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні (м. Київ)

 

Червень

 

7 червня

Начальник відділу інноваційного розвитку суду управління інновацій Силкін В.С. і головний спеціаліст цього відділу Ранцевич Ю.В. взяли участь у зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права, організованій Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Програма реформування сектору юстиції “Нове правосуддя”  (під час зустрічі також відбулася презентація досвіду Одеської області у впровадженні електронного суду) (м. Київ) 

12 червня

 

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І., судді ВАСУ Мороз Л.Л., Стрелець Т.Г., Блажівська Н.Є. та головний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Бондарчук В.П. взяли участь у круглому столі “Стандарти Ради Європи щодо оцінювання суддів і Регламент Громадської ради доброчесності”, організованій Проектом Ради Європи “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” (м. Київ)

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у засіданні Керівного комітету з імплементації Плану дій Ради Європи для України, організованому МЗС (м. Київ)

26 червня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Пилипець С.В. взяли участь у національній презентації документу Венеціанської Комісії “Rule of Law Checklist”, організованій Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Програма реформування сектору юстиції “Нове правосуддя” спільно з Радою з питань судової реформи, Венеціанською Комісією та Радою Європи (м. Київ)

29 червня

Заступник Голови ВАСУ Смокович М.І. взяв участь в експертному обговоренні на тему “Адміністративне судочинство: реформування в Україні та досвід Польщі”, організованому Центром польських правових наук (м. Київ)

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва
Пилипець С.В. взяла участь у круглому столі з питань обговорення пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства, що регулює правовий статус особи без громадянства. Захід був організований МВС України, спільно з ДМС України та УВКБ ООН


  


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру