Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло зустрівся з експертом Міжнародного валютного фонду

5 березня 2015 року відбулася зустріч Голови Вищого адміністративного суду України Олександра Нечитайлаз експертом Міжнародного валютного фонду Девідом Хертнестом.
 
Від Вищого адміністративного суду участь у заході також взяли секретар другої судової палати Олексій Муравйов, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Антон Паляничко.
 
Метою зустрічі стало обговорення питань розгляду адміністративними судами України податкових спорів. На початку зустрічі Девід Хартнест розповів, що має більш ніж 35-річний досвід роботи у сфері податків. Зокрема, до 2012 року він займав посаду Голови Служби податків і зборів Великої Британії. Він повідомив, що це вже другий його візит до України цього року в якості експерта Міжнародного валютного фонду. Метою його нинішнього візиту є надання консультацій Державній фіскальній службі України щодо стратегічного планування її діяльності, а також вивчення української системи розгляду податкових спорів. Девід Хартнест також зазначив, що ДФС повідомила його, що до судів подається багато скарг на рішення податкових органів, і відтак ДФС має намір вжити певні заходи щодо вдосконалення своєї діяльності з тим, щоб зменшити ці показники. Експерт зауважив, що за результатами цього візиту він має підготувати звіт, і на його глибоке переконання саме судді можуть об’єктивно вказати на недоліки у роботі системи. Тому він звернувся до представників ДФС із проханням організувати його зустрічі із суддями усіх інстанцій, які безпосередньо розглядають податкові спори.
 
Секретар другої судової палати Олексій Муравйов розповів експерту про процедуру розгляду податкових спорів у адміністративних судах України. Він також зазначив, що в Україні існує 2 системи оскарження рішень податкових органів – адміністративне оскарження та оскарження в судовому порядку. Ці системи між собою незалежні, проте звернення до суду виключає можливість використання адміністративного оскарження.
 
Учасники зустрічі також обговорили можливі шляхи зменшення в Україні кількості позовів платників податків на рішення податкових органів. Голова ВАСУ Олександр Нечитайло зауважив, що одним із варіантів вирішення цієї проблеми могло б стати створення незалежного адміністративного органу з розгляду скарг платників податків, при обов’язковій умові виведення його із системи фіскальних органів. Звернення до такого органу має бути обов’язковою передумовою перед зверненням позивача до суду.
 

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру