Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

У ВАСУ обговорили проект документу багаторічної стратегії захисту біженців, осіб без громадянства та внутрішньо переміщених осіб

В п’ятницю, 21 липня 2017 року у Вищому адміністративному суді України відбулась зустріч із співробітниками Представництва УВКБ ООН в Україні, метою якої стало обговорення Багаторічної стратегії УВКБ ООН із захисту та пошуку рішень із залученням багатьох партнерів на 2017 – 2020 роки. 

Від ВАСУ в обговоренні взяли участь в.о. Голови ВАСУ Михайло Смокович, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та головний спеціаліст цього відділу Дарина Мудрак. УВКБ ООН представляли заступник Представника УВКБ ООН в Україні Ноель Калхун,  старший радник УВКБ з правових питань Юг Біссо та радник УВКБ з правових питань Дмитро Плечко.

«Ми звернулись до Вищого адміністративного суду України з метою довгострокової співпраці, а також з метою отримання рекомендацій, свого бачення та можливо внесення деяких правок до проекту документу багаторічної стратегії захисту біженців, осіб без громадянства та ВПО» - пояснила Ноель Калхун.

 Представлений документ містить в собі ідеї та рекомендації, отримані від партнерів під час консультації, проведеної у березні 2017 р., а також від біженців, шукачів притулку та внутрішньо переміщених осіб під час колективної оцінки, і рекомендації з проекту доповіді за результатами зовнішньої оцінки діяльності УВКБ ООН в Україні.

Варто зазначити, що одним із напрямів Стратегії є співпраця з судовою системою у питаннях захисту прав ВПО, в тому числі шляхом навчання та підтримки стратегічно важливих судових процесів, а також зміцнення потенціалу Державної міграційної служби України та судової системи шляхом проведення тренінгів, навчання, заходів щодо забезпечення якості та регулярного обміну інформації з метою забезпечення справедливої та ефективної процедури визнання статусу біженця.

Під час обговорення Михайло Смокович висловив готовність до співпраці, адже ВАСУ з часу свого створення завжди приділяв значну увагу питанням захисту прав біженців, а зараз – і питанням захисту прав переселенців.  Він звернув увагу на ряд проблем, з якими зіштовхуються біженці та внутрішньо переміщені особи та наголосив на необхідності посилення захисту їх прав, зокрема виборчих прав. В країнах Західної Європи є стандартом надання іноземцям, інтегрованим у місцеву громаду, прав брати участь у місцевих виборах, тоді як в Україні її власні громадяни наразі зіштовхуються із певними труднощами.  

Наприкінці зустрічі обидві сторони висловили взаємну подяку за змістовну розмову. В.о. Голови ВАСУ запевнив колег з УВКБ ООН, що адміністративні суди України співпрацюватимуть з ними і надалі.


 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру