Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Експерти Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» вивчали структуру ВАСУ

18 та 19 квітня 2016 року делегація експертів проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» знайомилася зі структурою Вищого адміністративного суду України, завданнями та функціями підрозділів апарату суду.

 

У рамках згаданого Проекту ЄС було заплановано низку заходів щодо оптимізації роботи апарату суду, а метою цієї експертної місії стала розробка уніфікованих рекомендацій щодо вдосконалення роботи апарату суду касаційної інстанції, зважаючи на їх важливу роль у формуванні судової практики.

 

До складу експертної місії Проекту увійшли Голова Національної судової адміністрації Литви Реда Молієне, викладач Університету імені Миколаса Рьомеріса (Литва) Сальвія Кавальне та голова відділу комунікацій Національної судової адміністрації Литви Жівілє Навіцкайте-Бабкін.

 

 

Під час візиту до ВАСУ з експертами зустрілися секретар третьої судової палати ВАСУ Дмитро Ліпський, керівник апарату ВАСУ Олександр Шевченко, заступник керівника апарату Павло Черніков, а також начальники структурних підрозділів апарату суду. 

Секретар третьої судової палати ВАСУ Дмитро Ліпський ознайомив експертів з роботою судових палат ВАСУ, процедурою розподілу навантаження між суддями, обов’язками та функціями помічника судді, розподілом навантаження між помічником та суддею.  

Керівник апарату суду Олександр Шевченко ознайомив експертів зі структурою апарату суду, а також із функціями та обов’язками його структурних підрозділів. У ході обговорення питань організації роботи апарату Олександр Шевченко розповів про негативні та позитивні аспекти впливу Закону України «Про державну службу», який набирає чинності з 1 травня 2016 року, на діяльність суду.

 

Під час екскурсії судом експертам продемонстрували порядок проходження справ, скарг та інших документів у ВАСУ. Зокрема, начальник загального відділу (канцелярії) Ірина Ткаченко ознайомила з процесом приймання, реєстрації кореспонденції в автоматизованій системі документообігу. Керівник управління інновацій Віктор Магрело продемонстрував гостям процедуру реєстрації справ та їх автоматичного розподілу. Він також повідомив, що завданнями підрозділу є підготовка пропозицій і реалізація проектів, програм, концепцій щодо автоматизації роботи суду, реалізація проекту «Електронний суд» за допомогою використання сучасних технологій.

 

 

Начальник управління забезпечення роботи другої судової палати Олеся Марценюк ознайомила експертів з організацією роботи з підготовки судових справ до розгляду, обов’язками помічника судді, старшого консультанта та секретаря судового засідання, судового розпорядника. Також гості оглянули зали судових засідань, поцікавилися забезпеченням гласності та відкритості адміністративного процесу.

  

 

Начальник Управління вивчення судової практики та судової статистики Наталія Богданюк, начальник Відділу узагальнення судової практики Володимир Котвицький і начальник Управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів начальник Лариса Олійник у ході зустрічі з делегацією ознайомили експертів Проекту зі структурою, завданнями та специфікою роботи цих структурних підрозділів апарату ВАСУ. Учасники зустрічі також обговорили питання діяльності Пленуму ВАСУ та практичні питання гармонізації судової практики. 

Під час зустрічі експертів проекту з начальником відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Оленою Перовою та начальником управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Ларисою Олійник були обговорені питання щодо структури, функцій і навантаження цих структурних підрозділів ВАСУ, розподілу роботи та взаємодії між цими підрозділами, а також щодо науково-методичного забезпечення роботи суду та видавничої діяльності.

 Протягом зустрічі делегації із заступником керівника апарату Павлом Черніковим та начальником управління з питань адміністрування діяльності апарату суду Анатолієм Клочком експерти проекту ЄС ознайомилися зі специфікою роботи цих структурних підрозділів апарату ВАСУ, зумовленою, зокрема, особливостями приміщення суду та фінансування витрат на здійснення його інституціонального розвитку. Представники ВАСУ мали змогу ознайомитися з досвідом судів Литви у сфері державних закупівель.

 Начальник відділу інформаційно-комунікаційної діяльності суду Марія Швенько та начальник відділу по роботі зі зверненнями громадян та надання інформації Олександра Конюк-Білецька ознайомили делегацію експертів проекту зі складом, завданнями, навантаженням і специфікою роботи цих відділів. Також учасники зустрічі обговорили практичні питання забезпечення зовнішньої комунікації суду. 

Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВАСУ Світлана Пилипець ознайомила експертів із міжнародним співробітництвом ВАСУ з іноземними країнами та міжнародними організаціями, членом яких є Україна.  

Також делегація експертів проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» взяла участь у зустрічі зі студентами в рамках Дня відкритих дверей у ВАСУ. 

За підсумками візиту експерти підготують відповідний звіт, що включатиме низку рекомендацій, які будуть представлені до уваги керівництва судів касаційної інстанції.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру