Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представники Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за місцевими виборами в Україні відвідали Вищий адміністративний суд України

21 вересня 2015 року відбулася зустріч Голови ВАСУ Олександра Нечитайла з головою Місії Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ/БДІПЛ) зі спостереження за місцевими виборами в Україні у 2015 році Таною де Зулуетою.

Участь у зустрічі узяли також з боку Вищого адміністративного суду – заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович, суддя ВАСУ Валентина Юрченко, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, головний спеціаліст цього відділу Дарина Мудрак,  з боку Місії – аналітик у сфері права Ксенія Дашуціна та асистент Лілія Ібадова.

Очільник ВАСУ повідомив, що під час всіх виборчих кампаній ВАСУ надавав всіляку підтримку спостерігачам у їх роботі в межах своєї компетенції.

Заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович повідомив, що до ВАСУ, як до суду апеляційної інстанції, надходять спори щодо рішень, дій або бездіяльності Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії. Судом першої інстанції у таких спорах є Київський апеляційний адміністративний суд. Зараз до окружних адміністративних судів вже надходять спори, зокрема, стосовно реєстрації територіальними виборчими комісіями субєктів виборчого процесу.

З метою забезпечення єдності судової практики адміністративних судів при розгляді спорів щодо правовідносин, пов’язаних із виборчим процесом, ВАСУ  за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні і Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» проводить серію з 8 семінарів «Застосування виборчого законодавства на місцевих виборах» для суддів окружних і апеляційних судів всіх адміністративних апеляційних округів. Перший захід буде проведено 25 вересня у м. Львів.

Михайло Смокович також повідомив, що 18 вересня Пленум ВАСУ ухвалив постанови «Про Аналіз стану парламентського виборчого законодавства України: напрямки та шляхи його удосконалення згідно з рекомендаціями Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами та Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії)» та «Про Аналіз стану законодавчої бази про вибори Президента України: напрямки та шляхи удосконалення згідно з рекомендаціями Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами та Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії)».

Керівники ВАСУ завірили, що розгляд справ в адмінсудах України відбувається відкрито і прозоро. Адміністративні суди всебічно сприяють міжнародним спостерігачам в організації проведення ними спостереження за розглядом адміністративними судами виборчих спорів.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру