Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

ВАСУ та Рада Європи обговорили плани щодо співпраці у вдосконаленні розгляду виборчих спорів адміністративними судами України

Судову практику розгляду виборчих спорів та проблеми, які виникають при вирішенні адміністративними судами цих спорів обговорили заступник Голови Вищого адміністративного суду, секретар Пленуму суду Михайло Смокович та менеджер програми Управління зі сприяння у виборчих процесах Дирекції з питань демократичного управління Ради Європи пані Ана Русу під час зустрічі, що відбулася 1 лютого 2016 року у Вищому адміністративному суді України.

У зустрічі також узяли участь начальник Відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та керівник проекту Ради Європи «Реформа виборчої практики в Україні» Інна Зубар.

Візит делегації Ради Європи був присвячений обговоренню майбутніх ініціатив Ради Європи щодо надання допомоги адміністративним судам у виборчій сфері.

Заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович висловив подяку Раді Європи за допомогу у організації серії семінарів з питань застосування виборчого законодавства на місцевих виборах восени 2015 року. «З Вашою допомогою та допомогою наших міжнародних партнерів вдалося підтримати професійний рівень суддів апеляційних і окружних адміністративних судів, а також місцевих загальних судів» - наголосив пан Смокович.

У той же час, як зауважив М. Смокович, важко охопити усіх суддів місцевих судів, як адміністративних, які також розглядають виборчі спори. Тим більше, що виборчий процес скорочений до 50 днів, а також традиційно у нашій країні до виборчого законодавства вносяться зміни перед самими виборами, у зв’язку з чим судова практика застосування судами законодавства з останніми внесеними змінами – відсутня.

Заступник Голови ВАСУ висловив зацікавленість в організації навчальних семінарів для суддів адміністративних судів та місцевих, як адміністративних, у кожній області України. Доцільним є підготовка методичних матеріалів з практики розгляду національними судами виборчих спорів, а також аналіз судової практики Європейського суду з прав людини щодо вирішення даної категорії справ. Також цікавими можуть бути робочі візити українських суддів до іноземних держав зі сталою традицією адміністративної юстиції з метою ознайомлення з їхнім досвідом та судовою практикою з розгляду виборчих спорів.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру