Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

У ВАСУ відбулася зустріч керівництва суду з представниками Місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ зі спостереження за виборами

 

3 жовтня 2014 року у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч керівництва суду з представниками Місії Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ/БДІПЛ) зі спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

З боку Вищого адмінсуду участь у зустрічі взяли Голова суду Олександр Нечитайло, заступник Голови суду Михайло Смокович, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець.

З боку Місії ОБСЄ/БДІПЛ участь у зустрічі взяли керівник Місії Тана де Зулуета, експерт Місії з правових питань Армен Мазманян та асистент експерта Місії з правових питань Інна Зубар.

Під час зустрічі сторони обговорили питання, що стосуються законодавчого регулювання виборів народних депутатів України та вирішення спорів, пов’язаних з виборчим процесом.
 
Голова ВАСУ Олександр Нечитайло повідомив, що справи, пов’язані з виборчим процесом цього року розглядають усі судді ВАСУ не залежно від спеціалізації, а їх наразі працює 84. «Саме тому під час розгляду виборчих справ ми маємо більше різних думок та правових позицій», - зауважив Олександр Нечитайло. Разом з тим Голова суду відзначив, що при вирішенні справ про недотримання вимог щодо постійного проживання в Україні кандидатів у народні депутати, судді у своїх рішеннях намагаються йти назустріч кандидатам.

Також Голова Вищого адмінсуду О. Нечитайло назвав нечіткість виборчого законодавства однією із проблем його застосування судами. «Багато питань є законодавчо невизначеними або нечітко виписаними у законі. У результаті чимало питань, які мав би вирішити закононодавець, змушені вирішувати суди».

Заступник Голови Михайло Смокович повідомив, що Вищий адміністративний суд України приділяє велику увагу дотриманню єдності судової практики при розгляді справ, пов’язаних із виборчим процесом. Він зокрема, нагадав, що у  вересні–жовтні ц.р. Вищим адміністративним судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні (в рамках проекту «Сприяння єдності судової практики адміністративних судів України») проведено вісім семінарів з питань застосування судами виборчого законодавства, а також окремий семінар для прес-секретарів адміністративних судів: «Особливості взаємодії адміністративних судів зі ЗМІ у період виборчого процесу». Крім цього, кожна перша і третя п’ятниці місяця у Вищому адміністративному суді – це дні навчання для суддів та працівників апарату суду щодо особливостей застосування виборчого законодавства та законодавчих новел у цілому.

Керівник Місії ОБСЄ/БДІПЛ Тана де Зулуета подякувала Голові ВАСУ за плідну співпрацю та готовність допомогти представникам Місії у їхній роботі, а також висловила сподівання на подальше співробітництво.

Олександр Нечитайло запевнив, що Вищий адміністративний суд України та інші адміністративні суди, як і у всіх виборчих процесах, надаватимуть необхідне сприяння експертам Місії.

Наприкінці зустрічі сторони домовилися про подальшу взаємодію.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру