Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Координатор проектів ОБСЄ в Україні підтримуватиме прогресивні перетворення у судовій та правовій системі України

Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло і Посол, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба обговорилипитання співробітництва у рамках проектної діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

У зустрічі, яка відбулася 7 листопада 2014 року у Вищому адміністративному суді України, узяли участь від ВАСУ начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, заступникначальника цього відділу Володимир Бондарчук, від ОБСЄ - національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька.
Голова ВАСУ Олександр Нечитайло привітав Посла пана Вайдотаса Вербу з призначеннямна посаду Координатора проектів ОБСЄ в Україні та подякував за тривале співробітництво з Україною у сфері реформування судової системи та, зокрема, за підтримку у створенні та удосконаленні адміністративного судочинства в Україні.
Користуючись нагодою, О. Нечитайло висловив особливу подяку за допомогу в підготовці та проведенні на високому рівні двох серій регіональних семінарів для суддів адміністративних судів з питань застосування судами виборчого законодавства. Перша серія з дев’яти таких семінарів відбулася напередодні виборів Президента України 2014 року, друга (з восьми семінарів) – напередодні позачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року. Також, вперше проведено тренінг для прес-секретарів адмінсудів з питань висвітлення розгляду судами спорів, пов’язаних із виборчим процессом.
Голова ВАСУ висловив упевненістьв успішній реалізації проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», офіційне відкриття якого відбулося 16 вересня, а також інших заходів, запланованих до кінця цього року. Проект впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні в рамках реалізації програми «Верховенство права і права людини» за фінансової підтримки Уряду Канади. Термін реалізації проекту – 4 роки (до грудня 2017 року). Партнерами проекту є Верховний Суд України, Вищий адміністративний суд України та Національна школа суддів України. Мета проекту –зміцнення захисту прав людини при здійсненніправосуддя в Україні.
Сторони обговорили питання судово-правової реформи в Україні та подальшого розвитку адміністративної юстиції, а також діяльності адміністративних судів. О. Нечитайло зазначив, що пропозиції деяких політиків і державних діячів стосовно ліквідації спеціалізованих судів, зокрема адміністративних, повернуть судову систему України у минуле. Дуже важливо, щоб у ході реформування судової системи України та процесуального законодавства були враховані міжнародні стандарти та передовий досвід інших держав, у першу чергу європейських.
Вайдотас Верба повідомив, що представник Координатора проектів ОБСЄ в Україні увійшов до складу Ради з питань судової реформи, яку створено при Президентові Україні. Також пан Посол з приємністю зазначив, що співробітництво Координатора проектів ОБСЄ в Україні з ВАСУ за останні 9 років є взірцевим, а також що ОБСЄ і у подальшому підтримуватиме прогресивні реформи у судовій та правовій системі. Він підкреслив, що вірить у позитивний процес у цьому напрямку.
Сторони висловили сподівання на плідну і конструктивну подальшу співпрацю та можливість здійснити всі заплановані заходи.
На завершення зустрічі Посол пан Вайдотас Верба залишив побажання у Книзі почесних гостей ВАСУ.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру