Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

Представники ВАСУ та Місії МВФ обговорили питання щодо особливостей провадження у податкових спорах

 

17 листопада 2014 року у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч представників суду з представником Місії Міжнародного валютного фонду, у ході якої обговорено питання щодо особливостей провадження у податкових спорах.
 
З боку Вищого адміністративного суду України участь у зустрічі взяли секретар другої судової палати Олексій Муравйов, начальник управління вивчення судової практики та судової статистики Наталія Богданюк, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець тазаступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Антон Поляничко. Місію МВФ на зустрічі представив провідний юрисконсульт Себастіан Помпе.
 
Нагадаємо, що це другий візит представників Місії МВФ до ВАСУ. Під час першої зустрічі, яка відбулася 6 червня цього року, представники Місії ознайомилися із системою адміністративного судочинства України, особливостями провадження у земельних та податкових спорах, а також проблемами реформування судової системи.
 
На початку зустрічі секретар другої судової палати ВАСУ Олексій Муравйов подякував представникам Місії за підтримку, яку Міжнародний валютний фонд надає Україні на шляху проведення реформ, спрямованих на її економічне зростання та процвітання.
 
У ході подальшого спілкування фахівці Вищого адміністративного суду відповіли на запитання представників Місії щодо кількості податкових справ у першій та касаційній інстанції, строків розгляду цих справ, суб’єктів оскарження, кількості рішень, ухвалених на користь платників податків і на користь податкової служби.
 
Пан Себастіан Помпе зауважив, що українські суди розглядають дуже велику кількість податкових спорів, тож цікавився думкою фахівців ВАСУ щодо можливих заходів щодо зменшення їхньої кількості.
 
Заступник начальника відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови суду Антон Поляничко висловив думку, що зменшити кількість спорів можна було б, наприклад, за умови існування інституту адміністративного оскарження рішень податкових органів до апеляційної комісії при Міністерстві фінансів України.
 
На завершення зустрічі експерт Місії МВФ подякував за вичерпні відповіді на запитання та відзначив інформативність та користь подібних зустрічей.
 
Довідково:

З 11 по 25 листопада ц.р. у Києві працює Місія Європейського департаменту МВФ, діяльність якої спрямована на приготування до другого перегляду програми «стенд-бай». Основні завдання Місії на даному етапі: оцінка виконання домовленостей, досягнутих під час першого перегляду програми, у т.ч. дотримання критеріїв ефективності та структурних маяків, прогресу у впровадженні реформ, зокрема судової та антикорупційної реформи, узгодження макроекономічного прогнозу на подальший період.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру