Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

У ВАСУ відбулася зустріч з представником Міжнародної місії ENEMO зі спостереження за позачерговими виборами

 

18 листопада у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч з представником Міжнародної місії ENEMOзі спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року. У зустрічі взяли участь від Вищого адміністративного суду Українизаступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович тазаступникначальника відділу міжнародно-правового співробітництва Володимир Бондарчук, авід Місіїспеціаліст із виборчих питань, довготривалий спостерігач у ЦВК Петер Новотни.
 
На прохання міжнародного експерта Михайло Смокович ознайомив його зі статистичними даними щодо розгляду спорів, пов’язаних із виборчим процесом,  а також повідомив про ключові моменти в організації роботи суду в період виборчого процесу, зокрема під час розгляду справ, пов’язаних із виборами. У розрізі даного питання Михайло Смокович підкреслив, що особлива увага у Вищому адмінсуді приділяється відкритості та гласності судових розглядів.
 
Під час зустрічі піднімалося також питання невиконання судових рішень, у тому числі і тих, що прийняті у справах, пов’язаних із виборчим процесом. На думку Михайла Смоковича, поширена практика невиконання судових рішень повинна давати поштовх законодавцю до розширення повноважень адміністративних судів щодо забезпечення відновлених прав громадян.
 
На завершення зустрічі Петер Новотни подякував Михайлу Смоковичу за плідну розмову, а також за надання необхідної інформації щодо діяльності ВАСУ під час виборчого процесу. 
 
Михайло Смокович запевнив, що Вищий адміністративний суд України та інші адміністративні суди й надалі сприятимуть експертам Місії у їхніх діяльності.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру