Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

У ВАСУ відбулася зустріч Голови суду Олександра Нечитайла з керівництвом Канадської місії спостереження за виборами (CANEOM)

25 жовтня ц.р. у ВАСУ відбулася зустріч Голови суду Олександра Нечитайла з Головою Канадської місії спостереження за виборами (далі – Місія) Анітою Рейнел Андрійчук з метою обговорення діяльності ВАСУ під час виборчого процесу. З боку ВАСУ участь у зустрічі також взяли заступник Голови суду, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець. Місію на зустрічі також представили юридичний аналітик Енн-Марі Делорей та аналітик Місії Філліп Гонзалес.

На початку зустрічі Олександр Нечитайло подякував представникам Місії за рекомендації, надані у звітах попередніх місій спостереження за парламентськими виборами 2012 року та позачерговими виборами Президента України 2014 року. Він відзначив, що незважаючи на дуже критичний характер зауважень у частині оцінки роботи адміністративних судів під час виборчого процесу (особливо у звіті за 2012 рік), ВАСУ повністю погоджується з деякими рекомендаціями міжнародних спостерігачів. Зокрема, ВАСУ під час кожного виборчого процесу проводить заходи з метою надання адміністративним судам методичної допомоги та рекомендаційних роз’яснень щодо застосування виборчого законодавства.

 
Михайло Смокович у свою чергу розповів про проведення у ВАСУ навчання щодо застосування виборчого законодавства при розгляді ВАСУ як судом першої інстанції справ, пов’язаних зі встановленням Центральною виборчою комісією результатів виборів. Навчання пройшли судді ВАСУ та працівники апарату суду, відповідальні за організацію роботи під час розгляду виборчих справ.
 
Олександр Нечитайло повідомив, що напередодні цьогорічних виборів до Верховної Ради України ВАСУ розглянув більше 200 справ, більшість з яких стосувалися реєстрації кандидатів у народні депутати.
 
У ході зустрічі представники ВАСУ обговорили з представниками Місії також питання щодо проведення виборів у проблемних Луганській та Донецькій областях, зокрема питання щодо порушення виборчих прав мешканців цих територій, а також обмеження великої кількості громадян у доступі до правосуддя. Олександр Нечитайло поінформував представників Місії про призупинення роботи адміністративних судів у Луганську та Донецьку, а також про зміну підсудності адміністративних справ, підсудних адміністративним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції.      
 

Наприкінці зустрічі представники Місії подякували представниками ВАСУ за проведення зустрічі, а також за надання необхідної інформації щодо розгляду виборчих справ у ВАСУ протягом усього виборчого процесу. Аніта Рейнел Андрійчук побажала, щоб цьогорічні парламентські вибори в Україні пройшли чесно і прозоро із дотриманням міжнародних стандартів. 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру