Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

У ВАСУ відбулася зустріч заступника Голови суду Михайла Смоковича з представниками Канадської місії спостереження за виборами (CANEOM)

 

14 жовтня 2014 року у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч заступника Голови суду Михайла Смоковича з юридичним аналітиком Канадської місії спостереження за виборами (CANEOM) Енн-Марі Маргарет Делорей.
 
З боку Вищого адмінсуду участь у зустрічі також взяв заступник начальника відділу міжнародно-правового співробітництва Володимир Бондарчук, а з боку Місії - асистент юридичного аналітика Олександр Зубрицький.

Метою зустрічі було обговорення діяльності ВАСУ, зокрема процедури прийняття рішень, надання методичної допомоги судам нижчих інстанцій, підготовки до розгляду виборчих справ, навчання суддів з питань застосування виборчого законодавства та інших питань, що стосуються виборчого процесу.
 
Михайло Смокович ознайомив представників Місії з компетенцією адміністративних судів щодо розгляду справ, пов’язаних з виборчим процесом, а також розповів про досвід ВАСУ у розгляді цієї категорії справ.
 
Крім того, Михайло Смокович поінформував представників Місії про заходи, які вживає ВАСУ з метою надання методичної допомоги адміністративним судам України щодо застосування положень виборчого законодавства. Зокрема, він повідомив, що напередодні цьогорічних виборів до Верховної Ради України за підтримки таких міжнародних партнерів ВАСУ як Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Рада Європи, Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» проведено вісім семінарів для суддів апеляційних і окружних адміністративних судів, а також суддів місцевих загальних судів, які спеціалізуються на розгляді справ, пов’язаних з виборчим процесом, один семінар для прес-секретарів адміністративних судів «Особливості взаємодії адміністративних судів зі ЗМІ у період виборчого процесу», а також круглий стіл «Відкриті питання та невирішені проблеми у виборчих спорах». Участь у цих заходах взяли як національні, так і міжнародні експерти у галузі виборчого права.
 
Михайло Смокович додав, що методична допомога судам нижчих інстанцій надається також у вигляді постанов Пленуму ВАСУ, в яких містяться роз’яснення рекомендаційного характеру з питань застосування судами законодавства при вирішенні виборчих спорів.
 
Відповідаючи на запитання представника Місії щодо практики однакового розгляду аналогічних спорів, Михайло Смокович пояснив, що українським законодавством не передбачений судовий прецедент. Як правило, судова практика частково вже є дже­релом права. Якщо колегія суддів не розділяє позицію іншої колегії в аналогічній справі, вона може приймати своє обґрунтоване рішення, спираючись на виявлені нові обставини справи.
 
На прохання представників Місії висловити свою думку щодо недоліків законодавства, що призводять до проблем при вирішенні виборчих спорів,  Михайло Смокович, відзначив, що процедура розгляду виборчих справ досить досконала. Проте, більшість проблем виникає, зокрема у частині матеріального права, оскільки у багатьох нормах відсутня чіткість. На його думку, однією з проблем є недотримання вимог щодо постійного проживання в Україні кандидатів у народні депутати. Він вважає, що повинна бути чітка законодавча визначеність, яка б не давала можливості різного тлумачення.

Енн-Марі Маргарет Делорей подякувала Михайлу Смоковичу за плідну розмову, а також за надання необхідної інформації щодо діяльності ВАСУ під час виборчого процесу.  
 
Михайло Смокович запевнив, що Вищий адміністративний суд України та інші адміністративні суди надаватимуть необхідне сприяння експертам Місії.

 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру