Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Вищий адміністративний суд України і Німецький Фонд міжнародного правового співробітництва домовилися про подальшу співпрацю

13 червня у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч в.о. Голови ВАС України Катерини Леонтович із заступником Директора Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Штефаном Хюльсхьорстером, під час якої сторони домовилися про продовження співпраці у 2014 році.

У зустрічі також взяли участь від Вищого адміністративного суду України судді Михайло Цуркан, Олена Калашнікова, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та заступник начальника цього відділу Володимир Бондарчук.

Делегацію Німецького Фонду представляв також юридичний радник Фонду в Україні Геннадій Рижков.

Вітаючи гостей, в.о. Голови ВАСУ подякувала за увагу та бажання співпрацювати з питань реформування судової системи, зокрема, сприяти побудові та удосконаленню адміністративного судочинства в Україні.

Особливу вдячність Катерина Леонтович висловила за підтримку і допомогу в організації українсько-німецького семінару з актуальних питань здійснення адмінсудочинства, що відбувся 28 травня 2013 року в Одесі, а також за організацію чергового візиту делегації суддів адмінсудів України до Федеративної Республіки Німеччина з метою участі у дев’ятому адміністративно-процесуальному колоквіумі (8 – 14 грудня 2013 року, м. Кобленц, ФРН). Цей візит став ще однією можливістю для суддів адмінсудів України ознайомитися з організацією адміністративного судочинства та діяльністю адмінсудів Німеччини. До слова, під час зустрічі німецькі колеги запросили суддів адміністративних судів України взяти участь у цьогорічному колоквіумі, що також відбудеться у м. Кобленц у грудні.

У свою чергу заступник директора Німецького фонду Штефан Хюльсхьорстер подякував за високу оцінку співпраці між ВАСУ та Фондом. Він повідомив, що Фонд планує продовжити діяльність в Україні по п’яти основним напрямам: конституційна реформа, питання юстиції, кримінальне право, публічне право та співпраця в галузі боротьби з корупцією. Також він підкреслив важливість завершення розробки проекту Адміністративно-процедурного кодексу.

Під час зустрічі Штефан Хюльсхьорстер підтримав позицію щодо доцільності створення триланкової судової системи загальних судів, і окрему систему адміністративних судів, що дозволить забезпечити належний рівень судового контролю за діяльністю органів виконавчої влади. Михайло Цуркан у свою чергу звернув увагу на досвід Німеччини і Литви де система адміністративних судів є окремою та захищеною від впливу і тиску з боку влади. «Нам слід усіма методами донести до нинішньої влади країни, що не потрібно руйнувати те, що було так дбайливо створено», - зауважив він.

Світлана Пилипець наголосила на важливості для  адміністративних судів України вивчення досвіду Німеччини не тільки з питань здійснення адміністративного судочинства, а й з питань організації роботи адміністративних судів.

Наостанок сторони висловили сподівання на плідну і конструктивну подальшу співпрацю.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру