Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Місія Міжнародного валютного фонду ознайомилася з діяльністю адміністративних судів України та з ініціативами ВАСУ щодо реформування судової системи

 

6 червня 2014 року у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч з представниками Місії Міжнародного валютного фонду. Метою зустрічі стало ознайомлення представників Місії Міжнародного валютного фонду з системою адміністративного судочинства України та обговорення питань, що стосуються особливостей провадження у земельних та податкових справах, а також питань щодо реформування судової системи.

Від Вищого адміністративного суду участь у зустрічі взяли в.о. Голови суду Катерина Леонтович, суддя, секретар Пленуму ВАСУ Михайло Смокович, суддя, секретар Ради суддів адміністративних судів України Любов Гончар, суддя Євгенія Усенко, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець та провідний спеціаліст відділу міжнародно-правового співробітництва Анастасія Іваненко. Місію Міжнародного валютного фонду на зустрічі представляли керівник Місії Седа Огада та старший експерт з юридичних питань Себастіан Помпе.

У ході зустрічі Седа Огада поінформував представників ВАСУ про мету візиту Місії Міжнародного валютного фонду до України та її основні завдання. Зокрема, Місія має намір спрямувати свої зусилля на роботу у трьох напрямах: протидія корупції, реформування судової системи з метою підвищення ефективності вирішення спорів та покращення інвестиційного бізнес-клімату для зростання інвестиційної привабливості України. Себастіан Помпе відмітив, що наразі Місія проводить комплексне обстеження системи судочинства, зокрема стану та джерел її фінансування. Він додав, що спілкування з представниками українських судів дасть змогу Місії оцінити ризики для подальшого виконання угоди, укладеної між урядом України та Міжнародним валютним фондом з метою стабілізації економічної ситуації в Україні. Крім того, після ретельного вивчення ефективності проведення реформ в Україні експерти Місії нададуть необхідну консультаційну допомогу. Седа Огада попросив представників ВАСУ надати інформацію щодо потреб та інтересів ВАСУ в контексті діяльності Місії.   

У ході зустрічі Катерина Леонтович подякувала представникам Місії за підтримку, яку Міжнародний валютний фонд надає Україні на шляху проведення реформ, спрямованих на її економічне зростання та процвітання.

В. о. Голови ВАСУ ознайомила представників Місії з основними завданнями та принципами адміністративного судочинства, законодавчою базою, якою регламентується діяльність адміністративних судів, а також із системою адміністративних судів України. Крім того, вона поінформувала представників Місії про категорії справ, які розглядають адміністративні суди, звертаючи особливу увагу на справи, пов’язані з вирішенням земельних та податкових спорів. Катерина Леонтович також довела до відома учасників зустрічі статистичні дані щодо здійснення судочинства ВАСУ та апеляційними і окружними адміністративним судами, а також поточну інформацію щодо кадрового забезпечення адміністративних судів.

У свою чергу Себастіан Помпе відзначив, що кількість касаційних скарг, які надходять до ВАСУ, є занадто великою. На його думку, важливо встановлювати процесуальні фільтри на рівні апеляційних судів, щоб до касаційного суду доходили лише найважливіші справи. Представники ВАСУ погодилися, що цю проблему треба вирішити, при цьому відмітили важливість прийняття Адміністративно-процедурного кодексу, який врегулює досудове вирішення публічно-правових спорів.    

Любов Гончар ознайомила учасників делегації з проблемами розгляду справ, пов’язаних з вирішенням земельних спорів, приділивши особливу увагу невизначеності підсудності цієї категорії справ. Вона відзначила, що земельні спори в Україні розглядаються і адміністративними, і господарськими, і цивільними судами, що не сприяє єдності судової практики. За її словами, непередбачуваність судового рішення є негативним «сигналом» для інвесторів. Крім того, вона поінформувала представників Місії про участь ВАСУ в обговоренні проблем реформування судової системи, особливо що стосується місця адміністративних судів у судовій системі України (відповідно до пропозицій Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України йде мова про ліквідацію вищих спеціалізованих судів). Зокрема, вона розповіла про створення робочої групи Ради суддів адміністративних судів України, яка працює над змінами до Конституції України стосовно судової реформи, а також ознайомила представників Місії з її пропозиціями.

Михайло Смокович ознайомив представників Місії з порядком сплати та розмірами судового збору за подання до ВАСУ позовів, апеляційних та касаційних скарг, заяв, а також за видачу ВАСУ певних документів.

Наприкінці зустрічі експерти Місії Міжнародного валютного фонду відзначили плідність спілкування  і домовилися про подальшу взаємодію. 

Довідково:

З 27 травня по 12 червня ц.р. в Україні перебуває консультаційна Місія Міжнародного валютного фонду (далі – МВФ), яка має здійснити комплексне обстеження трьох ключових сфер діяльності уряду: антикорупційні заходи, реформування судової системи та покращення інвестиційного бізнес-клімату.

Як відомо, 30 квітня ц.р. Рада директорів МВФ схвалила надання Україні дворічного кредиту за програмою “стенд-бай” у розмірі 17,01 млрд. доларів США для підтримки економічної програми українського уряду з відновлення макроекономічної стабільності та забезпечення економічного зростання (7 травня Україна отримала перший транш кредиту МВФ у розмірі 3,19 млрд. доларів США). Кожні два місяці в Україні будуть працювати технічна (консультаційна) та оціночна місії Фонду. Їхнім завданням буде оцінка того прогресу, який робить уряд України на шляху до реформ, а також надання консультаційної допомоги.

По завершенні роботи консультаційної Місії в кінці червня – на початку липня в Україну приїде оціночна місія, основним завданням якої буде підготовка звіту про економічне становище України. Оціночна місія до кінця липня представить оціночний звіт на засіданні Ради директорів МВФ, і вже за результатами засідання наприкінці липня – на початку серпня Україна може отримати другий кредитний транш (близько 1,4 млрд. доларів США).   


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру