Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло зустрівся з Представником УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу

 13 липня 2016 р. Голова ВАСУ Олександр Нечитайло зустрівся з Представником УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу, нещодавно призначеним на цю посаду. У зустрічі, яка відбулась у Вищому адміністративному суді України також взяли участь: з боку ВАСУ – заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець, начальник відділу забезпечення діяльності Пленуму, НКР та інших заходів управління організаційно-протокольного забезпечення Пленуму, зборів суддів, НКР та інших заходів Ірина Клімчук, головний спеціаліст  відділу міжнародно-правового співробітництва Дарина Мудрак та головний спеціаліст  відділу інформаційно-комунікаційної діяльності Вищого адміністративного суду України Тетяна Мальченко, а з боку  УВКБ ООН – радники з правових питань Оксана Бабич та Дмитро Плечко.

Метою проведення двосторонньої зустрічі стало обговорення актуальних питань судового захисту осіб, що звертаються за наданням статусу біженця або додаткового захисту, новел законодавства у сфері міграції, а також планів щодо подальшого співробітництва. 

Під час заходу Олександр Нечитайло поінформував представників  УВКБ ООН про перебіг судово-правової реформи в Україні, зокрема про прийняття 2 червня 2016 року Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Він відзначив, що законодавець не повністю врахував рекомендації Венеціанської комісії щодо збереження ВАСУ на чолі автономної системи адміністративних судів. Станом на сьогодні судова реформа, на жаль, зорієнтована здебільшого на зміну форми, однак сподіваємося, що такий підхід до здійснення реформ буде переглянуто на користь пріоритетності реальних змін у суті.

Верховна Рада України і виконавча влада мають зосередитися на законодавчій ініціативі щодо удосконалення процесуальних кодексів та норм матеріального законодавства, яким поки що створюється чимало суперечливостей, що не дозволяють судам формувати єдину і прогнозовану практику. Серед них – і питання законодавства у сфері захисту прав біженців, примусового видворення іноземців та осіб без громадянства.

Заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан також зауважив, що, не дивлячись на те, що судова реформа передбачає ліквідацію Вищого адміністративного суду України, який має значний досвід з питань судового захисту прав осіб, що звертаються за наданням статусу біженця, якість розгляду вказаних справ не повинна залежати від цих обставин, а усі напрацювання ВАСУ повинні бути передані наступникам.

Також представники ВАСУ відзначили, справи щодо надання статусу біженця є складними за обсягом доказування. Рада суддів України у червні ц.р. затвердила Рекомендовані показники середніх витрат часу на розгляд справ та коефіцієнтів складності справ за категоріями, за якими справи щодо біженців та видворення мають одні з найвищих коефіцієнтів складності та потребують для їх належного розгляду більшу кількість часу. 

Учасники зустрічі також обговорили останні зміни до законодавства, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянства і врегулювання окремих питань, пов’язаних з протидією нелегальній міграції» від 19 травня 2016 року. Начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець зауважила, що ВАСУ розглядає питання внесення змін до постанови Пленуму ВАСУ від 25 червня 2009 року № 1 «Про судову практику розгляду спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов’язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні», і буде вдячний фахівцям УВКБ ООН за долучення до цієї роботи.

Представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу, у свою чергу, підкреслив, що при проведенні будь-яких реформ ініціативи молодих фахівців необхідно поєднувати із знаннями та напрацюваннями досвідчених фахівців. А справи щодо біженців особливо потребують великої уваги. Пабло Матеу також висловив готовність до продовження співпраці з Вищим адміністративним судом України. 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру