Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

У ВАСУ зустрілися з експертом проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліусом Валанчусом

9 квітня 2014 року у Вищому адміністративному суді України відбулася зустріч в.о. Голови ВАСУ Михайла Цуркана із експертом проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Головою Верховного адміністративного суду Литви у 2002 – 2008 роках Віргіліусом Валанчусом. Участь у зустрічі також взяла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець.
 
Віргіліус Валанчус повідомив українським колегам про те, що в середині квітня завершиться перша фаза впровадження проекту, результатом реалізації якої стане представлення докладного плану дій щодо п’ятьох компонентів проекту. Він висловив пропозиції, до яких компонентів проекту могли б долучитися і адміністративні суди (зокрема, щодо діяльності органів суддівського самоврядування).
 
Нагадаємо, що проект «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»  має бюджет у 8,6 мільйонів євро та триватиме 3,5 роки. Впроваджується проект консорціумом держав-членів ЄС у складі Франції, Німеччини, Литви та Польщі.

У ході зустрічі її учасники також обговорили актуальні питання конституційної реформи в Україні та можливі шляхи розвитку судової системи України. Михайло Цуркан обмінявся з литовським колегою думками щодо положень Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», прийнятого 8 квітня 2014 року. Співрозмовники дійшли згоди щодо того, що у разі набуття ним чинності його виконання повинно здійснюватися із належним дотриманням гарантій незалежності суддів та недопущенням зловживань з метою створення нових механізмів політичного тиску або корупційного впливу на суди.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру