Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Апарати вищих спеціалізованих судів повинні бути збережені, - заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович

Якщо спочатку буде сформовано лише суддівський корпус Верховного Суду, а згодом вирішуватиметься питання з апаратами, то здійснювати судочинство Верховний Суд зможе, у кращому разі, місяців через три-чотири

Огляд ЗМІ. Не відновивши довіру до суду, ми втратимо державу - суддя у відставці Михайло Цуркан

ЮРЛІГА поспілкувалась із кандидатом у члени Вищої ради правосуддя

Пленум ВАСУ ухвалив ряд постанов, зокрема, про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

Постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань», яку направлено до Ради з питань судової реформи

Інформаційний бюлетень щодо тримання мігрантів під вартою

Переклад на українську здійснено Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні на запит Вищого адміністративного суду України

На запит ВАСУ Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини підготовлено Висновок щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів»

У Висновку зазначено, що в цілому, Закон України «Про судоустрій і статус суддів» відповідає міжнародним стандартам. Водночас, наголошується, що заходи з реформування судової системи мають забезпечити розумний баланс між підзвітністю та незалежністю судді

У ВАСУ обговорили можливі напрямки співпраці з Міжнародною організацією з права розвитку (IDLO)

4 березня 2015 року відбулася зустріч Голови Вищого адміністративного суду України Олександра Нечитайлаз делегацією Міжнародної організації з права розвитку.

Міжнародну делегацію представляли спеціальний посланець IDLO Вільям Пейтон (Канада), спеціаліст IDLO з реформування системи правосуддя Моніка Мартінез (Іспанія), а також радник IDLO з правових питань в УкраїніСергій Шкляр.

Від Вищого адміністративного суду участь у заході взяли заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму ВАСУМихайло Смокович та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець.

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло ознайомив гостей із станом системи адміністративних судів України. Повідомив про хід судово-правової реформи у країні, зокрема про прийняття 12 лютого цього року Закону «Про забезпечення права на справедливий суд», яким прийнято нову редакцію Закону України «Про судоустрій та статус суддів».

Вільям Пейтон повідомив, що експерти з Міжнародної організації з права розвитку наразі розглядають можливість надання допомоги Україні та налагоджують діалог з українськими органами влади з тим, щоб краще вивчити їх потреби. Він назвав орієнтовні напрямки, за якими, на його думку, могла б надаватися допомога IDLO, серед них: розвиток комерційного права та посилення спроможності місцевих судів при відправленні правосуддя.

Михайло Смокович, зі свого боку, назвав ті напрямки співпраці, які були б корисні для адміністративних судів. На його думку, передусім це продовження вивчення механізмів застосування принципу верховенства права в правозастосовній практиці. 

Світлана Пилипець звернула увагу представників IDLO на тлумачення поняття «комерційне право» в Україні та в інших країнах. Вона зазначила, що багато правовідносин, які у деяких країнах традиційно регулюються нормами комерційного законодавства, відносяться до сфери публічно-правових відносин. Зокрема, в Україні адміністративні суди при розгляді адміністративних справ застосовують норми податкового, земельного, антимонопольного законодавства, законодавства у сфері захисту прав інтелектуальної власності, а також норми екологічного права.

Наостанок Вільям Пейтон висловив сподівання, що Міжнародна організація з права розвитку зможе надати підтримку та буде корисною для української судової системи.


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру