Вищий адміністративний суд України
Про ВАСУ
Пленум ВАСУ
Cудова практика
НКР при ВАСУ
Система адміністративних судів
Суддівське самоврядування
Законодавство
Міжнародно-правове співробітництво
Відомості з декларацій
ІНФОРМАЦІЯ щодо реалізації Закону України "Про очищення влади"
Видавнича діяльність
Вакансії
Інформація про державний бюджет
Запобігання і протидія корупції
База правових позицій

Представник ВАСУ взяла участь у Першому пленарному засіданні Глобальної мережі виборчого правосуддя

15 листопада 2017, 15:29

10–11 листопада 2017 року у м. Сан-Міґель-де-Альєнде (штат Гуанахуато, Мексиканські Сполучені Штати) відбулося Перше пленарне засідання Глобальної мережі виборчого правосуддя, присвячене її створенню, яке було ініційоване Федеральним виборчим трибуналом Мексики. Україну на заході представляла начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Світлана Пилипець. Загалом участь у заході взяли представники 28 країн світу та 16 міжнародних організацій та наукових установ, що займаються питаннями виборів.

До програми першого дня Пленарного засідання було включено такі чотири тематичні сесії:  «Демократичні розчарування», «Рівна політична участь», «Політичне фінансування виборів», «Цифрова революція в політичному житті: залучення виборчих юрисдикцій».

Під час сесії на тему «Демократичні розчарування» обговорювалися такі питання: прояви дискредитації демократичних інституцій у різних країнах, яким чином можуть бути відновлені механізми комунікації між політикумом і громадянами, чи можливе встановлення вищого рівня довіри громадян до виборів шляхом прив’язки виборів і політичних процесів до судової системи, роль судів у підвищенні рівня довіри суспільства до виборів.

Під час сесії, яка була присвячена питанню рівної політичної участі, учасники заходу ділилися досвідом щодо правового захисту груп, які історично зазнавали утисків, обговорювали, у яких випадках диференційоване відношення суду знижувало нерівність цих груп. Також порушувалося питання впливу на відновлення вимог різноманітних груп через такі форми як плебісцити та референдуми, а також питання ролі правосуддя у розвитку зазначених механізмів.

У ході наступної сесії, що стосувалася політичного фінансування виборів, представники різних країн ділилися думками щодо доцільності застосування різних схем фінансування (публічних, приватних, змішаних), механізмів подолання дискримінації в доступі до політичного фінансування. Також обговорили питання щодо ролі судової влади у цьому контексті, забезпечення дотримання законодавства у цій сфері.

 Під час четвертої сесії «Цифрова революція в політичному житті: залучення виборчих юрисдикцій» учасники намагалися відповісти на запитання, яким має бути юридичне тлумачення цифрової революції, яким чином слід здійснювати аналіз ЗМІ у контексті балансу регулювання та свободи слова, якими мають бути механізми захисту персональних даних громадян від нових стратегій політичних кампаній у ЗМІ.

Другий день Засідання розпочався з дискусії щодо спрямування роботи Глобальної мережі, та завершився сесією, під час якої учасники проголосили створення Глобальної мережі та визначили і погодили основні правила її діяльності, механізми її роботи та пріоритетні питання в роботі протягом наступних років.

 


 
 
Список справ, призначених до розгляду
Список автоматичного розподілу справ
Судовий збір
Інформація щодо стадій рощгляду судових справ
Контакти
Довідкова інформація для громадян

Судова влада України
Електроний суд
Реєстр судових рішень
ВАСУ в мережі Facebook


©2015 Вищий адміністративний суд України
лист вебмайстру